R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Ojczyzny” – inauguracja obchodów 100-lecia niepodległości Polski w CSiK
2018-02-23 07:08:57 Artykuł czytany 781 razy


Kamienie Milowe Niepodległości – pod takim hasłem przez cały rok w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie będą się odbywały wydarzenia związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Już 1 marca będzie można obejrzeć spektakl „Ojczyzny” w wykonaniu Studia Sztuk Scenicznych S3 z Warszawy.


- To wyjątkowy rok dla naszego kraju. Chcemy uczcić 100-lecie niepodległości Polski, przypominając ważne daty w historii naszego kraju, które miały miejsce na przestrzeni wieku, ale nie tylko. Będziemy odwoływać się do naszego dorobku kulturalnego, bo w dużej mierze to kultura buduje naszą tożsamość – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Kamienie Milowe Niepodległości – to hasło dające wspólny mianownik wszystkim wydarzeniom włączonym w obchody jubileuszowe, które zostaną zorganizowane w CSiK. Warto wpisać sobie do kalendarza 19 kwietnia, 1 sierpnia, 8 września, 11 listopada i 13 grudnia.

Inauguracja obchodów odbędzie się 1 marca. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sali widowiskowej Domu Kultury wystąpi Studio Sztuk Scenicznych S3 z niecodzienną opowieścią o codzienności.

To autorski, dwuaktowy spektakl muzyczny "Ojczyzny". Spektakl to kolaż pozornie niezwiązanych ze sobą historii i scen z życia ludzi, zamieszkujących w jednym z bloków na warszawskiej Pelcowiznie. Ciekawa jest sama forma spektaklu, która ma odzwierciedlać chaos, jaki panuje w nas samych jako wspólnocie i jednostce. Stanowi narzędzie do uwypuklenia przekazu artystycznego. Miejsce życia jest jedno, jednak przekrój doświadczeń ludzkich tworzy zróżnicowaną mozaikę - pełną smutku i skomplikowanych sytuacji, ale nie tylko. Wszystko przepuszczone przez pryzmat patriotyzmu w czasach, w których wszelkie wartości wydają się ginąć wśród ponurej i nierzadko trudnej codzienności, w której wartości takie jak miłość i ojczyzna często są wykrzywiane jak w krzywym zwierciadle zaś ich faktycznemu znaczeniu przypisuje się "gęby".

Celem spektaklu jest pokazanie, że mimo często różniących nas wartości, przekonań, życiowych doświadczeń to właśnie nasza ojczyzna, której powinniśmy strzec ponad wszelką miarę i miłość, którą powinniśmy się darzyć i za jej pomocą budować jako naród i wspólnota, która przeszła przez ogień trudów przeszłości, są wartościami ponadczasowymi i najwartościowszymi.

Kierownictwem muzycznym oraz opieką artystyczną nad całym zespołem zajęła się śpiewaczka Małgorzata Godlewska prowadząca w Warszawie Studio Sztuk Scenicznych S3. Małgorzata Godlewska skomponowała również muzykę do spektaklu. Reżyserem spektaklu jest nauczycielka aktorstwa ze Studio "S3" - Daria Brudnias - aktorka teatralna telewizyjna znana ze szklanego ekranu. Za choreografię odpowiada nauczyciel tańca "S3" - Jacek Czygrinow, który jest mistrzem Polski i świata federacji IDO w formacjach i mini-formacjach Jazz oraz Modern. Oprawą muzyczną zajęli się zaś muzycy Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej oraz czołowi artyści młodego pokolenia z rodzimej sceny. Jako aktorzy wystąpią uczniowie Studio Sztuk Scenicznych S3. Spektakl "Ojczyzny" w całości został stworzony i wyprodukowany przez Studio Sztuk Scenicznych "S3" Małgorzaty Godlewskiej.

Spektakl „Ojczyzny” będzie można obejrzeć 1 marca o godzinie 13:00 w sali widowiskowej CSiK, ul. Nadwodna 1.inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Patriot
    2018-02-23 13:58:23

    arrow

    To w tym roku żadnej mszy nie będzie, tylko jakiś teatrzyk na o..ol. To po co są te dwa Centra Kultury w Garwolinie i Miętnym. Muzeum Ziemi Garwolińskiej już padło bo ważniejsze teatrzyki, teraz ważne święta. Och

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Mikołajki w dworku w Miętnem

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.12

Garwolin: niezwykły koncert

więcej »

GARWOLIN, 08.12

Mikołajkowa słodka podróż z CSiK

więcej »

GARWOLIN, 08.12 11:00

Piłkarski weekend w Garwolinie. Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »
9
10

GARWOLIN, 10.12

Garwolin: o rozwodzie i przemocy

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.12 17:30

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14 15 16

GARWOLIN, 16.12

Nie dzieli nas nic, czyli Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »
17 18 19

GARWOLIN, 19.12 18:30

Kolędowo w Miętnem

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje