R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Poczuli miętę do poezji – recytowali miłosne wiersze Osieckiej
2020-02-11 09:49:45 Artykuł czytany 90 razy


Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zorganizowało już po raz drugi walentynkowy konkurs recytatorski. Kilka lat temu uczniowie wybierali spośród wierszy miłosnych Haliny Poświatowskiej.Tym razem na warsztat wzięto twórczość Agnieszki Osieckiej–w nawiązaniu do koncertu Katarzyny Żak „ Miłosna Osiecka”, który odbędzie się 13 lutego w sali widowiskowej CSiK.


Adresatami walentynkowego konkursu recytatorskiego „Miłosna Osiecka” byli uczniowie 7. i 8. klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich powiatu garwolińskiego. Do uczestnictwa w nim zgłosiło się 23 młodych recytatorów. - Chcieliśmy, by konkurs walentynkowy przybliżył młodzieży twórczość Agnieszki Osieckiej. Uczestnicy mieli niełatwe zadanie, oprócz miłosnego wiersza poetki konieczne też było wyrecytowanie fragmentu prozy. Agnieszka Osiecka to postać niezwykle barwna, jej dorobek artystyczny obejmuje utwory literackie, wiersze, listy, scenki satyryczne, a także ponad dwa tysiące tekstów piosenek. Poza ogromną popularnością tych ostatnich, faktem jest, że „mówimy Osiecką”, często nie wiedząc o tym. Na stale do języka weszły zwroty takie jak: „czy te oczy mogą kłamać?”, „zielono mi”, czy „niech żyje bal” - mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, organizatorka konkursu.

Do jury zaproszone zostały: Bogumiła Kopyść – na co dzień pracująca w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Garwolinie, Małgorzata Walenda – nauczycielka ze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie i twórczyni Teatru Tymczasem oraz Marlena Korab – nauczycielka ze szkoły w Pilawie.

W kategorii klas siódmych i ósmych przyznano następujące nagrody: I miejsce dla Jolanty Błażejczyk, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkach, II miejsce dla Wiktorii Lachowycz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, III miejsce dla Julii Wiącek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żelechowie oraz jedno wyróżnienie dla Aleksandry Tkaczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej.

W kategorii szkół średnich I miejsce zajął JanDusza z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, II miejsce przyznano Julii Lodowskiej, uczennicy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, a III miejsce zajął Jakub Mucha z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Wyróżnienie otrzymał Franciszek Kozicki z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, płyty „Miłosna Osiecka” Katarzyny Żak oraz bilety na koncert.

Okazja do spotkania z twórczością Agnieszki Osieckiej już w najbliższy czwartek. Koncert Katarzyny Żak „Miłosna Osiecka”, który odbędzie się 13 lutego o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to doskonały pomysł nie tylko na Walentynki. Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.ploraz w sekretariacie CSiK, ul. Nadwodna 1.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


inf. pras.
WJ/Garwolin [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Weź udział w Balu Charytatywnym na rzecz Amelki Chybowskiej…

więcej »
23
24 25

GARWOLIN, 25.02

Pilawa: dobre kino w małym mieście

więcej »

GARWOLIN, 25.02

Oblicza miłości - koncert uczniów Best Vocal Studio

więcej »
26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje