R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Teatralne oblicze Dni Garwolina
2018-06-23 11:23:16 Artykuł czytany 386 razy


W sumie do obejrzenia było aż 6 spektakli – dla dorosłych i dla dzieci. Przed garwolińską publicznością zaprezentowali się goście i lokalne grupy teatralne. Teatr O!Mamy pokazał premierowo „Sen nocy letniej”, Teatr Rękawiczka ponownie „trAdycję”, a Teatr Tymczasem – „Było sobie miasto”.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWielka uczta dla miłośników teatru zaczęła się już w piątek. Wieczorem w parku przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” wystąpił Teatr Pantomimy Mimo ze spektaklem „W niemym kinie”. Spektakl według scenariusza i w reżyserii Bartłomieja Ostapczuka był zaskakujący między innymi dlatego, że był grany jednocześnie jakby na dwóch scenach, które oddzielała scenografia w formie ściany domu. W obsadzie można było zobaczyć między innymi pochodzącą z Garwolina Ewelinę Grzechnik oraz znanego z telewizji Wojciech Rotowski.

Było sobie miasto

W pewnym mieście ludzie byli zdrowi i szczęśliwi, dzielili się między sobą Puszystym. Puszyste rosło, było go coraz więcej w miarę dzielenia. Kiedy ludzie dawali komuś Puszyste, otrzymywali w zamian Puchate. Pewnego dnia do miasta przybył Zły i rozdawał mieszkańcom Kolczaste. Z czasem Puchate zniknęło, a jego miejsce zajęło Kolczaste, które rosło i powodowało choroby i nieszczęścia. To zły początek historii z dobrym zakończeniem. W sobotnie popołudnie w Starej Siłowni hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury opowiedzieli ją aktorzy Teatru Tymczasem i wychowankowie świetlicy „Przystań”. Autorką scenariusza, reżyserem, scenografem i autorką opracowania muzycznego, a także kierownikiem zespołu jest Małgorzata Walenda. Spektakl zobaczyli wcześniej także uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki.

O!Mamy sięgnął po Szekspira


W sobotni wieczór w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyła się premiera najnowszego spektaklu O!Mamy. Tym razem teatr dorosłych sięgnął po jedno z najbardziej znanych dzieł Williama Szekspira – „Sen nocy letniej”. Spektakl wyreżyserowała Izabela Rękawek, a na scenie obok dorosłych aktorów pojawiła się także młodzież z Teatru Rękawiczka. I choć rzecz działa się w starożytności, miłosne perypetie z happy end’em do dziś bawią i wzruszają publiczność. Garwolińscy widzowie podziwiali także kunszt aktorski i opanowanie przez artystów tekstu sztuki, który do najłatwiejszych nie należy.

trAdycja po raz drugi

W niedzielne popołudnie na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze”, w cieniu drzew, można było obejrzeć także najnowszy spektakl plenerowy Teatru Rękawiczka, który swoją premierę miał 20 maja podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. „trAdycja” znów przyciągnęła widzów i znów wzbudziła zachywt. Ten spektakl to podróż z biegiem rzeki, której fale osłaniają dawne historie małego leniwego miasteczka zawieszonego gdzieś w czasie i przestrzeni. Życie mieszkańców porządkują tu niezmienne tradycje, nienaruszalne wartości i zasady. Pewnego dnia rzeka jednak znika aby pojawić się w zupełnie innym miejscu. Zmienia kierunek, odkrywa jedne tajemnice, zakrywając inne. Już nic nie jest pewne, oczywiste, znajome. Codzienne czynności, to teraz tajemnicze rytuały, mieszające się ze snami i marzeniami. Rzeczywistość staje się odrealniona. Miasteczko przemienia się w Weronę przedzieloną rzeką niczym murem, dzielącym mieszkańców na lepszy i gorszy sort. Pranie koszul staje się zarzewiem konfliktu rodem z Szekspira, a rozwieszone na sznurach prześcieradła opowiadają miłosne sekrety. Welon Panny Młodej opowiada o skutkach małżeństwa, a zamieszkujące w kurniku kury kryją w swych sercach marzenia o sławie i wielkości. Na tym niecodziennym tle rozkwita miłość miedzy dwojgiem młodych, którzy, jak to bywa, żyją tylko sobą. W finale młodość spotyka się ze starością, rewolucja z tradycją, miłość z małżeństwem. Co będzie dalej? Panta rhei.

Marionetki Teatru Barnaby

Nie lada gratka czekała także w niedzielne popołudnie na najmłodszych wielbicieli teatru. W Garwolinie po raz pierwszy zawitał Teatr Barnaby – Mobilna Scena Marionetkowa. Można było obejrzeć aż dwa przedstawienia w klasycznej technice marionetkowej. „Czerwony Kapturek” to historia, której nikomu nie trzeba przypominać. Babcia jest chora i trzeba jej zanieść lekarstwa. Tylko co ze złym wilkiem? Czy Czerwony Kapturek dotrze do babci? Aby się tego dowiedzieć trzeba się pojawić na Dniach Garwolina. Podczas spektaklu Teatru Barnaby dzieci zobaczyły oryginalną scenę pacynkową i ręcznie wykonane lalki. Dzieci obejrzały także spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” – jeden z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego – wybitnego reżysera, dramatopisarza, aktora i pedagoga. Tymoteusz jest jeszcze małym misiem, ale mimo to ma już na swoim koncie wiele przygód. Tym razem Tymek znalazł w lesie porzucone kukułcze jajo i postanowił je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza nie spodobał się ten pomysł, gdyż wysiadywanie jajek nie jest zajęciem dla misiów. Jednak nasz bohater postawił na swoim. A co dalej stało się z jajkiem? Zapytajcie tych, którzy byli!


inf. pras. przesł. 22.06.
WJ/Garwolin

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Garwolin

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.05

Maciejowice: święto Majowej Konstytucji

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Majowe święta w Pilawie

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Święto Konstytucji 3 Maja w Parysowie

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

3 Maja w Garwolinie

więcej »

GARWOLIN, 03.05 12:00

Potrójne świętowanie w Żelechowie

więcej »
4

GARWOLIN, 04.05

Gończyce: Dzień Strażaka i przekazanie samochodu bojowego

więcej »
5
6 7 8 9 10 11

GARWOLIN, 11.05 - 12.05

Garwolin: Święto 1. Pułku Strzelców Konnych

więcej »

GARWOLIN, 11.05 16:00

Żelechów: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie

więcej »
12

GARWOLIN, 12.05

Strych: pamięci jednego z ostatnich harmonistów Powiśla Maciejowickiego

więcej »

GARWOLIN, 12.05

Majówka w Łucznicy w szczytnym celu

więcej »
13 14 15 16 17 18

GARWOLIN, 18.05

Duża impreza w niewielkiej Trzciance

więcej »

GARWOLIN, 18.05 10:00

Trzcianka: duże wydarzenie nie tylko sportowe

więcej »
19

GARWOLIN, 19.05

Sobolew: 100 - lecie Parafii Świętej Rodziny i świętych Apostołów Piotra i Pawła

więcej »

GARWOLIN, 19.05 15:00

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

więcej »
20

GARWOLIN, 20.05 10:00

Konferencja na temat depresji /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
21 22

LUBARTÓW, 22.05 10:00

Kock: Powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »
23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje