R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ich celem jest spojrzeć w oczy ukochanej Maryi
2017-08-03 14:56:32 Artykuł czytany 1552 razy


3 sierpnia z Garwolina wyruszyło około 400 pielgrzymów, by w duchowej wędrówce na Jasną Górę zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, odkryć coś, czego im brakuje. To wewnętrzna przemiana w ich sercach, wszelkie głębokie rozmyślania, odpowiedź na pytanie – dokąd tak na serio idę?


- W drodze na Jasną Górę można bez wątpienia doświadczyć działania  Pana Boga- mówił podczas Mszy św. biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. - Można także lepiej poznać siebie i poczuć siłę płynącą ze wspólnoty. Z naszej diecezji pielgrzymka wyrusza już 37 raz, kto szedł w poprzednich latach wie, że to są wspaniałe rekolekcje w drodze. Obficie dociera tu do każdego pątnika Słowo Boże, każdy ma też czas na modlitwę, jest codzienna Eucharystia, jest możliwość odbycia spowiedzi, przeprowadzenia duchowej rozmowy z kapłanem czy z siostrą zakonną, czy może też z osobą świecką, która ma w sobie wiele prostej mądrości. Pamiętajmy, Bóg posługuje się ludźmi. On planuje każdy krok i wszystkie spotkanie... - dodał. - Życzymy wszystkim pielgrzymom dużo bąbli, ale zrealizowania wszystkich swoich próśb i dojścia do tronu Matki, by popatrzeć w Jej ukochane oczy, by od Niej zaczerpnąć siły i mocy- wyartykułował ks. prałat Ryszard Andruszczak, prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego, skąd wyruszyła pielgrzymka dwóch garwolińskich grup 7A i 7B.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

- Serce się cieszy, gdy pasterz jest z owcami. Dzisiaj jest szczególny dzień dla nas, bo wyruszamy do naszej Matki, Maryi. Wiemy, że będzie ciężko, ale Bóg nam błogosławi- mówiła jedna pątniczek.- Jest coś takiego, że przychodzi sierpień i jest potrzeba pójścia za Jezusem. Pielgrzymka jest dla mnie osobistym wyborem Chrystusa i zadeklarowanie się, że przez całe życie chcę podążać za Nim- dodała inna. – Uważam, że każdy powinien iść na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki, bo tam jest źródło naszego chrześcijaństwa- powiedziała młoda dziewczyna.- Idę po raz pierwszy w pielgrzymce i bardzo się z tego powodu cieszę. Myślę, że jest to kwestia pewnego rodzaju dojrzałości religijnej - uważa inna z garwolińskich pątniczek.

Relacja Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Film z wyjścia pielgrzymki można obejrzeć tutaj

Fot.1 WJ/fot. 2 i film ks. WM

WJ/Garwolin/DJ

Sponsor galerii z 37 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej
www.swiatekspresow.pl www.klinikaekspresow.pl

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl

Garwolin

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15

GARWOLIN, 15.02

Żelechów: Podsumowanie badań archeologicznych

więcej »

GARWOLIN, 15.02 19:00

Piotr Bałtroczyk w Garwolinie - „Mężczyzna z kijowym peselem”

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.02

Garwolin: Bajkowy strych, a po nim Polarna przygoda

więcej »
19 20 21 22

GARWOLIN, 22.02

Stoliczku, nakryj się w Miętnem

więcej »
23

GARWOLIN, 23.02 18:00

Malarstwo Wielowiejskiego i Bielskiego w „Kotłowni”

więcej »
24

GARWOLIN, 24.02 20:00

Miętne: 9. Wielkopostny Wieczór Młodych

więcej »
25

GARWOLIN, 25.02

Miętne między Niebem a Ziemią

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje