R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ich celem jest spojrzeć w oczy ukochanej Maryi
2017-08-03 14:56:32 Artykuł czytany 1303 razy


3 sierpnia z Garwolina wyruszyło około 400 pielgrzymów, by w duchowej wędrówce na Jasną Górę zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, odkryć coś, czego im brakuje. To wewnętrzna przemiana w ich sercach, wszelkie głębokie rozmyślania, odpowiedź na pytanie – dokąd tak na serio idę?


- W drodze na Jasną Górę można bez wątpienia doświadczyć działania  Pana Boga- mówił podczas Mszy św. biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. - Można także lepiej poznać siebie i poczuć siłę płynącą ze wspólnoty. Z naszej diecezji pielgrzymka wyrusza już 37 raz, kto szedł w poprzednich latach wie, że to są wspaniałe rekolekcje w drodze. Obficie dociera tu do każdego pątnika Słowo Boże, każdy ma też czas na modlitwę, jest codzienna Eucharystia, jest możliwość odbycia spowiedzi, przeprowadzenia duchowej rozmowy z kapłanem czy z siostrą zakonną, czy może też z osobą świecką, która ma w sobie wiele prostej mądrości. Pamiętajmy, Bóg posługuje się ludźmi. On planuje każdy krok i wszystkie spotkanie... - dodał. - Życzymy wszystkim pielgrzymom dużo bąbli, ale zrealizowania wszystkich swoich próśb i dojścia do tronu Matki, by popatrzeć w Jej ukochane oczy, by od Niej zaczerpnąć siły i mocy- wyartykułował ks. prałat Ryszard Andruszczak, prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego, skąd wyruszyła pielgrzymka dwóch garwolińskich grup 7A i 7B.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

- Serce się cieszy, gdy pasterz jest z owcami. Dzisiaj jest szczególny dzień dla nas, bo wyruszamy do naszej Matki, Maryi. Wiemy, że będzie ciężko, ale Bóg nam błogosławi- mówiła jedna pątniczek.- Jest coś takiego, że przychodzi sierpień i jest potrzeba pójścia za Jezusem. Pielgrzymka jest dla mnie osobistym wyborem Chrystusa i zadeklarowanie się, że przez całe życie chcę podążać za Nim- dodała inna. – Uważam, że każdy powinien iść na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki, bo tam jest źródło naszego chrześcijaństwa- powiedziała młoda dziewczyna.- Idę po raz pierwszy w pielgrzymce i bardzo się z tego powodu cieszę. Myślę, że jest to kwestia pewnego rodzaju dojrzałości religijnej - uważa inna z garwolińskich pątniczek.

Relacja Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Film z wyjścia pielgrzymki można obejrzeć tutaj

Fot.1 WJ/fot. 2 i film ks. WM

WJ/Garwolin/DJ

Sponsor galerii z 37 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej
www.swiatekspresow.pl www.klinikaekspresow.pl

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
foto

Klasyczne sukienki na studniówkę
2017-08-21 13:53:11 Kategoria:

Początek roku to czas karnawału. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zaczynają się szykować na studniówkę. Chłopcy zazwyczaj klasycznie wkładają garnitur i nie...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Żelechów: przedpielgrzymkowe czuwanie połączane z uwielbieniem Jezusa

więcej »

GARWOLIN, 01.08

Garwolin: oddadzą hołd powstańcom

więcej »
2

GARWOLIN, 02.08

Żelechów: przedpielgrzymkowe czuwanie połączane z uwielbieniem Jezusa

więcej »
3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

GARWOLIN, 27.08

Żelechów: święto miasta i oddanie ratusza

więcej »

GARWOLIN, 27.08 12:00

Maciejowice: w podzięce za tegoroczne zbiory

więcej »

GARWOLIN, 27.08 12:00

Borowie: zwieńczenie rolniczego trudu

więcej »

GARWOLIN, 27.08 15:00

Garwolin: Na pożegnanie lata zagrają dla Jarka

więcej »
28 29 30 31

GARWOLIN, 31.08

Konkurs fotograficzny „Jak zmienił się krajobraz naszej miejscowości”

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje