R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Borowie: gminne święto pracowników edukacji
2018-10-16 15:45:22 Artykuł czytany 381 razy


12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu obchodzono Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprzedziła Msza św. sprawowana przez ks. Kamila Stańczuka i ks. Andrzeja Danieluka w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, były gratyfikacje pieniężne, życzenia i kwiaty.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


- Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy spotkać się wspólnie w tak licznym gronie z nauczycielami, wychowawcami i pracownikami administracji i obsługi naszych placówek oświatowych. Właśnie w taki dzień jak dzisiejszy uświadamiamy sobie jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia młodzieży. Nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa postawa nauczyciela, jego wiedza i umiejętność jej przekazania uczniom, oddanie i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków- mówił Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. -To dzięki państwa pracy kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę i kształtować postawy moralne i etyczne. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości będą prawymi obywatelami chcę wam serdecznie  drodzy państwo podziękować. Wiem, że jest to praca niełatwa, wymagająca szczególnych predyspozycji i poświęcenia ale także wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach. Wiem także, że wiele z siebie dajecie i proszę abyście tak jak dotychczas nie ustawali w tych działaniach pomimo różnych przeciwności, bo przecież to wszystko robicie dla dobra naszej młodzieży. Dzisiejsza rzeczywistość i zmiany jakie zachodzą powodują, że wymagania w stosunku do zawodu nauczyciela stale rosną. Dlatego też ważne jest aby nauczyciel ciągle doskonalił swój warsztat pracy, dokształcał się. Aby ciągle pogłębiał swoją wiedzę. Samorząd gminy Borowie i ja jako Wójt Gminy dokładamy wszelkich starań aby ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań. Priorytetem naszych działań było , jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do pracy a naszej młodzieży warunków do nauki , do kształtowania ich umysłów. Dobrze wiemy wszyscy, że wykształcona i dobrze wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności bo to oni przejmą po nas pałeczkę i będą decydować o losach następnych pokoleń- dodał gospodarz gminy.

Tradycją obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest nagradzanie wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracyjno- gospodarczych szkół nagrodami wójta gminy.

W tym roku otrzymali je:

- Małgorzata Piętka, Monika Baran, Iwona Maletka, Maryla Serzysko, ks Andrzej Danieluk- Zespół Szkół w Głoskowie.

- Ewa Wielgosz, Iwona Serzysko c. Edwarda, Iwona Serzysko, Dorota Grzegrzółka, Nina Kurach, Bożena Lipińska, Beata Łodyga, Katarzyna Mucha, Agnieszka Łoń, Małgorzata Sałasińska, Jolanta Witek, Agnieszka Dzadz- Zespół Oświatowy w Borowiu

- Jolanta Maszkiewicz, Katarzyna Kot, Marzena Kopańska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem.

Nagrody wręczali wójt Wiesław Gąska w towarzystwie posła Grzegorza Woźniaka, przewodniczącej RG Alicji Saniawskiej i sekretarz gminy Marty Serzysko.

Dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie Małgorzata Piętka przyznała nagrody nauczycielom: Grażynie Drewnik, Magdalenie Jasińskiej, Hannie Pałyska, Agnieszce Mikulskiej oraz pracowników obsługi -Monice Mikulskiej, Jolancie Piętka Piętka, Krzysztofowi Przybysz i Mirosławie Zalewskiej.

Ewa Wielgosz,  dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu wyróżniła nauczycieli: Barbarę Baran, Annę Borkowską, Mateusza Gąskę, Hannę Król, Andrzeja Kuracha, Iwonę Wągrodzką, Monikę Paduch i Jolantę Grzywacz oraz dla pracowników obsługi Elżbietę Baran, Teresę Kordaś, Anetę Galas, Barbarę Nowak, Halinę Nowak, Tadeusza Tomaszewskiego i Agnieszkę Zając.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwowem Jolanta Maszkiewicz przyznała nagrodę dla nauczyciela Angeliki Kwiatkowskiej i pracownika obsługi Zofii Piotrowskiej. W swoim wystąpieniu poseł Grzegorz Woźniak pogratulował nagród otrzymanych przez nauczycieli a także podziękował za trudną pracę i wysiłek jaki wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Oprócz nauczycieli i pracowników oświaty, w uroczystości udział wzięli  poseł Grzegorz Woźniak,Alicja Szaniawska, przewodnicząca Rady Gminy, proboszcz parafii ks. Marek Kukiel, sekretarz gminy Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko, policjanci z Zespołu Prewencji w Borowiu, p.o. dyrektora GOK Barbara Zawadka.


Inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje