R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Głosków: Pierwsza Dama czytała przedszkolakom
2019-09-21 21:01:24 Artykuł czytany 342 razy


Na zaproszenie wychowawców z przedszkola i dyrekcji szkoły, 19 września Pierwsza Dama odwiedziła Zespół Szkół w Głoskowie w gminie Borowie. Agata Kornhauser – Duda przeczytała najmłodszym utwór ze zbioru "Bajki z mchu i paproci", zwiedziła placówkę, rozmawiała z dziećmi i przedstawicielami społeczności szkolnej i gminnej.


Czwartkowa wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania małżonki Prezydenta RP najpierw przed budynkiem szkoły przez wójta gminy Wiesława Gąskę i dyrektora szkoły Małgorzatę Piętka oraz uczennicę klasy IV Zuzannę Lewandowską i ucznia klasy VI Mateusza Pasternaka , a następnie  na sali gimnastycznej przez całą społeczność szkolną. W imieniu Zespołu Szkół głos zabrała   dyrektor  Małgorzata Piętka, która serdecznie powitała Pierwszą Damę. Słowa wdzięczności za przybycie skierował również wójt Wiesław Gąska. Następnie koordynatorki projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zaprosiły do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu najmłodszych. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyk, piosenkę o Małym Misiu oraz wykonały dwa układy taneczne. Na zakończenie Amelia Zając uczennica klasy VIB wykonała na skrzypcach Walc Waldemara Kazaneckiego z filmu "Noce i Dnie".

-Wypadliście znakomicie – chwaliła maluchy w Głoskowie Agata Kornhauser - Duda. Pierwsza Dama była pod wrażeniem umiejętności tanecznych chłopców, jak i dziewczynek. W swoim przemówieniu kierowała słowa uznania do nauczycieli, którzy zapewniają w placówce swoim podopiecznym przestrzeń do rozwoju i samorealizacji. Wyraziła wdzięczność za kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych i chrześcijańskich. Nawiązała do historii placówki oraz podziękowała za realizację projektów edukacyjnych promujących czytelnictwo wśród dzieci.

 Po części oficjalnej Pierwsza Dama udała się do gabinetu dyrektora szkoły, gdzie wpisała się do kroniki szkolnej.  W sali przedszkolnej koordynatorki projektu zaprosiły gościa  do obejrzenia i wysłuchania krótkiej prezentacji dotyczącej projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", którego ideę wdrażają już 4 rok w przedszkolu.  Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci  oraz współpraca między przedszkolami, środowiskiem rodzinnym i lokalnym. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, a coroczne moduły projektu pozwalają na realizację większości kierunków polityki oświatowej państwa. Przedszkole w Głoskowie od 2013 r. efektywnie realizuje zadania projektowe i uczestniczy we wszystkich jego modułach.  Pani Prezydentowa z radością zaangażowała się w głośne czytanie dzieciom i przeczytała najmłodszym  utwór ze zbioru "Bajki z mchu i paproci".  Opowieść Vaclava Ćtvrtka wzbudziła zainteresowanie i ciekawość maluchów, z którymi  Agata Kornhauser-Duda rozmawiała o historii, którą właśnie poznały, o przyrodzie i ogrodnictwie. Przedszkolaki dużo opowiadały Pani Prezydentowej o spacerach do lasu z rodzicami i o znalezionych grzybach, co mocno interesowało Panią Prezydentową i długi czas rozmawiała z dziecmi na ten temat.  Później przedszkolaki zaprosiły Pierwszą Damę do udziału w zajęciach plastycznych, podczas których powstały bajkowe zakładki do książek. Warsztaty wzbogacone były o elementy zabawy ruchowej oraz misiowe zagadki. Na zakończenie zmisiowanego spotkania przedszkolaki  podziękowały Pierwszej Damie za odwiedzenie przedszkola, miło spędzony czas i czytanie bajki wręczając pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser - Duda spotkała się z dyrekcją , radą pedagogiczną, przewodniczącą Rady Rodziców, pracownikami placówki a także wójtem Wiesławem Gąską, i sekretarz gminy Martą Serzysko. Rozmowa dotyczyła edukacji oraz inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli dotyczących promowania czytelnictwa, które szczególnie leżą na sercu Pierwszej Damie. Podczas dyskusji wójt Wiesław Gąska podziękował Pani Prezydentowej za odwiedzenie Szkoły w Głoskowie, za bardzo dobrą znajomość ponad 100. letniej historii szkoły w Głoskowie, a także przypomnienie,  że w dniu wizyty Pani Prezydentowej mija 10 lat od oficjalnego otwarcia przedszkola. Dyrektor Małgorzata Piętka zaprosiła Panią Prezydentową do ponownego odwiedzenia szkoły.

Cała społeczność szkolna była zachwycona wizytą małżonki Prezydenta RP , o tym świadczyły radość i uśmiech na twarzach oraz fakt, że wizyta wydłużyła się o niemal godzinę.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajInf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

GARWOLIN, 05.01

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

więcej »
6

GARWOLIN, 06.01

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w dziewięciu miejscowościach

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:30

Pilawa: kolędy i pastorałki w mistrzowskim wykonaniu

więcej »
7 8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.01

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

więcej »

GARWOLIN, 12.01 16:00

Koncert kolęd i pastorałek w Górznie

więcej »
13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.01 18:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - wernisaż w Galerii Kotłownia

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.01 15:00

Maciejowice: I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej »
20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.01

Szaradziarskie Mistrzostwa Pilawy

więcej »
25 26
27

GARWOLIN, 27.01

Garwolin: promocja albumu poświęconego miastu

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje