R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Głosków: Pierwsza Dama czytała przedszkolakom
2019-09-21 21:01:24 Artykuł czytany 340 razy


Na zaproszenie wychowawców z przedszkola i dyrekcji szkoły, 19 września Pierwsza Dama odwiedziła Zespół Szkół w Głoskowie w gminie Borowie. Agata Kornhauser – Duda przeczytała najmłodszym utwór ze zbioru "Bajki z mchu i paproci", zwiedziła placówkę, rozmawiała z dziećmi i przedstawicielami społeczności szkolnej i gminnej.


Czwartkowa wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania małżonki Prezydenta RP najpierw przed budynkiem szkoły przez wójta gminy Wiesława Gąskę i dyrektora szkoły Małgorzatę Piętka oraz uczennicę klasy IV Zuzannę Lewandowską i ucznia klasy VI Mateusza Pasternaka , a następnie  na sali gimnastycznej przez całą społeczność szkolną. W imieniu Zespołu Szkół głos zabrała   dyrektor  Małgorzata Piętka, która serdecznie powitała Pierwszą Damę. Słowa wdzięczności za przybycie skierował również wójt Wiesław Gąska. Następnie koordynatorki projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zaprosiły do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu najmłodszych. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyk, piosenkę o Małym Misiu oraz wykonały dwa układy taneczne. Na zakończenie Amelia Zając uczennica klasy VIB wykonała na skrzypcach Walc Waldemara Kazaneckiego z filmu "Noce i Dnie".

-Wypadliście znakomicie – chwaliła maluchy w Głoskowie Agata Kornhauser - Duda. Pierwsza Dama była pod wrażeniem umiejętności tanecznych chłopców, jak i dziewczynek. W swoim przemówieniu kierowała słowa uznania do nauczycieli, którzy zapewniają w placówce swoim podopiecznym przestrzeń do rozwoju i samorealizacji. Wyraziła wdzięczność za kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych i chrześcijańskich. Nawiązała do historii placówki oraz podziękowała za realizację projektów edukacyjnych promujących czytelnictwo wśród dzieci.

 Po części oficjalnej Pierwsza Dama udała się do gabinetu dyrektora szkoły, gdzie wpisała się do kroniki szkolnej.  W sali przedszkolnej koordynatorki projektu zaprosiły gościa  do obejrzenia i wysłuchania krótkiej prezentacji dotyczącej projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", którego ideę wdrażają już 4 rok w przedszkolu.  Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci  oraz współpraca między przedszkolami, środowiskiem rodzinnym i lokalnym. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, a coroczne moduły projektu pozwalają na realizację większości kierunków polityki oświatowej państwa. Przedszkole w Głoskowie od 2013 r. efektywnie realizuje zadania projektowe i uczestniczy we wszystkich jego modułach.  Pani Prezydentowa z radością zaangażowała się w głośne czytanie dzieciom i przeczytała najmłodszym  utwór ze zbioru "Bajki z mchu i paproci".  Opowieść Vaclava Ćtvrtka wzbudziła zainteresowanie i ciekawość maluchów, z którymi  Agata Kornhauser-Duda rozmawiała o historii, którą właśnie poznały, o przyrodzie i ogrodnictwie. Przedszkolaki dużo opowiadały Pani Prezydentowej o spacerach do lasu z rodzicami i o znalezionych grzybach, co mocno interesowało Panią Prezydentową i długi czas rozmawiała z dziecmi na ten temat.  Później przedszkolaki zaprosiły Pierwszą Damę do udziału w zajęciach plastycznych, podczas których powstały bajkowe zakładki do książek. Warsztaty wzbogacone były o elementy zabawy ruchowej oraz misiowe zagadki. Na zakończenie zmisiowanego spotkania przedszkolaki  podziękowały Pierwszej Damie za odwiedzenie przedszkola, miło spędzony czas i czytanie bajki wręczając pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser - Duda spotkała się z dyrekcją , radą pedagogiczną, przewodniczącą Rady Rodziców, pracownikami placówki a także wójtem Wiesławem Gąską, i sekretarz gminy Martą Serzysko. Rozmowa dotyczyła edukacji oraz inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli dotyczących promowania czytelnictwa, które szczególnie leżą na sercu Pierwszej Damie. Podczas dyskusji wójt Wiesław Gąska podziękował Pani Prezydentowej za odwiedzenie Szkoły w Głoskowie, za bardzo dobrą znajomość ponad 100. letniej historii szkoły w Głoskowie, a także przypomnienie,  że w dniu wizyty Pani Prezydentowej mija 10 lat od oficjalnego otwarcia przedszkola. Dyrektor Małgorzata Piętka zaprosiła Panią Prezydentową do ponownego odwiedzenia szkoły.

Cała społeczność szkolna była zachwycona wizytą małżonki Prezydenta RP , o tym świadczyły radość i uśmiech na twarzach oraz fakt, że wizyta wydłużyła się o niemal godzinę.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajInf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Pizza rodem z włoskiej restauracji. Zdradzamy recepturę...
2019-10-18 10:52:22 Kategoria:

Nikt nie robi lepszej pizzy niż Włosi! Prawdziwa włoska pizza jest sprężysta, aromatyczna i nie zapycha. Ciasto powinno być cienkie oraz nie przytłaczać swoim smakiem...

więcej »
foto

Skoda - upusty do 14000 na wybrane modele
2019-10-18 09:50:30 Kategoria:

Dni Otwarte w salonach SKODA CARSED 25-27 października. Sprawdź szczegóły.

więcej »
foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje