R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: nie powinno być sytuacji dramatycznych
2019-07-17 10:28:23 Artykuł czytany 1160 razy


W szkołach średnich prowadzonych przez powiat garwoliński nie ma problemu z brakiem miejsc dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i ósmych klas zreformowanych podstawówek. Może być natomiast z wyborem wymarzonego kierunku kształcenia.W 14 gminach powiatu garwolińskiego klasę ósmą ukończyło 1303 uczniów, natomiast gimnazjum 1179 osób. Razem to 2482 absolwentów z całego podwójnego rocznika, którzy są do przyjęcia do szkół powiatowych. - W naszych szkołach, oczywiście zakładając, że przyjmujemy taka liczbę klas, jaka na początku zaplanowaliśmy, a to nie jest liczba sztywna, obliczyliśmy, że możemy przyjąć 2400 uczniów. Oznaczałoby to, że kilkadziesiąt osób nie ma miejsca w naszych szkołach, ale to nie jest do końca prawda- artykułuje wicestarosta powiatu garwolińskiego. Pewna liczba osób, podobnie jak w latach poprzednich, kontynuuje naukę w szkołach ponadgimnmazjalnych w innych powiatach, a w ich miejsce przychodzą do powiatu garwolińskiego z innych terenów. - Druga sprawa jest taka, że my jesteśmy elastyczni i w momencie, kiedy okaże się, że mamy bardzo dużo uczniów do jakiegoś typu szkoły i dyrektorzy zagwarantują, że dla tych uczniów znajdzie się miejsce fizycznie, że oni są w stanie taką klasę stworzyć, to my jesteśmy w stanie zwiększyć nabór o tę jedną klasę- dodaje.

Według zapewnień wicestarosty, wszyscy ci, którzy chcą chodzić do szkół powiatowych, będą do nich chodzić. Nie ma natomiast gwarancji, że wszyscy będą chodzić do klas jakie sobie wymarzyli. - Wiadomo, że każdego roku są klasy bardziej oblegane, klasy w których jest nawet po 2 osoby na jedno miejsce. Na przykład klasy matematyczno- fizyczne w liceum albo technikum informatyczne czy w liceum klasa biologiczno- chemiczna, tam nigdy wszyscy, którzy chca się dostać, się nie dostają. My w tym momencie w zasadzie podwoiliśmy liczbe miejsc w tych naszych szkołach i nie powinno być sytuacji dramatycznych- wyjaśnia wicestarosta.

Od 1 września rozpoczyna działalność liceum w Pilawie, gdzie chęć pobierania nauki wyraziło kilkudziesięciu tegorocznych absolwentów ósmych klas i gimnazjów, jest też Katolickie Liceum Ogólnokształcące czy liceum samorządowe w Łaskarzewie.

Więcej szczegółów w rozmowie Waldemara Jaronia z wicestarostą powiatu garwolińskigo Iwoną Kurowską.WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • hahaha
  2019-07-21 06:59:31

  arrow

  nie jest mi żal nikogo, kto dzięki "reformie" oświaty doświadczył bałaganu, niepewności, niekompetencji, nie zrealizuje swoich planów itd, itp. Na dowód tego, że podoba wam się "reforma" oświaty wybraliście Zalewską do europarlamentu. Dlatego was nie żałuję.

 • Autor tezy 1.
  2019-07-20 20:00:23

  arrow

  W wyniku deformy oświaty: najbardziej to "Ciemny Lud dostanie po d.... i nie będzie nawet wiedział, że dostał".Jak nie potrafił dotychczas zrozumieć otaczającego go świata, tym bardziej nie zrozumie tego i teraz.

 • do mieszkaniec
  2019-07-20 16:42:39

  arrow

  Na wstępie: uczniowie nie dostali się, a nie ,,nie dostały się". Chodzi o to, że uczeń ostatecznie deklaruje uczęszczanie do danej szkoły, jeśli złoży w sekretariacie świadectwo ukończenia szkoły poprzedniego etapu. W związku z tym może okazać się że z pośród 30 uczniów przyjętych do danej szkoły, do danej klasy o określonym profilu świadectwa przynosi 20. W związku z tym musi odbyć się ponowna rekrutacja. Biorąc pod uwagę fakt, że np. w Warszawie rekordzista złożył dokumenty do ponad 170 szkół cała rekrutacja może jeszcze trochę potrwać. Na końcu swojego komentarza chyba pytasz (brak znaku zapytania) ,,o co tu chodzi proszę zapytać", ale teraz ja nie bardzo rozumiem, czy pytasz w imieniu swoim lub może w imieniu mieszkańców i prosisz o pytanie Ciebie czy tej Pani ze zdjęcia?

 • do mieszkaniec
  2019-07-20 15:29:59

  arrow

  To kto się tam dostał? Chyba nie uczniowie bez czerwonych pasków lub z zielonymi paskami ;-)? A skoro w tym roczniku było tak dużo czerwonych pasków, to chyba nie jest winą szkół średnich, że nie mają obowiązku zapewniać miejsc wszystkim zgłoszonym uczniom z czerwonym paskiem? Tym bardziej, że w tym roku uczniowie mogli zapisywać się do dowolnej ilości szkół. Teraz tylko pytanie ilu uczniów z tymi czerwonymi paskami przyniesie tam świadectwa i potwierdzi swój zapis w danej szkole?

 • mieszkaniec
  2019-07-18 16:43:31

  arrow

  W mieście panika że nawet uczniowie z czerwonym paskiem nie dostały się do Katolika czy Liceum.Ta Pani na zdjęciu twierdzi,że nie ma problemu.O co tu chodzi proszę zapytać.

 • mieszkaniec
  2019-07-18 16:43:11

  arrow

  W mieście panika że nawet uczniowie z czerwonym paskiem nie dostały się do Katolika czy Liceum.Ta Pani na zdjęciu twierdzi,że nie ma problemu.O co tu chodzi proszę zapytać.

 • zmęczony
  2019-07-18 11:24:19

  arrow

  Nie mogę już oglądać tej Pani ani słuchac jestem tym bardo zmęczony.

 • reforma
  2019-07-18 10:45:57

  arrow

  do edukacji kolejki dłuższe niż w służbie zdrowia

 • do deflegmator
  2019-07-18 09:17:42

  arrow

  Reforma doprowadziła do likwidacji gimnazjów więc wielu dyrektorów straciło stołki.
  Obecny system edukacji powstał na początku XIX wieku w zmilitaryzowanym państwie pruskim, na fali industrializacji. Miał za zadanie stworzyć obywateli-urzędników zatrudnionych na potrzeby administracji i posłusznych robotników w fabrykach. Model ten obowiązuje do dziś pomimo odkryć psychologii rozwojowej i neuronauk, które jednoznacznie określają go jako nieskuteczny, a wręcz szkodliwy dla rozwoju mózgu. Minęły niemal dwa stulecia a my nadal go podtrzymujemy. Dlaczego? Bo jest czymś, co dobrze znamy i boimy się nowego, innego?
  Ci co nie rzucają na tacę i głosują na inne partie, to ci którzy nie chodzili do szkoły?
  Dobrych nauczycieli niestety jest bardzo mało i mogę cię zapewnić, że ci są bardzo pokorni.
  A od czego są samorządy jak nie od realizacji zadań oświatowych. Jeśli nie samorządy to kto? A swoją drogą zabrać teraz samorządom środki z subwencji oświatowej, zobaczymy jak sobie poradzą. Inwestycji w nauczanie dzieci nie widać i nie da się nią pochwalić przed wyborami dlatego niektóre samorządy oszczędzając nie zapewniają dzieciom godnych warunków do nauki.

 • deflegmator
  2019-07-17 22:13:44

  arrow

  Polityczna deforma oświaty miała cztery główne cele:
  1. obsadzić swoimi ludźmi stanowiska dyrektorskie;
  2. wykształcić całe zastępy bezmózgowców rzucających na tacę, głosujących na jedyną słuszną partię i czczących wszystko wg linii partii;
  3. zwolnić niepokornych nauczycieli lub doprowadzić do tego, żeby się sami zwolnili;
  4. cały gniew ludzi i koszty przerzucić na samorządy
  Los dzieci i młodzieży to koszty były bez znaczenia (i tak zapłaciły samorządy).

 • Stefan
  2019-07-17 13:55:05

  arrow

  Kowalski to nie Majewski i nie ma swojego zdania, a poza tym ma tylko wręczać medale na zawodach sportowych.

 • Zimny Chów
  2019-07-17 12:52:48

  arrow

  Hura!!! Od soboty wicestarosta idzie w kamasze na 2 tygodnie. Będzie spokój w powiecie. Tylko co na to poseł?

 • Po co do Łaskarzewa?
  2019-07-17 11:44:01

  arrow

  Proszę podać wynik matur z LO Łaskarzew

 • Po co do Łaskarzewa?
  2019-07-17 11:44:00

  arrow

  Proszę podać wynik matur z LO Łaskarzew

 • Po co do Łaskarzewa?
  2019-07-17 11:43:57

  arrow

  Proszę podać wynik matur z LO Łaskarzew

 • szyfrant
  2019-07-17 11:29:26

  arrow

  Jest to możliwe, albowiem wszystko
  Co żyje kod swój ma.
  A jest nim DNA.

  Gdy to stwierdzono, postanowiono
  Nie czekać na zmartwychwstanie
  I rozpoczęto zabawę w Boga
  Stosując klonowanie.

 • też nauczycielka
  2019-07-17 11:20:53

  arrow

  Mam tej kobiety już zdecydowanie dość. Wszechobecna wszędzie, tu i tam. Na każdym portalu, na każdej stronie gazety, na każdej uroczystości. Może poseł kadrowy wykorzystałby swoje koneksje i znajomości i sklonował Iwonne, minimum ze 12 razy, i byłoby po sprawie. Mysłałam, że głos zabierze najlepiej przygotowany dyrektor od edukacji, administracji, sportu,pedagogiki, myśli innowacyjnej - jegomość kowalski

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Breloki reklamowe – gadżet zawsze na czasie
2019-08-12 14:51:43 Kategoria:

Masz w planach kampanię promocyjną i zastanawiasz się, w jakie gadżety reklamowe zainwestować? Na rynku każdego roku pojawiają się nowe możliwości. Jeśli jednak...

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Szkło na ścianach – przykłady wykorzystania w biurze
2019-08-07 09:37:39 Kategoria:

Nowoczesne, eleganckie i niezawodne – szkło to materiał znany od wieków, który obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Sprawdza się doskonale zwłaszcza w designerskich,...

więcej »
foto

Przegląd wózków transportowych w gastronomii
2019-08-06 12:50:38 Kategoria:

Wybór odpowiedniego wyposażenia w gastronomii nie jest najłatwiejszym zadaniem. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które na pierwszy rzut oka mogłyby być...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolin: 75. rocznica Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3

GARWOLIN, 03.08

Karawana w Wildze i Górze Kalwarii

więcej »
4

GARWOLIN, 04.08

Festyn rodzinny w Niesadnej

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12

GARWOLIN, 12.08 17:00

Chodzi mucha po suficie. Koncert duetu muzycznego kontrabas i trąbka

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.08

Maciejowice: pamiętają w Bitwie Warszawskiej

więcej »
15

GARWOLIN, 15.08 10:00

Święto Wojska Polskiego w Garwolinie

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.08

Garwolin: festyn rodzinny ze szczytnym celem

więcej »

GARWOLIN, 18.08

Górzno: tego jeszcze nie grali

więcej »
19 20 21 22 23 24 25

GARWOLIN, 25.08

Gminne dziękczynienie za plony w Podłężu

więcej »
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje