R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmierzyli się najlepsi strażacy z powiatu garwolińskiego /ZDJĘCIA/
2019-10-08 07:54:34 Artykuł czytany 467 razy


29 najlepszych zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu garwolińskiego wzięło udział w VIII Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, które rozgrywano na murawie boiska sportowego w Żelechowie. Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny z Taluby-Feliksina, Zasiadał i Samorządek. Wśród kobiet triumfowały druhny z Miętnego w gminie Garwolin.


Powiatowe zmagania strażaków-ochotników gromadzą najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych.  Do rywalizacji o prymat w powiecie stanęły 4 drużyny żeńskie i 29 męskich, które walczyły w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. - Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. To świadczy o tym, że ta praca na terenie powiatu garwolińskiego w jednostkach OSP odbywa się prawidłowo. Uważam, że to duża zasługa prezesów, naczelników, ale bardzo dobrej współpracy z Komendą Powiatową PSP w Garwolinie, bo to jest szereg przeprowadzonych szkoleń, ćwiczeń i wspólnych działań. Efekty obserwowaliśmy na zawodach. Swoje podziękowania, w imieniu Zarządu Powiatowego ZOSP kieruję też do druhen i druhów, którzy przybyli na te zawody i pokazały, że sprzęt, jaki jest przekazywany do tych jednostek jest dobrze wykorzystywany i obserwowaliśmy bardzo wysoki stopień wyszkolenia, osiągane czasy i niezawodność sprzętu- powiedział Waldemar Sabak, przezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie. Przygotowanie jednostek i ich mobilność również wysoko ocenił komendant powiatowy PSP w Garwolinie, st. bryg. Krzysztof Tuszowski, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, poseł Grzegorz Woźniak i starosta Mirosław Walicki.

Klasyfikacja generalna:
I miejsce – OSP Taluba Feliksin w gm. Garwolin (100,86 pkt)
II miejsce – OSP Zasiadały w gm. Miastków Kościelny (101,66)
III miejsce – OSP Samorządki w gm. Górzno (103,94)
IV miejsce – OSP Miętne / gm. Garwolin/
V miejsce – OSP Żelechów
VI miejsce – OSP Sokół /gm. Sobolew/

Klasyfikacja generalna:
I miejsce – OSP Miętne (131,96 pkt.)
II miejsce – OSP Żelechów (142,45)
III miejsce – OSP Wola Żelechowska ( 163,62)
IV miejsce – OSP Pilawa (182,69)
- Jestem bardzo zadowolony. Wiem, że nasze jednostki OSP reprezentują bardzo wysoki poziom, co pokazały już na naszych gminnych zawodach. Zostało to potwierdzone na zawodach powiatowych. Wiem, że nie jest to koniec ich możliwości, pracują cały czas, trenują, by być najlepszymi strażakami i wierzę, że na zawodach organizowanych na wyższym szczeblu pokażą klasę-  mówił wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

O podsumowanie zawodów poprosiliśmy prezesa ZOP ZOSP RP w Garwolinie dh Waldemara Sabaka

Cenne nagrody rzeczowe ufundował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a wręczała je dyrektor siedleckiej delegatury urzędu marszałkowskiego Magdalena Sałata, starosta Mirosław Walicki,  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego- w imieniu której torbę medyczną wręczała dyrektor Oddziału Regionalnego  Joanna Bala, ponadto prezes LGD Powiatu Garwolińskiego Krzysztof Tomaszek, komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Tuszowski, poseł Grzegorz Woźniak, a w imieniu wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, jej doradca Michał Jaworski.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajPonadto zmagania ponad 300 strażaków obserwował zastępca dyrektora Biura Logistyki KG PSP st.bryg. Jarosław Latuszek, przewodniczący RP Waldemar Trzaskowski, komendant powiatowy policji insp. Sławomir Rek i jego zastępca podkom. Dariusz Rogala, zca komendanta powiatowego PSP st. kpt. Tomasz Biernacki, sekretarz powiatu Bartłomiej Kozyra, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Robert Ochnio, radny powiatowy Stefan Gora,  członkowie prezydium ZOP ZOSP RP, Wiesław Gąska, Jerzy Jaroń i Dariusz Grędzik, burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, Łaskarzewa- Anna Laskowska,wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, Wilgi Bogumiła Głaszczka i inni.

Sędzią głównym zawodów był bryg. Artur Zalewski z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Listy do strażaków przesłali wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, minister środowiska Henryk Kowalczyk, który zapewnił o dalszym wspieraniu działań ochotniczego pożarnictwa i marszałek województwa Adam Struzik.


WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • doradcawcześniejasystent
    2019-10-08 08:54:20

    arrow

    ?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Pizza rodem z włoskiej restauracji. Zdradzamy recepturę...
2019-10-18 10:52:22 Kategoria:

Nikt nie robi lepszej pizzy niż Włosi! Prawdziwa włoska pizza jest sprężysta, aromatyczna i nie zapycha. Ciasto powinno być cienkie oraz nie przytłaczać swoim smakiem...

więcej »
foto

Skoda - upusty do 14000 na wybrane modele
2019-10-18 09:50:30 Kategoria:

Dni Otwarte w salonach SKODA CARSED 25-27 października. Sprawdź szczegóły.

więcej »
foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje