R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

9 bloków Urszuli Zadrożnej
2018-09-20 16:25:35 Artykuł czytany 786 razy


Podczas zorganizowanej 19 września konferencji prasowej, Urszula Zadrożna zaprezentowała program wyborczy „Wspólnie dla Garwolina” na lata 2018-22 oraz kandydatów do Rady Miasta Garwolina. Swoją wizję i strategię dla miasta kandydatka na burmistrza ujęła w dziewięciu blokach tematycznych.


- Kandyduję na stanowisko burmistrza, ponieważ nadal chcę dobrze służyć mieszkańcom Garwolina - rozpoczęła konferencję prasową Urszula Zadrożna. - Jestem bardzo związana z Garwolinem, z miejscem w którym mieszkam i pracuję, z miejscem gdzie żyje moja rodzina, moi przyjaciele i wielu wspaniałych ludzi. Jestem głęboko przekonana, że moje wykształcenie, kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie mogą być w dalszym ciągu wykorzystywane na rzecz rozwoju naszego miasta - dodała.

Następnie odniosła się do obecnej sytuacji miasta. - W Garwolinie mamy taką perspektywę, że kiedy patrzymy na miasto „z lotu ptaka” - wszystko wygląda dobrze. Widzimy basen „Garwolanka”, zbiornik retencyjny,  parki przyrodnicze, odremontowane Centrum Sportu i Kultury, hale sportowe przy każdej szkole, siłownie zewnętrzne, place zabaw na osiedlach, czy też Strefę Aktywności Gospodarczej, ale również prężnie działającą Radę Seniorów, Klub Seniora czy organizacje pozarządowe współpracujące z miastem” - akcentowała U. Zadrożna. I odniosła się do wybranych aspektów funkcjonowania miasta z perspektywy jego mieszkańców.  - Dziś przychodzi jednak czas, żeby zapytać o jakość miasta i sposób jego funkcjonowania nie  z perspektywy lotu ptaka, ale z perspektywy mieszkańca. Kiedy jedziemy do pracy z Koszar na ul. Mazowiecką musimy stać w korkach. Mieszkaniec centrum nie ma gdzie zaparkować. Rodzice i dziadkowie z małymi dziećmi nie mają bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca do zabawy.  A to tylko czubek góry lodowej. Jakość życia z tej perspektywy - perspektywy codziennego użytkownika miasta, domaga się poprawy”- podkreślała.

Kwestie kluczowe dla mieszkańców

- Mówiąc o programie wyborczym „Wspólnie dla Garwolina”, mówię o tych kwestiach i  sprawach, które z perspektywy mieszkańca są dziś kluczowe - zaznacza Urszula Zadrożna.

Program wyborczy „Wspólnie dla Garwolina”, składa się z 9 bloków tematycznych, które w sposób kompleksowy prezentują wizję miasta i obejmują wszystkie strategicznie najważniejsze  założenia programowe kandydata.

Wspólnie dla budowania dialogu - to część strategii poświęcona prezentacji nowego podejścia w zakresie szeroko pojętej komunikacji urzędu z mieszkańcami Garwolina.

Wspólnie dla rozwoju infrastruktury - to część strategii dotycząca planu rozwoju infrastruktury miasta, który uwzględniałby potrzeby i aspiracje wszystkich jego mieszkańców, zarówno tych z centrum miasta, jak i tych mieszkających na jego obrzeżach.

Wspólnie dla podtrzymania tradycji i historii - to część strategii dotycząca programu rewitalizacji Garwolina, w kierunku podkreślającym tożsamość i dziedzictwo, które od zawsze tworzyły to miasto.

Wspólnie dla przedsiębiorców - to część strategii poświęcona działaniom w kierunku wsparcia i promocji lokalnych przedsiębiorców.

Wspólnie dla oświaty i wychowania - to część strategii poświęcona jest programowi  działań na rzecz edukacji, które podniosłyby jakość życia mieszkańców i przyciągałyby nowych mieszkańców.

Wspólnie dla sportu i rekreacji - ta część strategii dotyczy inicjatyw i inwestycji dających realną możliwość rozwijania mieszkańcom miasta swoich umiejętności sportowych oraz pozytywnie wpływających na profilaktykę zdrowotną.

Wspólnie dla rodziny (od juniora do seniora) - ta część strategii dotyczy planowanych inicjatyw i inwestycji, które sprawią, że Garwolin będzie miejscem przyjaznym zarówno dla młodych rodzin, jak i seniorów.

Wspólnie dla wizerunku Garwolina (estetyka, czystość, bezpieczeństwo) - ta część strategii poświęcona jest budowaniu pozytywnego wizerunku miasta. Znajdują się tutaj propozycje w zakresie przestrzeni miejskiej, w tym jej estetyki, porządku i czystości oraz bezpieczeństwa, gdyż wpływa to na wizerunek miasta.

 Wspólnie dla przyszłości Garwolina (rozwój perspektywiczny miasta) - ta część strategii prezentuje dalekosiężną, perspektywiczną wizję rozwoju Garwolina z uwzględnieniem kluczowych inwestycji i działań niezbędnych do jej realizacji.

Program wyborczy kandydatki Urszuli Zadrożnej „Wspólnie dla Garwolina”  jest dostępny pod adresem internetowym: www.wspolniedlagarwolina.pl Na stronie internetowej opisane są szczegółowe założenia dotyczące programu. Trzeba przyznać, że są tam interesujące i niekiedy nawet rewolucyjne dla rozwoju miasta pomysły i jak zapewniała kandydatka na burmistrz miasta, przeprowadzone symulacje pokazują, że budżet miasta jest w stanie je udźwignąć, nie zaniedbując innych sfer działalności samorządu.

Do realizacji swojego programu, na początek Urszula Zadrożna zaprosiła 15 ambitnych i przedsiębiorczych mieszkańców, którzy ubiegać się będą o mandaty radnych: Sławomir Leśniewski (Okręg nr 1), Bożena Siejka (2),Wojciech Szczegot (3), Wojciech Teperek (4), Beata Siarkiewicz (5), Łukasz Boratyński (6),

Michał Ciesielski (7) - Okręg nr 7, Tomasz Gałązka (8), Jan Maszkiewicz (9), Sławomir Proczek (10),
Katarzyna Jakubik (11), Sławomir Broda (12), Janina Krzysztoszek (13), Mariusz Jodłowski (14), Edward Kret (15).


URSZULA ZADROŻNA

Kilka słów o kandydatce Urszuli Zadrożnej:


Z wykształcenia jest magistrem administracji. Studia ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunkach- zamówienia publiczne, informatyka, zarządzanie oświatą i pozyskiwanie środków unijnych. Obecnie jest wicestarostą powiatu garwolińskiego. Wcześniej pełniła funkcję przewodniczącej Rady Powiatu, sekretarz powiatu i sekretarza miasta Garwolin.

Od zawsze jest związana z Garwolinem. Pracę zawodową rozpoczęła w 1979 r. w Urzędzie Miasta Garwolin. Pracowała tam do 1989 r. rozwijając się w wielu obszarach i na wielu stanowiskach pracy, w tym m.in.  w sekretariacie, wydziale organizacyjnym, przy obsłudze rady, w kadrach czy Urzędzie Stanu Cywilnego. Następnie, w  1990 r. podjęła pracę  w nowo utworzonym Urzędzie Rejonowym jako kadrowa. W 1995 roku została powołana na sekretarza miasta Garwolin, tym samym wróciła do pracy do urzędu miasta.  W latach 1999- 2006 r. pełniła funkcję sekretarz powiatu garwolińskiego. W tym czasie zajmowała się m.in. sprawami oświaty, finansami i środkami unijnymi. Od 2007 r. do 2014 r. pracowała w stowarzyszeniu Wspólnota Powiatowa jako kierownik projektów unijnych oraz prowadziła własną działalność gospodarczą.

Jest jedną z założycielek Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa, w którym to zrealizowała wiele projektów z funduszy unijnych. W pierwszym rozdaniu środków unijnych była założycielką Lokalnej Grupy Działania na terenie Powiatu garwolińskiego. Jest inicjatorką powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Garwolińskiej Rady Seniorów. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Najważniejsze zasady, którymi się kieruje w życiu to: uczciwość, wrażliwość na potrzeby ludzkie, konsekwencja i skuteczność w działaniu oraz kultura w stosunkach międzyludzkich. Jest zwolenniczką twórczej i rzetelnej pracy poprzez zgodę, kompromis i konsultacje. Jej rodzina to mąż, trzech synów oraz sześcioro wnucząt.Na podst. mat. pras.

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • wyborca
  2018-09-26 14:29:29

  arrow

  Wreszcie jakieś konkrety. Najlepsza kandydatura. Ma Pani mój głos.

 • tom
  2018-09-23 12:43:54

  arrow

  Zawsze to jakaś alternatywa dla państwa posła Wożniaka. Zdecydowanie najbardziej kompetentna kandydatura.

 • toja
  2018-09-22 22:47:22

  arrow

  Oj, przydałby się ktoś od PR-u; jak można posadzić tak smutne osoby przy pustych stołach? Katastrofa!
  Dalej tylko gorzej.

 • onucka
  2018-09-21 17:44:01

  arrow

  KOMUNO I POSTKOMUNA ZERWAŁA SIE ZNÓW DO KORYTA, A MOZE TAK DOŁY KOPAC CZERWONI!!!!!!!!!!!!

 • Krawiec z księżyca
  2018-09-21 17:14:55

  arrow

  Pani Ula pobłyszczy jeszcze go wyborów i potem zgaśnie zaszywając się w cichym zakątku. Tak samo będzie z panią Iwoną. Tylko gdzie ona się zaszyje...?

 • xxxx
  2018-09-21 16:20:55

  arrow

  do galla anonima- powiedział co wiedział

 • Gall Anonim
  2018-09-20 19:47:29

  arrow

  Program programem ale obsada do d...py.

 • wyborca
  2018-09-20 19:10:52

  arrow

  wspolnota = PLatforma Obywatelska

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2019-06-15 10:25:35 Kategoria:

Gródek nad Bugiem 22 czerwiec 2019

więcej »
foto

OGIEŃ I WODA Z JANEM KOCHANOWSKIM
2019-06-15 10:13:51 Kategoria:

GRÓDEK NAD BUGIEM 15 / 16 czerwca 2019

więcej »

Garwolin

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.06

Dzień Dziecka z CSiK

więcej »
2

GARWOLIN, 02.06

Miętne: gminne zawody strażackich jednostek

więcej »
3 4 5

GARWOLIN, 05.06 13:00

Miętne: ...pamięci prezydenta Kaczyńskiego

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.06

„Powiślaki” po raz 26 - ty

więcej »
9

GARWOLIN, 09.06

Maciejowice: festyn rodzinny i otwarcie placu zabaw

więcej »
10 11 12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.06 18:00

Only you - Koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
14

GARWOLIN, 14.06 18:00

Miętne: wieczór z poezją i muzyką

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22

GARWOLIN, 22.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »
23

GARWOLIN, 23.06

Powiat garwoliński: piknik przed starostwem

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Święto Gminy Górzno

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje