R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Borowie: prezydenckie medale dla jubilatów /ZDJĘCIA/
2019-11-12 08:26:13 Artykuł czytany 414 razy


11 małżeńskich par z gminy Borowie obchodzi w tym roku złote gody pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda nadał małżonkom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt gminy Wiesław Gąska.


Gminne uroczystości związane z jubileuszem złotych godów małżeńskich par  rozpoczęły się Mszą św. odprawioną 9 listopada w kościele parafialnym przez proboszcza ks. Marka Kukiela. Tam też jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie składane pół wieku temu. Druga część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Złote Gody to jubileusz, obchodzony szczególnie uroczyście w naszej, polskiej tradycji, również od wielu lat także, w gminie Borowie. 

- Ten przeżyty wspólnie czas, to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia sensu związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Na pewno w ciągu tych 50 lat były chwile radosne i piękne, ale też nie brakowało zapewne wyrzeczeń, smutku i trudnych doświadczeń. Ten czas wspólnego życia można porównać do grubej księgi, która na początku zawierała białe niezapisane karty. Z upływem każdego dnia, miesiąca i roku te białe karty były stopniowo uzupełniane tekstem z Waszego małżeńskiego życia. Wiem, że macie państwo za sobą wiele lat ciężkiej pracy na wielu płaszczyznach – budowania ciepła rodzinnego, lat ciężkiej pracy zawodowej. Mimo różnych przeciwności losu wytrwaliście państwo razem. Możliwe

to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem, miłością i szacunkiem. Dziś już wiecie jak wybaczać, wiecie czym jest miłość doskonała- mówił wójt Wiesław Gąska. -Wiecie też ile trudu trzeba ponieść podjętą przed laty decyzją bycia ze sobą przez całe życie. Wasze życie stanowi wzór i inspirację dla tych, którzy wybrali lub też będą wybierać wspólną drogę życia w związku małżeńskim. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać w słowach przysięgi małżeńskiej, w doli i niedoli. Jeśli ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiego czynu. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym, oddaliście państwo swoje najlepsze lata - dodał gospodarz gminy Borowie.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek wójta gminy Borowie, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymali je:

Halina i Bohdan Babik
Marta i Bogdan Baran
Jadwiga i Henryk Baranek
Marianna i Antoni Domareccy
Janina i Bogdan Gasek
Teresa i Zdzisław Kowalscy
Elżbieta i Jan Malitka
Stanisława i Waldemar Osiak
Anna i Stanisław Soszka
Krystyna i Zdzisław Szulc
Marianna i Edward Wojciechowscy

- Medale te są potwierdzeniem, że wybrana przed laty życiowa droga była słuszna, a Wasz wysiłek, wkład pracy w dobre wychowanie Waszych dzieci spotkał się z uznaniem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej. Jedną z najważniejszych wartości, która stanowi źródło duchowej siły społeczeństwa, jest rodzina. Jestem przekonany, że przez te wszystkie lata daliście bardzo dużo rodzinie, lokalnemu społeczeństwu i Państwu Polskiemu. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty związek małżeński zasługują na najwyższy szacunek - spuentował W. Gąska.

Życzenia złożył jubilatom poseł Grzegorz Woźniak, który nie zapomina o tak doniosłych wydarzeniach, przewodnicząca RG Alicja Szaniawska, sekretarz gminy i członkini Zarządu Powiatu Garwolińskiego Marta Serzysko, inspektor USC Hanna Sitek.

Oprócz medali jubilatów obdarowano kwiatami. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana, pamiątkowych zdjęć oraz wspomnień i występów kapeli „Bocianisko” pod kierownictwem Jurka Hrycaka.

Jubilatom towarzyszyli najbliżsi, był też proboszcz parafii, wikariusz ks. Marek Strzeżysz, p.o dyrektora GOK Barbara Zawadka i inni.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


inf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Kolega
    2019-11-12 09:49:41

    arrow

    Gratulacje Panie Bogdanie.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny...
2021-01-22 15:27:48 Kategoria: Region

23 stycznia w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przed centralnymi uroczystościami 25-lecia...

więcej »


Garwolin

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje