R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Borowie: złote gody małżeńskich par
2017-10-16 12:00:31 Artykuł czytany 850 razy


17 małżeńskich par z gminy Borowie uhonorowanych zostało prezydenckimi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Była gala zorganizowana przez samorząd gminy, życzenia i podziękowania.


Gminne uroczystości związane z jubileuszem złotych godów małżeńskich par rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym, gdzie jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie składane sobie przed pół wiekiem. Druga część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.

 - Złote gody, to jubileusz obchodzony szczególnie uroczyście w naszej polskiej tradycji, również od wielu lat w gminie Borowie. Jest to jubileusz za sprawą którego patrzymy drodzy państwo na was z podziwem i chylimy przed wami z szacunkiem i pokorą głowy - mówił wójt gminy Wiesław Gąska. - Taka rocznica ślubu, to szczególna okazja, aby się na chwilę zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu tego wspólnego życia. 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie, to znaczy, że dwoje bliskich sobie ludzi połączyło swój los, postawiło całe swoje życie na jedną przysłowiową kartę. Złączeni wówczas uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście nawzajem sobie jedno słowo: „tak”, włożyliście na palce obrączki będące symbolem waszej miłości. Otworzyła się przed wami drodzy państwo „Wielka Księga” białych niezapisanych kart. Mimo różnych przeciwności losu danego sobie przyrzeczenia dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem miłości i poszanowania. Z waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali bądź wybiorą wspólną drogę małżeńskiego pożycia. W tym dniu stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że jesteście przykładem dobrych rodzin. Oglądacie się dziś na pewno na punkt wyjścia, na ten zegar, który wybił dla was 50 lat wspólnego życia małżeńskiego. Zegar, którego wskazówek zatrzymać się nie da. Ale warto też zajrzeć do tej Wielkiej Księgi, która na początku waszej wspólnej drogi miała białe nie zapisane karty. I zadajemy sobie pytanie, co tam zostało zapisane, jakie treści tam się znajdują - dodał. 

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek wójta gminy Borowie, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Otrzymali je:


Marianna i Leon Frelek oraz Helena i Jerzy Łysiak ze Słupa Pierwszego,

Maria i Zdzisław Malitka oraz Janina i Henryk Zawadzcy (nieobecni) z Kamionki, Władysława i Tadeusz Gościej-Jaźwiny,

Barbara i Zenon Malitka-Stara Brzuza,

Władysława i Stanisław Mikulscy, Grażyna i Mieczysław Kaźmierczak, Marianna i Mieczysław Zając z Głoskowa,

Janina i Marian Mucha-Brzuskowola,

Barbara i Tadeusz Świątek z Iwowego,

Jadwiga i Sylwester Kunka, Celina i Tadeusz Płatek, Barbara i Henryk Poszytek, Zofia i Wacław Słomka, Teresa i Marian Witek oraz Zofia i Eugeniusz Jaroń z Gościewicza. 

Życzenia składali jubilatom również przewodnicząca RG Alicja Szaniawska, sekretarz gminy Marta Serzysko, zastępca kierownika USC Hanna Sitek oraz młodzież szkolna, która wystąpiła z koncertem.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Inf. FB/WG

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.04

Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.04

Żelechów: Powiatowe obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.04

Wiosenna metamorfoza – warsztaty makijażu

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.04

Garwolin: XIV Mityng Lekkoatletyczny

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.04

TURNIEJ „BRD” 2018

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje