R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Całe Górzno czyta dzieciom...
2019-05-15 08:41:31 Artykuł czytany 327 razy


Przedszkole w Górznie przystąpiło do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach realizacji cyklu spotkań z książką przedszkolaków odwiedzili wyjątkowi goście, aktor Jakub Wesołowski, autorka książek dla dzieci Aniela Cholewińska – Szkolik oraz osoby znane w środowisku lokalnym.


Akcję w przedszkolu rozpoczął wieczór z bajką w dniu 30 kwietnia. W godzinach 18:00-21:00 dzieci z grupy „Jagódki” i „Pszczółki” pod opieką pań Agnieszki Choiny, Wiolety Muchy, Ewy Stępień oraz Kingi Owczarczyk poznały opowieści , których bohaterami były postacie z bajek. Podczas kolejnych dni przedszkolaki razem ze swymi rodzicami mogły w domu wykonać własne książeczki na przedszkolny konkurs pt. „ Moja książeczka”.

Najbardziej wyczekiwanym gościem w przedszkolu był aktor Jakub Wesołowski, który odwiedził dzieci dzięki inicjatywie dyrektor Moniki Błażejczyk oraz Wioletty Muchy.
Artysta znany z takich seriali jak „Na Wspólnej”, „Czas honoru”, „Komisarz Alex”, „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw”, wprowadził dzieci w świat bajki i fantazji czytając książkę „ Nowy dom Misia Ludwiczka”. Aktor chętnie opowiedział dzieciom o swojej pracy, zdradzając tajniki gry aktorskiej. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań,na które aktor chętnie, z humorem i cierpliwością udzielał odpowiedzi.

Na koniec spotkania wszyscy mogli liczyć na autograf i pamiątkowe zdjęcie z artystą. Wybór lektury do czytania przez aktora nie był przypadkowy, bowiem przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie promującym pozytywne postawy poszanowania zabawek i opartym na historii Misia Ludwiczka, wydanej nakładem wydawnictwa MaliMoi.

W dniu bibliotekarza przedszkolaków odwiedziła kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie Halina Sekuła i przeczytała dzieciom książkę „Basia w bibliotece”. Przedszkolaki znają dobrze bibliotekę w swojej miejscowości, bo razem ze swoimi paniami cyklicznie ją odwiedzają. Ten dzień był również ciekawy, bo pani bibliotekarka nadała imię przedszkolnemu misiowi, którego dzieci dostały z okazji otwarcia przedszkola we wrześniu 2018 roku. Większością głosów dzieci i nauczycieli miś otrzymał imię Ludwiczek, tak jak bohater poznanej wcześniej lektury. Miś ma przypominać najmłodszym o szanowaniu zabawek w przedszkolu oraz w domu. I jeśli ktoś myśli że to koniec tego, co działo się w ciągu tego tygodnia w przedszkolu w Górznie to jest w błędzie.

W czwartek, 9 maja przedszkolaków odwiedziła autorka książek dla dzieci Aniela Cholewińska- Szkolik. Pisarka znana jest z takich książek jak seria przygód o Misi, „Misia i jej mali pacjenci ’’,„Nieoczekiwana przeprowadzka ’’, „Bajki o misiach z czterech stron świata”. Pani Aniela
przyjechała dzięki staraniom pań bibliotekarek z gminnej biblioteki w Górznie. Podczas spotkania pisarka przeczytała dzieciom fragmenty swoich książek i podpisywała pamiątkowe książki. W tym autorskim spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci z klas zerowych miejscowej szkoły podstawowej.

Akcję „Cała Polska czyta dzieciom” w przedszkolu w Górznie swoim czynnym udziałem wsparł wójt gminy Waldemar Sabak oraz sekretarz gminy Katarzyna Ochnik, która podczas jednego ze spotkań z dziećmi przeczytała fragmenty opowieści górniczych. Dyrektor przedszkola oraz nauczyciele serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli kampanię czytelniczą.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJinf. pras.
WJ/Garwolin/Jswykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolin: 75. rocznica Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3

GARWOLIN, 03.08

Karawana w Wildze i Górze Kalwarii

więcej »
4

GARWOLIN, 04.08

Festyn rodzinny w Niesadnej

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12

GARWOLIN, 12.08 17:00

Chodzi mucha po suficie. Koncert duetu muzycznego kontrabas i trąbka

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.08

Maciejowice: pamiętają w Bitwie Warszawskiej

więcej »
15

GARWOLIN, 15.08 10:00

Święto Wojska Polskiego w Garwolinie

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.08

Garwolin: festyn rodzinny ze szczytnym celem

więcej »

GARWOLIN, 18.08

Górzno: tego jeszcze nie grali

więcej »
19 20 21 22 23 24 25

GARWOLIN, 25.08

Gminne dziękczynienie za plony w Podłężu

więcej »

GARWOLIN, 25.08 13:00

Dziękczynienie za plony w gminie Pilawa

więcej »
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje