R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Całe Górzno czyta dzieciom...
2019-05-15 08:41:31 Artykuł czytany 295 razy


Przedszkole w Górznie przystąpiło do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach realizacji cyklu spotkań z książką przedszkolaków odwiedzili wyjątkowi goście, aktor Jakub Wesołowski, autorka książek dla dzieci Aniela Cholewińska – Szkolik oraz osoby znane w środowisku lokalnym.


Akcję w przedszkolu rozpoczął wieczór z bajką w dniu 30 kwietnia. W godzinach 18:00-21:00 dzieci z grupy „Jagódki” i „Pszczółki” pod opieką pań Agnieszki Choiny, Wiolety Muchy, Ewy Stępień oraz Kingi Owczarczyk poznały opowieści , których bohaterami były postacie z bajek. Podczas kolejnych dni przedszkolaki razem ze swymi rodzicami mogły w domu wykonać własne książeczki na przedszkolny konkurs pt. „ Moja książeczka”.

Najbardziej wyczekiwanym gościem w przedszkolu był aktor Jakub Wesołowski, który odwiedził dzieci dzięki inicjatywie dyrektor Moniki Błażejczyk oraz Wioletty Muchy.
Artysta znany z takich seriali jak „Na Wspólnej”, „Czas honoru”, „Komisarz Alex”, „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw”, wprowadził dzieci w świat bajki i fantazji czytając książkę „ Nowy dom Misia Ludwiczka”. Aktor chętnie opowiedział dzieciom o swojej pracy, zdradzając tajniki gry aktorskiej. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań,na które aktor chętnie, z humorem i cierpliwością udzielał odpowiedzi.

Na koniec spotkania wszyscy mogli liczyć na autograf i pamiątkowe zdjęcie z artystą. Wybór lektury do czytania przez aktora nie był przypadkowy, bowiem przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie promującym pozytywne postawy poszanowania zabawek i opartym na historii Misia Ludwiczka, wydanej nakładem wydawnictwa MaliMoi.

W dniu bibliotekarza przedszkolaków odwiedziła kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie Halina Sekuła i przeczytała dzieciom książkę „Basia w bibliotece”. Przedszkolaki znają dobrze bibliotekę w swojej miejscowości, bo razem ze swoimi paniami cyklicznie ją odwiedzają. Ten dzień był również ciekawy, bo pani bibliotekarka nadała imię przedszkolnemu misiowi, którego dzieci dostały z okazji otwarcia przedszkola we wrześniu 2018 roku. Większością głosów dzieci i nauczycieli miś otrzymał imię Ludwiczek, tak jak bohater poznanej wcześniej lektury. Miś ma przypominać najmłodszym o szanowaniu zabawek w przedszkolu oraz w domu. I jeśli ktoś myśli że to koniec tego, co działo się w ciągu tego tygodnia w przedszkolu w Górznie to jest w błędzie.

W czwartek, 9 maja przedszkolaków odwiedziła autorka książek dla dzieci Aniela Cholewińska- Szkolik. Pisarka znana jest z takich książek jak seria przygód o Misi, „Misia i jej mali pacjenci ’’,„Nieoczekiwana przeprowadzka ’’, „Bajki o misiach z czterech stron świata”. Pani Aniela
przyjechała dzięki staraniom pań bibliotekarek z gminnej biblioteki w Górznie. Podczas spotkania pisarka przeczytała dzieciom fragmenty swoich książek i podpisywała pamiątkowe książki. W tym autorskim spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci z klas zerowych miejscowej szkoły podstawowej.

Akcję „Cała Polska czyta dzieciom” w przedszkolu w Górznie swoim czynnym udziałem wsparł wójt gminy Waldemar Sabak oraz sekretarz gminy Katarzyna Ochnik, która podczas jednego ze spotkań z dziećmi przeczytała fragmenty opowieści górniczych. Dyrektor przedszkola oraz nauczyciele serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli kampanię czytelniczą.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJinf. pras.
WJ/Garwolin/Jswykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Garwolin

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.05

Maciejowice: święto Majowej Konstytucji

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Majowe święta w Pilawie

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Święto Konstytucji 3 Maja w Parysowie

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

3 Maja w Garwolinie

więcej »

GARWOLIN, 03.05 12:00

Potrójne świętowanie w Żelechowie

więcej »
4

GARWOLIN, 04.05

Gończyce: Dzień Strażaka i przekazanie samochodu bojowego

więcej »
5
6 7 8 9 10 11

GARWOLIN, 11.05 - 12.05

Garwolin: Święto 1. Pułku Strzelców Konnych

więcej »

GARWOLIN, 11.05 16:00

Żelechów: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie

więcej »
12

GARWOLIN, 12.05

Strych: pamięci jednego z ostatnich harmonistów Powiśla Maciejowickiego

więcej »

GARWOLIN, 12.05

Majówka w Łucznicy w szczytnym celu

więcej »
13 14 15 16 17 18

GARWOLIN, 18.05

Duża impreza w niewielkiej Trzciance

więcej »

GARWOLIN, 18.05 10:00

Trzcianka: duże wydarzenie nie tylko sportowe

więcej »
19

GARWOLIN, 19.05

Sobolew: 100 - lecie Parafii Świętej Rodziny i świętych Apostołów Piotra i Pawła

więcej »

GARWOLIN, 19.05 15:00

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

więcej »
20

GARWOLIN, 20.05 10:00

Konferencja na temat depresji /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
21 22

LUBARTÓW, 22.05 10:00

Kock: Powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »
23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje