R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Docenieni przez powiat i miasto Garwolin
2018-06-18 07:07:05 Artykuł czytany 808 razy


Podczas tegorocznych obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, sześć osób i instytucji uhonorowanych zostało statuetkami „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”, burmistrz miasta wręczył podziękowania 15 osobom, instytucjom i organizacjom, które m.in. swoim aktywnym działaniem budują potencjał miasta.


Celem przyznawania honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które poprzez swoją działalność i realizację zadań zasługują na szczególne uznanie. W tym roku tytuły takie i statuetki z rąk przewodniczącego RP Piotra Osmólskiego i starosty Marka Chciałowskiego otrzymali:

Albina Łubian w dziedzinie „działalność samorządowa”. Tytuł nadano za „wieloletnią działalność na rzecz powiatu garwolińskiego, a także budowanie samorządu terytorialnego i popularyzację idei samorządności”.

Joanna Skwarczyńska w dziedzinie „kultura i sztuka”  za „ działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej powiatu garwolińskiego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego w izbie regionalnej dla najmłodszego pokolenia po seniorów lokalnej społeczności”.

Iwona Jończyk
w dziedzinie „kultura i sztuka” za „działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej powiatu garwolińskiego”.

Zbigniew Węgrzynek w dziedzinie „działalność społeczna” za „całokształt pracy społecznej na rzecz upamiętniania i propagowania wydarzeń i osób mających szczególne znaczenie w historii powiatu garwolińskiego”.

Włodzimierz Kostecki w dziedzinie „działalność społeczna” za „ wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wychowania wielu pokoleń dzieci i młodzieży”.

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Garwolinie w dziedzinie „nauka i oświata” za „wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wsparcie merytoryczne nauczycieli, dyrektorów szkół oraz samorządowców”.

Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski wyróżnił instytucje, organizacje i osoby, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach życia budują potencjał miasta, które swoją pracą lub działaniem non profit przyczyniają się do jego rozwoju, które wspierają przedsięwzięcia samorządu lokalnego.

Podziękowanie odebrał Hieronim Kobus, prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w związku ze 110 leciem powstania i działalności instytucji w mieście. Danuta Durys, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, która to placówka obchodzi w tym roku 60- lecie istnienia, Renata Bany, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie, która to instytucja obchodzi również 60- lecie powstania, Radosław Mitura, dyrygent i założyciel Chóru Miasta Garwolina, w związku z jubileuszem 10-lecia powstania. Za współpracę na niwie samorządowej, burmistrz podziękował staroście Markowi Chciałowskiemu i wicestaroście Urszuli Zadrożnej. Za wspieranie w pracy Tadeusz Mikulski podziękował swojej zastępczyni Marii Perek, wyróżnił też Dariusza Rękawka i Tomasza Rękawka z firmy „Interdruk”, Klemensa Ptacha, prezesa OSP Garwolin, Krzysztofa Wielgosza - prezesa OSP Leszczyny, Jana Trzpila - prezesa OSP Zawady, Waldemara Mrugałę - prezesa klubu GKS „Wilga” Garwolin, bez którego, jak się okazuje, klub nie może działać, Zbigniewa Węgrzynka - prezes Ludowego Towarzystwa Naukowo- Historycznego, Wojciecha Szczegota - prezesa Stowarzyszenia 1 Pułku Strzelców Konnych, Waldemara Jaronia - dziennikarza Katolickiego Radia Podlasie.

Specjalne ryngrafy z podziękowaniami wręczali przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak i burmistrz Tadeusz Mikulski.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W WĘGROWIE
2018-09-10 08:00:00 Kategoria:

Zapraszamy do Punktu Pośrednictwa Pracy w Węgrowie.

więcej »

Garwolin

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.09

Dni Żelechowa 2018

więcej »
3 4 5

GARWOLIN, 05.09 18:00

Kondrak i Namotane rozpoczną „Koncertową jesień”

więcej »
6 7

GARWOLIN, 07.09 16:00

Przedwiośnie w Miętnem

więcej »

GARWOLIN, 07.09 17:30

79 lat po bombardowaniu – zobacz rekonstrukcje historyczną

więcej »
8

GARWOLIN, 08.09 11:00

Maciejowice: „Narodowe Czytanie” ze znanymi aktorami

więcej »

GARWOLIN, 08.09 16:00

Pilawa dla Niepodległej

więcej »
9

GARWOLIN, 09.09

Żelechów: spotkanie popielgrzymkowe grupy 9A

więcej »

GARWOLIN, 09.09 11:00

Kardynał Kazimierz Nycz na uroczystościach odpustowych w Mariańskim Porzeczu

więcej »

GARWOLIN, 09.09 11:00

Kardynał Kazimierz Nycz na uroczystościach odpustowych w Mariańskim Porzeczu

więcej »

GARWOLIN, 09.09 11:30

Powiatowe dziękczynienie za plony i... Trzy Korony

więcej »
10 11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.09

Łaskarzew: wyruszą w nocy mrok

więcej »
16

GARWOLIN, 16.09

Parysów: święto rolniczego trudu

więcej »

GARWOLIN, 16.09

IV Sulbiński Piknik Rycerski

więcej »

GARWOLIN, 16.09

Biegiem po Zarzeczu! Wystartuj w niedzielę

więcej »
17 18 19 20 21 22 23

GARWOLIN, 23.09

Żelechów: pożegnanie lata w rytmie cygańskich przebojów

więcej »
24 25 26 27 28 29

GARWOLIN, 29.09

Garwolin: „Spotkanie pokoleń- spotkanie po latach”

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje