R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Docenieni przez powiat i miasto Garwolin
2018-06-18 07:07:05 Artykuł czytany 808 razy


Podczas tegorocznych obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, sześć osób i instytucji uhonorowanych zostało statuetkami „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”, burmistrz miasta wręczył podziękowania 15 osobom, instytucjom i organizacjom, które m.in. swoim aktywnym działaniem budują potencjał miasta.


Celem przyznawania honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które poprzez swoją działalność i realizację zadań zasługują na szczególne uznanie. W tym roku tytuły takie i statuetki z rąk przewodniczącego RP Piotra Osmólskiego i starosty Marka Chciałowskiego otrzymali:

Albina Łubian w dziedzinie „działalność samorządowa”. Tytuł nadano za „wieloletnią działalność na rzecz powiatu garwolińskiego, a także budowanie samorządu terytorialnego i popularyzację idei samorządności”.

Joanna Skwarczyńska w dziedzinie „kultura i sztuka”  za „ działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej powiatu garwolińskiego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego w izbie regionalnej dla najmłodszego pokolenia po seniorów lokalnej społeczności”.

Iwona Jończyk
w dziedzinie „kultura i sztuka” za „działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej powiatu garwolińskiego”.

Zbigniew Węgrzynek w dziedzinie „działalność społeczna” za „całokształt pracy społecznej na rzecz upamiętniania i propagowania wydarzeń i osób mających szczególne znaczenie w historii powiatu garwolińskiego”.

Włodzimierz Kostecki w dziedzinie „działalność społeczna” za „ wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wychowania wielu pokoleń dzieci i młodzieży”.

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Garwolinie w dziedzinie „nauka i oświata” za „wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wsparcie merytoryczne nauczycieli, dyrektorów szkół oraz samorządowców”.

Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski wyróżnił instytucje, organizacje i osoby, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach życia budują potencjał miasta, które swoją pracą lub działaniem non profit przyczyniają się do jego rozwoju, które wspierają przedsięwzięcia samorządu lokalnego.

Podziękowanie odebrał Hieronim Kobus, prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w związku ze 110 leciem powstania i działalności instytucji w mieście. Danuta Durys, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, która to placówka obchodzi w tym roku 60- lecie istnienia, Renata Bany, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie, która to instytucja obchodzi również 60- lecie powstania, Radosław Mitura, dyrygent i założyciel Chóru Miasta Garwolina, w związku z jubileuszem 10-lecia powstania. Za współpracę na niwie samorządowej, burmistrz podziękował staroście Markowi Chciałowskiemu i wicestaroście Urszuli Zadrożnej. Za wspieranie w pracy Tadeusz Mikulski podziękował swojej zastępczyni Marii Perek, wyróżnił też Dariusza Rękawka i Tomasza Rękawka z firmy „Interdruk”, Klemensa Ptacha, prezesa OSP Garwolin, Krzysztofa Wielgosza - prezesa OSP Leszczyny, Jana Trzpila - prezesa OSP Zawady, Waldemara Mrugałę - prezesa klubu GKS „Wilga” Garwolin, bez którego, jak się okazuje, klub nie może działać, Zbigniewa Węgrzynka - prezes Ludowego Towarzystwa Naukowo- Historycznego, Wojciecha Szczegota - prezesa Stowarzyszenia 1 Pułku Strzelców Konnych, Waldemara Jaronia - dziennikarza Katolickiego Radia Podlasie.

Specjalne ryngrafy z podziękowaniami wręczali przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak i burmistrz Tadeusz Mikulski.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Mikołajki w dworku w Miętnem

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.12

Garwolin: niezwykły koncert

więcej »

GARWOLIN, 08.12

Mikołajkowa słodka podróż z CSiK

więcej »

GARWOLIN, 08.12 11:00

Piłkarski weekend w Garwolinie. Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »
9
10

GARWOLIN, 10.12

Garwolin: o rozwodzie i przemocy

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.12 17:30

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14 15 16

GARWOLIN, 16.12

Nie dzieli nas nic, czyli Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »
17 18 19

GARWOLIN, 19.12 18:30

Kolędowo w Miętnem

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje