R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Domofony ICE” będą chronić dzieci z gminy Garwolin
2017-12-14 09:20:54 Artykuł czytany 914 razy


Gmina Garwolin wspólnie z firmą Budimex zorganizowała galę, która miała szeroki wymiar edukacyjny, promując wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy. W programie wzięło udział blisko pół tysiąca dzieci ze szkół prowadzonych przez gminę.


Aby wiedza została przekazana w sposób przyjazny, podczas gali odbyły się prelekcje policjantów oraz pokazy ratownictwa medycznego przeprowadzone przez strażaków. Każde dziecko otrzymało zawieszkę do plecaka, która ma właściwości odblaskowe i jest jednocześnie spersonalizowaną kartą ICE na której  umieszczono numery telefonów do osób, które należy poinformować w przypadku, jak dziecku coś się stanie. Artystyczną część gali wzbogacił teatrzyk, który w humorystycznej formie usystematyzował dzieciom zasady dotyczące ich bezpieczeństwa.

- Program ten powstał z pomysłu firmy Budimex, która jak wiadomo, jest firmą budowlaną, a prowadzimy ten program w miejscowościach, gdzie Budimex prowadzi inwestycje drogowe - powiedziała Asia Okrzejska, organizatorka programu „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”.  - W pewnym momencie pojawiła się idea, żeby nie pozostawiać po sobie tylko i wyłącznie dróg jako inwestycji, postanowiliśmy zorganizować coś takiego jak gale, które mają na celu uświadomienie dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze...- dodała. - Warto tego uczyć od najmłodszych lat, ponieważ to, co już teraz zostanie zakiełkowane wśród młodych ludzi, będzie procentowało w przyszłości, dlatego wszystkie takie akcje są dla nas bardzo istotne, bardzo ważne. Chętnie bierzemy w nich udział, bo to wszystko ma na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie naszej gminy... - wyjaśnia Izabela Miętus, inspektor ds. oświaty, kultury i sportu Urzędu Gminy Garwolin.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Jak w prosty, wygodny i tani sposób transportować meble?
2018-01-17 13:34:30 Kategoria:

Zanim zlecisz transport mebli, musisz pamiętać, że wymaga to specjalnego przygotowania. Meble to z reguły delikatne przedmioty i bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Źle...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Wspólne kolędowanie w Borowiu

więcej »
7

GARWOLIN, 07.01 19:00

Garwolin: koncert kolęd Śpiewajcie i grajcie Mu!

więcej »
8 9 10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.01

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »

GARWOLIN, 14.01

26. Finał WOŚP –Orkiestra zagra w Garwolinie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.01 11:00

Brathanki zaśpiewają kolędy w Łaskarzewie

więcej »
22 23 24 25 26 27

GARWOLIN, 27.01

Sulbiny: oj, będzie bal

więcej »
28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje