R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Domofony ICE” będą chronić dzieci z gminy Garwolin
2017-12-14 09:20:54 Artykuł czytany 1088 razy


Gmina Garwolin wspólnie z firmą Budimex zorganizowała galę, która miała szeroki wymiar edukacyjny, promując wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy. W programie wzięło udział blisko pół tysiąca dzieci ze szkół prowadzonych przez gminę.


Aby wiedza została przekazana w sposób przyjazny, podczas gali odbyły się prelekcje policjantów oraz pokazy ratownictwa medycznego przeprowadzone przez strażaków. Każde dziecko otrzymało zawieszkę do plecaka, która ma właściwości odblaskowe i jest jednocześnie spersonalizowaną kartą ICE na której  umieszczono numery telefonów do osób, które należy poinformować w przypadku, jak dziecku coś się stanie. Artystyczną część gali wzbogacił teatrzyk, który w humorystycznej formie usystematyzował dzieciom zasady dotyczące ich bezpieczeństwa.

- Program ten powstał z pomysłu firmy Budimex, która jak wiadomo, jest firmą budowlaną, a prowadzimy ten program w miejscowościach, gdzie Budimex prowadzi inwestycje drogowe - powiedziała Asia Okrzejska, organizatorka programu „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”.  - W pewnym momencie pojawiła się idea, żeby nie pozostawiać po sobie tylko i wyłącznie dróg jako inwestycji, postanowiliśmy zorganizować coś takiego jak gale, które mają na celu uświadomienie dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze...- dodała. - Warto tego uczyć od najmłodszych lat, ponieważ to, co już teraz zostanie zakiełkowane wśród młodych ludzi, będzie procentowało w przyszłości, dlatego wszystkie takie akcje są dla nas bardzo istotne, bardzo ważne. Chętnie bierzemy w nich udział, bo to wszystko ma na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie naszej gminy... - wyjaśnia Izabela Miętus, inspektor ds. oświaty, kultury i sportu Urzędu Gminy Garwolin.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.04

Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.04

Żelechów: Powiatowe obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.04

Wiosenna metamorfoza – warsztaty makijażu

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.04

Garwolin: XIV Mityng Lekkoatletyczny

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.04

TURNIEJ „BRD” 2018

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje