R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Drużyny z Trojanowa i Woli Rębkowskiej bezkonkurencyjne
2018-04-19 08:55:08 Artykuł czytany 365 razy


Reprezentacje 13 szkół podstawowych i 10 klas gimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego rywalizowały o miano najlepszego rowerzysty w ruchu drogowym. W kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazali się uczniowie z Trojanowa, a wśród gimnazjalistów triumfowali zawodnicy z Woli Rębkowskiej.


Uczestnicy kolejnych eliminacji Powiatowych  Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rywalizowali o miano najlepszego w powiecie na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte. Pierwszy etap to dwa testy z wiedzy teoretycznej, dotyczącej między innymi znajomości zasad bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Po części testowej po 6 najlepszych drużyn z każdej kategorii przeszło do finału praktycznego. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i praktyczną jazdą na rowerze na torze sprawnościowym, przy dość trudnych warunkach atmosferycznych.


Najlepszymi drużynami w bieżącym roku okazały się:

klasy podstawowe:

 I miejsce PSP w Trojanowie: Izabela Gardzińska, Katarzyna Kamińska, Piotr Jurzysta, Kamil Maraszek (op. Iwona Kieliszek)
 II miejsce PSP nr 1 w Garwolinie: Natalia Wyżyńska, Natalia Zalech, Michał Michalik i Michał Barański (op. Barbara Kędziorek)
III miejsce PSP w Górznie: Olga Rudnik, Zuzanna Sylwesiuk, Dawid Domarecki, Damian Bajera (op. Leszek Kozłowski)

klasy gimnazjalne:
 I miejsce PSP w Woli Rębkowskiej: Szymon Wawer, Michał Przybysz, Michał Dziwiszek. (op. Jerzy Przybysz)
II miejsce ZS w Głoskowie: Olga Wojdyga, Michał Połosak, Karolina Makulec (op. Joanna Baran)
III miejsce PSP nr 1 w Garwolinie: Dominik Zarzycki, Maksymilian Opala, Antoni Biernacki (op.: Barbara Kędziorek)

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, finaliści nagrody, a zespoły uplasowane na podium dodatkowo otrzymały okazałe puchary. Nagrody i wyróżnienia wręczali mł. insp. Iwona Czarnocka, komendant KPP Garwolin,  Jerzy Piesio, sekretarz powiatu, asp. sztab. Dariusz Rogala, naczelnik WRD KPP Garwolin, Jerzy Chmieliński z siedleckiego WORD oraz członkowie komisji.

Organizatorem powiatowych zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego i Sędzią Głównym był zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Tadeusz Gregorczyk wspierany przez policjantów garwolińskiej drogówki  st. asp. Marcina Ornata, sierż. szt. Krzysztof Sykułę (autorzy testów) i Monikę Pieńkowską, urzędników garwolińskiego magistratu Tomasza Majczynę, Alberta Barana, Tadeusza Ołowskiego oraz Jerzego Makulca i radnego Krzysztofa Ostrowskiego, a także mł. ogn. Jarosława Jakubaszka z garwolińskiej straży pożarnej i Halinę Kuszpit.
Rywalizacji przyglądał się dyrektor siedleckiego WORD Dariusz Napiórkowski.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Inf. pras.
WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Warszawa: Mieszkania na sprzedaż
2018-08-10 16:16:46 Kategoria:

Warszawa Bielany, Warszawa Śródmieście, Warszawa Białołęka - 3 mieszkania do sprzedania w konkurencyjnych cenach. Szczegółowe informacje poniżej i na stronie:...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.08

Na potańcówkę tylko do Miętnego

więcej »
5
6 7 8 9 10

GARWOLIN, 10.08

Garwolin: rytm i przestrzeń w Galerii „Kotłownia”

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.08

Wola Rębkowska: festyn rodzinny z placem zabaw w tle

więcej »
13 14 15

GARWOLIN, 15.08

Garwolin: ważne, sierpniowe wydarzenia

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.08

Łaskarzew: 600- lat miasta

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje