R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Finał „Garwolińskiego Sejmiku Krajoznawczego” już w niedzielę
2017-11-23 07:12:12 Artykuł czytany 178 razy


W ramach projektu odbyła się m.in. wycieczka, konkurs, warsztaty, plenery, spotkania. W najbliższą niedzielę 26 listopada Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do Miętnego na finał projektu, na którym odbędzie się wernisaż prac poplenerowych „Malownicze Mazowsze”, sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą” oraz rozstrzygnięcie konkursu krajoznawczego.


Realizacja projektu pt. ”Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” miała na celu w szczególności ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz walorów turystycznych Mazowsza, a także aktywizację i integrację międzypokoleniową skierowaną zarówno do mieszkańców, jak również gości i turystów odwiedzających nasze województwo.

W ramach projektu zorganizowano cykl wydarzeń, których tłem są tegoroczne obchody Roku Rzeki Wisły, 200 - setna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki oraz nadchodząca setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą przedsięwzięcia jest ukazanie walorów oraz znaczenia dla Mazowsza królowej polskich rzek – Wisły, przybliżenie postaci bohatera kilku narodów Tadeusza Kościuszki i podróż jego śladami, ocalenie od zapomnienia miejsc, wydarzeń związanych z walkami na drodze do niepodległości na terenie powiatu oraz ważnych postaci, które do tego się przyczyniły, jak również przypomnienie o roli wiejskich dworów w kultywowaniu tradycji narodowych i patriotycznych.

Różnorodność organizowanych imprez dała możliwość uczestnictwa osób z różnych grup
wiekowych oraz zainteresowań. Wydarzenia zorganizowano we współpracy z różnymi partnerami w tym m.in. PTTK Oddział Otwock, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział Garwolin, Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego.- W trakcie niedzielnego podsumowania odbędzie się poplenerowy wernisaż wystawy prac malarskich i rysunkowych „Malownicze Mazowsze” oraz Sesja Krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą”. W trakcie sesji - której przewodnim motywem jest Wisła - wystąpią lokalni pasjonaci i historycy w tym m.in. Łukasz M. Stanaszek, Paweł Ajdacki, Zbigniew Węgrzynek,

Krzysztof Kot, Sebastian Jędrych, Stanisław Oszkiel. O plenerach opowie Iwona Jończyk.  Gościnnie wystąpią także na fortepianie Patrycja Wachowicz oraz z wierszami o powiecie garwolińskim Bożena Węgrzynek. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs krajoznawczy. - Serdecznie zapraszamy już na godz. 15.30 – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem. O godz. 16:00 zaplanowano wernisaż wystawy malarstwa i rysunku „Malownicze Mazowsze”, godzinę później sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą”, a o 18:00 podsumowanie projektu. - Zapraszamy uczestników wszystkich wydarzeń z projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”. Na uczestników czeka niespodzianka, będąca pamiątką udziału w projekcie- dodaje.
inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Trwa rekrutacja do siedleckiego MEDYKA na semestr wiosenny
2017-12-12 15:10:18 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne imienia profesora Zbigniewa Religi w Siedlcach zapraszają - trwa rekrutacja na semestr wiosenny. Nauka od lutego 2018 r. w zawodach:

więcej »
foto

Strefa na Zdrowie - program profilaktyki zdrowotnej...
2017-12-11 23:21:46 Kategoria:

Od 6 lat Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem „Strefy na Zdrowie” jest ułatwienie dostępu do badań, porad...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.12

Weekend mikołajkowych wrażeń w CSiK

więcej »
3

GARWOLIN, 03.12

Weekend mikołajkowych wrażeń w CSiK

więcej »
4 5

GARWOLIN, 05.12

Gawęda o Piłsudskim w garwolińskim liceum

więcej »
6 7 8 9

GARWOLIN, 09.12

Jubileuszowy Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

GARWOLIN, 09.12 10:00

Trąbki: rodzinne warsztaty

więcej »
10

GARWOLIN, 10.12

Jubileuszowy Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.12 19:00 - 16.12 00:00

Trąbki: niezwykła, świąteczna noc

więcej »
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje