R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Finał „Garwolińskiego Sejmiku Krajoznawczego” już w niedzielę
2017-11-23 07:12:12 Artykuł czytany 359 razy


W ramach projektu odbyła się m.in. wycieczka, konkurs, warsztaty, plenery, spotkania. W najbliższą niedzielę 26 listopada Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do Miętnego na finał projektu, na którym odbędzie się wernisaż prac poplenerowych „Malownicze Mazowsze”, sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą” oraz rozstrzygnięcie konkursu krajoznawczego.


Realizacja projektu pt. ”Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” miała na celu w szczególności ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz walorów turystycznych Mazowsza, a także aktywizację i integrację międzypokoleniową skierowaną zarówno do mieszkańców, jak również gości i turystów odwiedzających nasze województwo.

W ramach projektu zorganizowano cykl wydarzeń, których tłem są tegoroczne obchody Roku Rzeki Wisły, 200 - setna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki oraz nadchodząca setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą przedsięwzięcia jest ukazanie walorów oraz znaczenia dla Mazowsza królowej polskich rzek – Wisły, przybliżenie postaci bohatera kilku narodów Tadeusza Kościuszki i podróż jego śladami, ocalenie od zapomnienia miejsc, wydarzeń związanych z walkami na drodze do niepodległości na terenie powiatu oraz ważnych postaci, które do tego się przyczyniły, jak również przypomnienie o roli wiejskich dworów w kultywowaniu tradycji narodowych i patriotycznych.

Różnorodność organizowanych imprez dała możliwość uczestnictwa osób z różnych grup
wiekowych oraz zainteresowań. Wydarzenia zorganizowano we współpracy z różnymi partnerami w tym m.in. PTTK Oddział Otwock, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział Garwolin, Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego.- W trakcie niedzielnego podsumowania odbędzie się poplenerowy wernisaż wystawy prac malarskich i rysunkowych „Malownicze Mazowsze” oraz Sesja Krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą”. W trakcie sesji - której przewodnim motywem jest Wisła - wystąpią lokalni pasjonaci i historycy w tym m.in. Łukasz M. Stanaszek, Paweł Ajdacki, Zbigniew Węgrzynek,

Krzysztof Kot, Sebastian Jędrych, Stanisław Oszkiel. O plenerach opowie Iwona Jończyk.  Gościnnie wystąpią także na fortepianie Patrycja Wachowicz oraz z wierszami o powiecie garwolińskim Bożena Węgrzynek. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs krajoznawczy. - Serdecznie zapraszamy już na godz. 15.30 – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem. O godz. 16:00 zaplanowano wernisaż wystawy malarstwa i rysunku „Malownicze Mazowsze”, godzinę później sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą”, a o 18:00 podsumowanie projektu. - Zapraszamy uczestników wszystkich wydarzeń z projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”. Na uczestników czeka niespodzianka, będąca pamiątką udziału w projekcie- dodaje.
inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
joachimianna.pl

Garwolin

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.07 13:00

Maciejowice: piknik historyczny

więcej »
2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07

Józefowicz i Stokłosa w Garwolinie

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.07 14:00

Łaskarzew: muzyczne wydarzenie w „Alejkach”

więcej »
9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07 17:00

Muzyczna audycja dla dzieci w Miętnem

więcej »
13 14 15

GARWOLIN, 15.07

Lipówki: festyn sportowy dla całych rodzin

więcej »
16 17 18 19

GARWOLIN, 19.07

Józefowicz i Stokłosa w Garwolinie

więcej »
20 21 22

GARWOLIN, 22.07

Spotkajmy się w Miastkowie- festyn charytatywny dla Darka

więcej »
23 24 25 26 27 28 29

GARWOLIN, 29.07

Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych

więcej »

GARWOLIN, 29.07

Sulbiny: rodzinny piknik strażacki

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje