R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: bez polityki o ważnych sprawach
2019-04-13 11:56:29 Artykuł czytany 657 razy


Była to rzeczowa rozmowa o tym, dlaczego warto i trzeba głosować w wyborach do europarlamentu, ale też o lokalnych sprawach, które nurtują mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc po raz kolejny w tym roku odwiedza powiat, tym razem gościła w Garwolinie.


Spotkania wicemarszałek Senatu RP i kandydatki Prawa i Sprawiedliwości do PE Marii Koc są po to, aby każdemu przeciętnemu mieszkańcowi, który nie za bardzo interesuje się polityką, a zwłaszcza europolityką pokazać, jak ważne z punktu widzenia takiego właśnie mieszkańca są wybory do Parlamentu Europejskiego. Pani marszałek wyjaśniała dlaczego tak ważne jest, by w tym gremium mieć swoich przedstawicieli, ponieważ  w UE zapadają ważne decyzje, które wpływają na życie każdego z nas. Tam stanowione jest prawo, decydują się losy dopłat dla rolników, przepisów dotyczących kształcenia dzieci w naszym kraju i wiele innych. Chodzi o to, jak artykułowała marszałek Koc, by pokazać ludziom, że eurowybory są bardzo ważne, a frekwencja wyborcza jest stosunkowo niska, bo do tej pory kształtowała się na poziomie 21 do 28 %. Dlatego apelowała do mieszkańców Garwolina i powiatu, by na te wybory jak najliczniej poszli. Podkreślano, że wybory do europarlamentu, podobnie jak do sejmików wojewódzkich, nie przemawiają do wyobraźni mieszkańców małych ośrodków. Dla ludzi jest to odległe i uważają, że tam jest „nie nasza władza”, ich nie widać, nie ma ich w gminach czy powiecie, ale właśnie tam zapadają istotne decyzje dotyczące środków finansowych, które będą przeznaczane również dla tych małych środowisk.

Marszałek Maria Koc mówiła podczas spotkania o swoim programie wyborczym, bo nie trzeba przypominać, że jest kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale kładła nacisk właśnie na frekwencję i zachęcała do udziału w wyborach.

Uczestnicy spotkania w garwolińskiej „Kawiarence na górce” w różny sposób wyrażali swoje poparcie dla Marii Koc, dziękowali za dotychczasowe zaangażowanie w rozwiązywanie ważnych dla powiatu i gmin problemów i pomoc w otwieraniu kolejnych drzwi ministerialnych gabinetów, gdzie samorządowcy mogą bliżej zainteresować rządzących sprawami swoich gmin.

Jednym z ciekawszych było pytanie dotyczące dalszych losów wałów wiślanych na terenie gminy Wilga. Przedstawiciele samorządu tej gminy dopytywali o to, ponieważ z obiegowych informacji dowiedzieli się, że w Maciejowicach i Sobieniach Jeziorach obwałowania będą naprawiane, a w Wildze nie. Pani marszałek zapewniła, że będzie apelowała o to, by konsekwentnie wały wiślane były robione „ bez dziury” w Wildze. Seniorzy pytali, dlaczego trzeba tak długo czekać na skierowania do sanatoriów, dlaczego pielęgniarki nie mogą wypisywać recept i wiele innych, ale nie dotyczących polityki.

W spotkaniu, którego organizatorami byli starosta Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska, udział wziął poseł Grzegorz Woźniak i znaczne grono przedstawicieli samorządów powiatu garwolińskiego.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

WJ/Garwolin

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Maciejowice
  2019-04-17 10:49:58

  arrow

  Jak Koc zadeklaruje że przeznaczą pieniążki na wybudowanie oczyszczalni w Maciejowicach to zagłosujemy.

 • Jasio
  2019-04-15 20:18:02

  arrow

  A ile tam było osób nie związanych "politycznie"?

 • Gość
  2019-04-15 14:21:42

  arrow

  Tak jak dzielnie klamali przed wyborami samorządowymi tak walczą dalej o stołek.Ludzie nie dajcie się nabrać na ich obietnice.

 • Ohara
  2019-04-14 16:40:15

  arrow

  PiS to już przeminęło z wiatrem. Widać, że na spotkaniu nie ma młodych. Ci wg. badań wolą Konfederację, bo jest dla nich konkretniejsza.

 • nie dajmy się opętąć
  2019-04-14 09:24:34

  arrow

  Panie Pośle Czy wypada usiąść Tyłem do nauczycieli na zebraniu związkowym? z panią vice marszałek wtedy rozmawiacie z ludzmi jak Wam chodzi o głosy

 • Wały
  2019-04-13 20:53:22

  arrow

  Szydło wały już wybudowała przed wyborami do sejmu a Kocowa dopiero będzie apelować - to jest kabaret.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.12

Pilawa: utwory Leonarda Cohena w wykonaniu Stanisława Górki

więcej »

GARWOLIN, 01.12

Świąteczne handmade. Przyjdź na kiermasz!

więcej »
2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Maciejowice: Mikołajki jak z bajki

więcej »
7 8
9 10

GARWOLIN, 10.12

Antarktyda według Jana Szamryka – spotkanie z podróżnikiem

więcej »
11 12 13 14

GARWOLIN, 14.12

Kiermasz bożonarodzeniowy na maciejowickim rynku

więcej »
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje