R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin Samorządowym Liderem Edukacji
2019-12-14 12:25:45 Artykuł czytany 266 razy


Miasto Garwolin, zostało wyróżnione certyfikatem Samorządowy Lider Edukacji i Wyróżnieniem Nadzwyczajnym Lidera Jakości Kształcenia, przyznawanym samorządom, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania i mogą być pod tym względem wzorami do naśladowania dla innych jst.


Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy, powiatu lub województwa.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest promocja samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

W tym celu komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Eksperci doceniają innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewniania wysokiej jakości kształcenia, marketingu edukacyjnego, zwiększania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czy współpracy samorządów z instytucjami naukowymi. Komisja bierze także pod uwagę skuteczność gmin i powiatów w zakresie dostosowywania kształcenia do wyzwań współczesności, np. potrzeb gospodarki. Współorganizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Każdy samorząd nagrodzony wyróżnieniem otrzymał recenzję swoich działań edukacyjnych, sporządzoną przez ekspertów Komisji Konkursowej. Recenzja zawiera zasadnicze wnioski i rekomendacje z przeprowadzonej procedury certyfikacyjnej.– Pozwala to podejmować inicjatywy projakościowe, dokonywać korekty w prowadzonych działaniach oraz uzyskiwać cenną opinię ekspercką na temat ich wartości merytorycznej. Te recenzje służą potem doskonaleniu działań oświatowych samorządów – tłumaczy Przemysław Ruta, sekretarz Konkursu.
W sumie lista tegorocznych laureatów objęła kilkadziesiąt samorządów z całego kraju. Wśród gmin do 20 tysięcy mieszkańców nagrodzone zostały – Wisznia Mała, Brodnica, Pruszcz, Józefów nad Wisłą, Międzyrzec Podlaski, Ujazd, Stare Babice, Tarczyn, Biskupiec, Iława, Kleszczewo, Międzychód, miasto Garwolin, miasto Bieruń, Miasto i Gmina Morawica. Nasze miasto zostało jeszcze wyróżnione w kategorii „Lider Jakości Kształcenia”.

Według opinii ekspertów Miasto Garwolin w szczególny sposób dba o rozwój szkolnictwa, wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę, wspiera innowacje edukacyjne, realizuje samodzielnie lub we współpracy z partnerami ciekawe projekty rozwijające dzieci i młodzież, jak również skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na projekty oświatowe.

– Gratulacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników placówek szkolnych i przedszkolnych, pracowników Urzędu Miasta Garwolina, organizacji pozarządowych oraz osób i instytucji zaangażowanych w działalność edukacyjno-wychowawczą w mieście Garwolin. To nasz wspólny sukces! – podsumowała konkurs burmistrz Miasta Marzena Świeczak, która wraz z kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego Jadwigą Mańkowską w dniu 11 grudnia 2019 roku w zabytkowej Sali Reprezentacyjnej Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi odebrała wyróżnienie dla Garwolina.

Inf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • rodzic
  2019-12-15 23:43:38

  arrow

  Gratuluję, pełne uznanie.

 • rodzic i miesykaniec miasta
  2019-12-14 14:07:56

  arrow

  Super Gratulacje

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Narty Head dla każdego – przegląd najpopularniejszych...
2020-01-23 13:25:35 Kategoria:

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu, warto zwrócić uwagę na narty Head. Marka ma w swojej ofercie modele dla każdego, które zachwycają zarówno w testach, jak i...

więcej »
foto

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykonać prezent...
2020-01-23 10:58:53 Kategoria:

Decoupage, scrapbooking, quilling - skądś znasz nazwy technik tworzenia ozdób handmade, ale nie wiesz, czym się różnią? Chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego...

więcej »
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

GARWOLIN, 05.01

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

więcej »
6

GARWOLIN, 06.01

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w dziewięciu miejscowościach

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:30

Pilawa: kolędy i pastorałki w mistrzowskim wykonaniu

więcej »
7 8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.01

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

więcej »

GARWOLIN, 12.01 16:00

Koncert kolęd i pastorałek w Górznie

więcej »
13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.01 18:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - wernisaż w Galerii Kotłownia

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.01 15:00

Maciejowice: I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej »
20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.01

Szaradziarskie Mistrzostwa Pilawy

więcej »
25 26

GARWOLIN, 26.01

Pierwszy taki koncert w Wildze

więcej »
27

GARWOLIN, 27.01

Garwolin: promocja albumu poświęconego miastu

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje