R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: wybrana i zatwierdzona nowa rada seniorów
2020-05-26 17:42:05 Artykuł czytany 873 razy


Na dzisiejszej, 26 maja sesji rady miejscy Garwolina zatwierdzili wybór Miejskiej Rady Seniorów na kadencję 2020- 2024. Dziewięciu radnych- seniorów wylosowała burmistrz miasta Marzena Świeczak spośród 24 zgłoszonych mieszkańców miasta po sześćdziesiątce.


30 marca upłynęła kadencja Miejskiej Rady Seniorów, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną  nie było możliwości wyboru nowej rady zgodnie z zapisami prawa. Zgodnie ze statutem rady seniorów, kandydatury mogły zgłaszać organizacje, które w swoich statutach i regulaminach mają wpisane zadania na rzecz seniorów. Zgłosić się można było  również osobiście pod warunkiem zebrania 20 podpisów poparcia przez mieszkańców miasta, którzy ukończyli 60 lat. W określonym terminie zgłoszone zostały 24 osoby, przy czym 6 zgłoszeń swoich przedstawicieli dokonały organizacje społeczne:

Edward Kędziorek - zgłoszony przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Powiatu Garwolin „Przyjaciele”,

Zbigniew Michalik - zgłoszony przez ŚZŻ AK Obwodu „Gołąb” w Garwolinie,

Ryszard Nitka - zgłoszony przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
Grażyna Poreda - zgłoszona przez Zarząd Oddziału ZNP,

Jan Walczak- zgłoszony przez Zarząd Oddziału Garwolin NSZZ „Solidarność”

Jerzy Winek - zgłoszony przez Komisję Międzyzakładową ZZ „Sierpień 80”, i 18 zgłoszeń indywidualnych

Mieczysław Belka, Krzysztof Całczyński, Andrzej Ciosek, Roman Domański, Waldemar Kondej, Zbigniew Krupa, Maciej Majewski, Grażyna Makulec, Władysław Małecki, Teresa Miętus, Kazimierz Mikulski, Katarzyna Russak, Barbara Sokół, Jan Sprzęczka, Barbara Świeczka, Jadwiga Tukendorf, Jadwiga Wilbik, Sławomir Ziędalski.

Zgodnie z zapisami prawa, wybór rady dokonany został poprzez losowanie przez burmistrz miasta. Na XXVI sesji RM w dniu 26 maja, burmistrz Marzena Świeczak wylosowała, a radni zatwierdzili skład Miejskiej Rady Seniorów drugiej kadencji w składzie:

Mieczysław Belka
Krzysztof Całczyński
Władysław Małecki
Grażyna Poreda
Barbara Sokół
Jan Sprzęczka
Jadwiga Tukendrof
Jerzy Winek
Sławomir Ziędalski.

Na pierwszym zebraniu rada się ukonstytuuje i... przystąpi do działania.

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • sarna
    2020-06-06 21:38:45

    arrow

    jak chcecie perełki to trzeba byłogłosowac na PO LUB PSL -ZSLTAM DOPIERO SA PEREŁKI RODEM PRL
    TAK ZARZĄDZAJĄ BY PRL WRÓCIŁO A POLACY BYLI NA KOLANACH ale to sie nie wróci.Sprzączkę tez rozliczymy!!!!!!!!!!!!!!

  • RENEK
    2020-06-06 16:17:24

    arrow

    Pani Makulec tylko winny sie tłumaczy.

  • dla ścisłości
    2020-06-01 17:15:22

    arrow

    Pani Grażyno, ten wpis z 2020-05-30 15:45:26 jedynie odnosi się do Pani poprzedniego wpisu.
    Pisał go ktoś inny oczywiście, niech Pani się tym nie przejmuje.

  • Grażyna Makulec
    2020-06-01 11:36:22

    arrow

    Wypowiedź dotycząca P.Mietka i Murzyna nie jest moja.Ja tego nie napisałam.
    Nie podoba mi się postawa p.Belki i p.Winka,ale ten wpis o ktorym wyżej,nie jest mojego autorstwa.

  • Jagna i Antek
    2020-05-31 15:48:50

    arrow


    Szoł gotowe
    2020-05-26 18:45:31
    arrow

    Władysław na przewodniczącego, Jerzy na zastępcę a Mieciu na sekretarza i kierownika Klubu Seniora.
    ---------------------------------------------------
    Odniosę się do tego wpisu. Ta przenajświętsza trójca warta siebie, każdy jeden osobnik lepszy od kolejnego. Brylanty, perełki, kryształy Garwolina. Każdy z bogatym życiorysem i ciekawym przebiegiem pracy zawodowej. Nie wspomnę o innych walorach. Śmieć twierdzić, że p. Mietek to z tej trójcy najłagodniejszy osobnik. I mógłby być prezes Rady Seniorów. Ma pan nasz głos.

  • czyścioch
    2020-05-31 12:19:46

    arrow

    kim jest pan murzyn? kto to taki? Incognito?

  • do Szok
    2020-05-30 17:56:16

    arrow

    O,to Andrzej znowu wziął się za pisanie. Co z tego wyniknie?

  • tez seniorka
    2020-05-30 16:02:53

    arrow

    KLUB SENIORA W GARWOLINIE TO W WIĘKSZOŚCI
    III WIEK,JEST ZBIOROWISKO Z GARWOLINA I OKOLIC.JEZELI TAK DOBRZE ZARZADZAŁ PAN JANEK TO DLACZEGO ZOSTAŁ USUNIĘTY Z ZARZĄDU?JAKIM PRAWEM JEST FINANSOWANY PRZEZ MIASTO GARWOLIN SKORO SA W NIM OSOBY Z POZA MIASTA ???

  • Grażyna Makulec 2020-05-30 11:09:18
    2020-05-30 15:45:26

    arrow

    A Mietek i Murzyn mieszają. Nie wolno im dawać żadnych funkcji.

  • Grażyna Makulec
    2020-05-30 11:09:18

    arrow

    Klub Seniora w Garwolinie został powołany z inicjatywy p.Janka.Byl jej pierwszym przewodniczącym i bardzo dibrze wywiazywał się z powierzonych mu zadań.Jest to miejsce w ktorym spotykają się seniorzy z Garwolina.Działalność klubu nie jest jakoś szczególnie finansowana.Większość inicjatyw jest pokrywana ze składek osób ktore chcą w tym uczestniczyć.Wszystkie działania klubu są jawne.Zamiary i realuzacja są podawane di publucznej wiadomości za pomocą fanepgea na Facebooku oraz przesyłane do wszystkich członków klubu za pomocą zbiorowego smsa.
    Członkowie Klubu Seniora to ludze pełni radosnych i twórczych inicjatyw.
    Jest nas ok.200 osób w sumie!
    I zapraszamy!

  • Szok
    2020-05-30 10:46:32

    arrow

    Równo pojechał po MRS AC, a wypowiedzi Mieczysława Belki i Jerzego Winka dopełniają obrazu.
    https://zyciesiedleckie.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/590_garwolin/24221_wybrano-rade-seniorow-w-garwolinie.html

  • senioryta
    2020-05-29 18:24:45

    arrow

    KLUB SENIORA NIE PODLEGA RADZIE SENIORÓW TYLKO GOKOWI I BURMISTRZOWI MIASTA DZIAŁA BEZ ZADNEJ KONTROLI DLATEGO TAM SA BALANGI I...

  • senior
    2020-05-28 17:56:37

    arrow

    do seniorki. nic nie bedzie sie działo nadzwyczajnego skoncza sie popijawy w klubie seniora. Skoncza sie wycieczki dla uprzywilowanych z IIIwieku bedzie normalnie karzdy emeryt ma prawo w tym uczestniczyc i to za free bo urzad daje kase na te wycieczki a tylko pan ... niech odpowie przed rada miasta na sesji publicznie.

  • niezrzeszony emeryt
    2020-05-27 18:50:07

    arrow

    Skoro pan Janek tak pchał się do tej rady to musi być to intratne zajęcie.
    Dotyczy to także innych, bo oprócz pana Janka, z poprzedniej rady są jeszcze m.in. pan Mieciu, pan Jurek, pan Władek i pan Sławek. Oni też mają społecznikowską żyłkę,bo wcześniej byli w innych organizacjach czy stowarzyszeniach.

  • emeryt
    2020-05-26 21:54:35

    arrow

    Teraz emerytom w Garwolinie to się polepszy jak mają taką reprezentację we władzach miejskich. Liczymy, że wywalczą dla nas niższe opłaty za wodę i ścieki, odpady i organizować będą więcej wycieczek integracyjnych dla emerytów i rencistów.

  • bezdroża
    2020-05-26 21:47:17

    arrow

    Wiesz rozumiesz- jest dobrze, no wiesz rozumiesz

  • bezdroża
    2020-05-26 21:47:14

    arrow

    Wiesz rozumiesz- jest dobrze, no wiesz rozumiesz

  • seniorka pis
    2020-05-26 20:31:18

    arrow

    z tego co wiadomo to pan janek zrezygnował z przewodniczenia sam a teraz znów sie pcha, widac kogo on reprezentuje . juz go wyrzucili z klubu seniorów, bezczelność tego typa nie zna granic!!!!

  • Szoł gotowe
    2020-05-26 18:45:31

    arrow

    Władysław na przewodniczącego, Jerzy na zastępcę a Mieciu na sekretarza i kierownika Klubu Seniora.

  • seniorytka
    2020-05-26 18:13:15

    arrow

    Z takimi osobowościami jak panowie Jurek i Władek zapowiada się interesująca i barwna działalność rady seniorów.
    Chociaż przyznać trzeba, że pan Janek z poprzedniej i obecnej rady też potrafi zaskoczyć niekonwencjonalnymi pomysłami, nie mówiąc już o panu Mietku.
    Oj, bedzie o Garwolinie nie raz głośno.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...