R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gmina Maciejowice: most który łączy /ZDJĘCIA/
2019-09-24 10:11:00 Artykuł czytany 763 razy


- Chcemy pokazać, że mosty łączą nie tylko dwa brzegi rzeki, ale również, że mosty łączą rząd i samorząd. To jest dla nas ważna chwila w miejscu, które za parę lat będzie zupełnie inaczej wyglądało - mówił minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas briefingu prasowego w Antoniówce Świerżowskiej.


Nowy most na Wiśle wraz z drogami dojazdowymi powstanie pomiędzy Antoniówką Świerżowską w gminie Maciejowice, a Świerżami Górnymi w gminie Kozienice. Wniosek do programu „Mosty dla Regionów” złożył powiat garwoliński w porozumieniu z powiatem kozienickim przy udziale gminy Kozienice i gminy Maciejowice. Program „Mosty dla Regionów” to 21 przepraw mostowych budowanych przez samorządy, wskazanych przez ekspertów - jednym z nich jest most w gminie Maciejowice. - Przeprawa, która połączy gminę Maciejowice z gminą Kozienice będzie magnesem na inwestycje w regionie, bo zwiększy przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw zlokalizowanych na tym obszarze.

Na chwilę obecną między miejscowością Świerże Górne, a Antoniówką Świerżowską kursuje prom. Ten most jest potrzebny, aby inwestycje z regionu nie odpływały, tylko żeby w regionie był ich przypływ - mówił minister Kwieciński i dodał, że 70- kilometrowy odcinek między Dęblinem, a Górą Kalwarią jest najdłuższym na obszarze całego regionu odcinkiem Wisły, gdzie nie ma mostu. Minister przekazał promesę na projekt budowy mostu w ramach programu "Mosty dla Regionów". Koszt przygotowania dokumentacji to 29,2 mln zł, z czego 23,4 mln zł to dotacja z budżetu państwa. - To będzie umowa na dofinansowanie przygotowania dokumentacji, ale ona u nas działa jak promesa na inwestycję, więc to rozpoczyna ten historyczny moment, kiedy ten most tutaj powstanie – wyjaśniał Kwieciński.

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc dziękowała ministrowi za wsparcie dla rozwoju regionów garwolińskiego i kozienickiego. Podkreśliła, że promesa na powstanie dokumentacji jest też gwarancją dalszego finansowania budowy i tego, że ten most powstanie. Marszałek podziękowała posłowi Grzegorzowi Woźniakowi, który od samego początku zabiegał, by ten most znalazł się w programie „Mosty dla Regionów”, a także samorządom, które uczestniczą w tym przedsięwzięciu, szczególnie zaś staroście garwolińskiemu Mirosławowi Walickiemu, „ponieważ powiat garwoliński jest liderem w tym projekcie, więc bierze na siebie potężne obowiązki i odpowiedzialność”.

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski przypomniał, że most w tym miejscu jest nie tylko ważny dla rozwoju gospodarczego, ale dla samych mieszkańców tych terenów, ponieważ nie będzie trzeba objeżdżać kilkadziesiąt kilometrów, żeby przedostać się na drugą stronę, gdy prom nie może kursować. Poseł Grzegorz Woźniak mówił, że Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje obietnic.- To, co mówimy, to realizujemy. Kilka lat temu każdy nie wierzył, że powstanie droga S17, za chwilę moment jej ukończenia. Kolej Warszawa - Lublin, pukano się w czoło, że to jest niemożliwe. Rząd PiS pokazał,że jest realne. Podobnie będzie z przeprawą mostową - artykulował poseł. Wicewojewoda Artur Standowicz zapewnił, że wojewoda mazowiecki niezwłocznie przystąpi do opracowania umowy.

Relacja Waldemara JaroniaOprócz wymienionych w tekście, w spotkaniu uczestniczyli radni sejmiku mazowieckiego Tomasz Śmietanka i Krzysztof Żochowski, starosta garwoliński Mirosław Walicki, starosta kozienicki Andrzej Jung, burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, wiceprezes Enea Wytwarzanie Michał Łukasiewicz. Konferencję prowadziła Iwona Kurowska - wicestarosta powiatu garwolińskiego.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJWJ/Garwolin/Jswykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Zbigniew
  2019-09-28 17:56:28

  arrow

  a może jeszcze się doczekam,choć nie wierzę żadnemu rządowi wszystkie rządy to kłamcy.

 • Do Zbigniew
  2019-09-28 11:52:16

  arrow

  Myśle ze przed następnymi wyborami tez będziesz o to pytał bo ten most to kiełbasa wyborcza na pare kampanii wyborczych

 • Zbigniew
  2019-09-26 12:33:45

  arrow

  Nieważne kto gwiazdorzy. Wazne że coś po tylu latach drgnęło.Ciekawe jak rozwiążą przejazd od S17 doMaciejowic

 • wodnik
  2019-09-26 07:44:36

  arrow

  Nie wystarczy, bywa tak, ze zaproszone osoby z różnych względów nie mogą skorzystać, z zaproszenia. Opieranie swojej wiedzy na zdjęciach jest co najmniej naiwnością.

 • wisełka
  2019-09-25 18:20:28

  arrow

  Przecież widać na zdjęciach.To nie wystarczy?

 • wodnik
  2019-09-25 17:59:58

  arrow

  Chyba coś Ci się pomyliło? Woźniak nie jest reprezentantem władz powiatu, ale Walicki i Kurowska i w czym oni ci przeszkadzają? I skąd masz informację na temat tego kogo tam zaproszono a kogo nie?

 • wisełka
  2019-09-24 15:20:00

  arrow

  Skoro samorząd Mazowsza ma partycypować w kosztach budowy, to dlaczego nie zaproszono na spotkanie marszałka województwa albo osobę reprezentującą go. Po co tam był Żochowski.Dotlenić się czy co? Po co Kurowska tam pojechała. Gwiazdorzyć?
  Wystarczyło jak władze powiatu i parlamentu reprezentowałby poseł Woźniak.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

GARWOLIN, 05.01

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

więcej »
6

GARWOLIN, 06.01

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w dziewięciu miejscowościach

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:30

Pilawa: kolędy i pastorałki w mistrzowskim wykonaniu

więcej »
7 8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.01

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

więcej »

GARWOLIN, 12.01 16:00

Koncert kolęd i pastorałek w Górznie

więcej »
13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.01 18:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - wernisaż w Galerii Kotłownia

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.01 15:00

Maciejowice: I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej »
20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.01

Szaradziarskie Mistrzostwa Pilawy

więcej »
25 26
27

GARWOLIN, 27.01

Garwolin: promocja albumu poświęconego miastu

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje