R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gocław: OSP dołączyła do elitarnej grupy jednostek KSRG /ZDJĘCIA/
2018-09-25 10:35:00 Artykuł czytany 525 razy


23 września na placu przed strażnicą OSP w Gocławiu, w gminie Pilawa odbył się uroczysty apel z okazji włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednocześnie Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN.


Uroczystości rozpoczęła Msza św., której przewodniczył dziekan Dekanatu Garwolińskiego, ks. prałat Ryszard Andruszczak, a współkoncelebransami byli diecezjalny kapelan strażaków ks. kan. Andrzej Biernat i kapelan powiatowy, ks. Kazimierz Momont. Po nabożeństwie, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej OSP Pilawa przemaszerowano na plac przed strażnicą, gdzie kontynuowano uroczystości.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal, zastępca dyrektora Biura Logistyki KG PSP bryg. Jarosław Latuszek i komendant powiatowy st. bryg. Krzysztof Tuszowski przekazali na ręce prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Pilawie Albiny Łubian i prezesa OSP w Gocławiu Mariusza Szostaka decyzję o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gasniczego. Potem dokonano oficjalnego przekazania kluczyków i poświęcenia nowego średniego samochodu pożarniczego MAN, który zakupiony został ze środków gminy przy wsparciu ministerstwa spraw wewnętrznych i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Pojazd poświęcił kapelan diecezjalny ks. Andrzej Biernat.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” uhonorowano druhów Mariusza Szostaka, Jerzego Piętkę, Roberta Jałochę syna Stanisława, Arkadiusza Piętkę, brązowymi zaś Roberta Jałochę syn Andrzeja, Piotra Maśniaka, Rafała Piętkę, Pawła Piętkę, Marcina Ryfkę, Sebastiana Witaka, Sylwestra Zawadkę, Tomasza Zawadkę, Tomasza Żołądka. Odznakę „Strażak Wzorowy” wręczono Magdalenie Jałocha, Sylwii Piętce, Annie Piętce, Natalii Zabłockiej, Kamilowi Latuszkowi, Robertowi Mazkowi.
Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy Pilawa, prezes ZOMGm ZOSP RP i wiceprezes ZOW Związku OSP RP zaznaczyła, że włączenie jednostki do KSRG to ogromny prestiż, ale też duża odpowiedzialność.
- Przede wszystkim należy tu podkreślić samo dążenie strażaków z jednostki w Gocławiu właśnie do tego, żeby wejść to tego systemu, a ostani czas pokazał, że są do tego przygotowani. Świetna drużyna pod przewodnictwem dh Mariusza Szostaka, 36 czynnych strażaków, 19 przeszkolonych i 5 pracujących w PSP. To jest właśnie miarą waszego sukcesu - mówiła. - Oczywiście, do tego wejścia i do waszej chęci konieczny był również zakup sprzętu i wyposażenia, na które trzeba było znaleźć środki - dodała. W dużej mierze były to środki budżetu gminy Pilawa, ale również środki samorządu województwa mazowieckiego, WFOŚ i GW czy budżetu państwa. Burmistrz podziękowała też radnym rady miejskiej w Pilawie za troskę o sprawy bezpieczeństwa w gminie, które dla samorządu są priorytetem.

Poseł Grzegorz Woźniak przypomniał, że w planach rządu jest systematyczne doposażanie jednostek zawodowych i ochotniczych straży, co w efekcie wzmocni system bezpieczeństwa.

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, również dziękowała strażakom za to, że „jesteście zawsze gotowi do niesienia pomocy”. - Chciałabym wam pogratulować tego wejścia do KSRG. Z jednej strony jest to ogromny prestiż, ale z drugiej strony ogromne zobowiązanie - artykułowała. Marszałek wręczyła strażakom motopompę i wąż ssawny.

Starosta Marek Chciałowski podziękował strażakom z Gocławia, że są, że jednostka włączona została do KSRG, dziękował za „ten piękny samochód, za Maniusia, który ma być waszym kolegą, przyjacielem, ma z wami współpracować, ma was się słuchać, a wy musicie troszczyć się o niego”. W prezencie strażacy otrzymali od starosty 2 komplety uniformów bojowych.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajGratulacje przesłali też Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, radni sejmiku Marian Piłka i Krzysztof Żochowski, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie Wiesław Gąska, posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka, bryg. Jarosław Latuszek.

Z honorami pożegnano kończącego 32-letnią służbę komendanta miejsko-gminnego ZOSP RP w Pilawie Henryka Rosłańca, który osiągnął wiek emerytalny, ale jak sam mówił, straż to dla niego miłość, pasja i poświęcenie do końca.


Relacja Waldemara Jaronia
WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • też wyborca
  2018-09-26 08:23:32

  arrow

  Ale włączenie jednostki do Krajowego Systemu R-G to chyba coś innego niż oddanie samochodu do użytkowania

 • wyborca
  2018-09-25 17:14:29

  arrow

  Propaganda w pełnej krasie . Wóz strażacki przeszło rok jest już w OSP Gocław. Dopiero teraz go oddaja do użytku przed wyborami .... śnieszna jest ta burmistrzowa.Mam nadzieję ze dobra zmiana zawita w miescie i gminie Pilawa.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02 19:00

Bluesowe Walentynki w GCAK Sulbiny

więcej »
15 16 17

GARWOLIN, 17.02

Garwolin: rejonowe spotkanie młodzieży

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje