R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kolejne drużyny ludowców wystartowały
2018-09-12 10:40:00 Artykuł czytany 799 razy


6 kandydatów z miasta Garwolina i 5 z miasta i gminy Łaskarzew oraz gminy Wilga wystawia Polskie Stronnictwo Ludowe do Rady Powiatu Garwolińskiego. Wśród nich jest sześciu nauczycieli, troje samorządowców, lekarz i przedsiębiorca. Kolejną drużynę przedstawił na konferencji prasowej Marek Chciałowski, prezes ludowców w powiecie garwolińskim.


Przez ostatnie dwie kadencje, mając większość w radzie powiatu, Polskie Stronnictwo Ludowe rządziło powiatem wspólnie z koalicjantem, który wprowadził do samorządu czterech swoich przedstawicieli. Jak podkreślał Marek Chciałowski, starosta powiatu i prezes struktur powiatowych partii, te osiem lat dla radnych - ludowców, to wiele inicjatyw i realizacji zadań skierowanych do ludzi. To m.in. naprawy dróg, modernizacja placówek oświatowych, inwestowanie w młodych ludzi poprzez pozyskanie dużych pieniędzy na udział uczniów w programach edukacyjnych. - Budżet inwestycyjny z ostatniej kadencji, to około 90 mln zł. Można powiedzieć, że jeden budżet powiatu został skierowany na te rzeczy, które były potrzebne bezpośrednio mieszkańcom - dodał M. Chciałowski.


Z miasta Garwolina na listach PSL do rady powiatu znaleźli się:

Małgorzata Ostałowska - Tracz - nauczycielka z wieloletnim stażem, jeżeli zostanie wybrana, jej priorytetem będzie budowa nowej siedziby szkoły specjalnej w GarwolinieAgnieszka Majewska - nauczycielka, swoją wiedzą i doświadczeniem będzie służyć w pracach na rzecz oświaty i wychowania.
Bronisława Ornat - wieloletni samorządowiec, aktywnie działa w szeregach OSP Garwolin. W przyszłej radzie chciałaby zajmować się sprawami bezpieczeństwa i komunalnymi.
Marcin Kobus - przedsiębiorca, społecznik,  podobnie jak w mijającej kadencji, swoje działania kierował będzie przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu garwolińskiegoMichał Kalbarczyk - doktor nauk humanistycznych, nauczyciel, historyk, autor wielu prac i rozpraw naukowych, Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.Marek Piotrowski - nauczyciel, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Uważa, że jego doświadczenie życiowe i zawodowe mogłoby się przełożyć pozytywnie na to, co chciałby zrobić w samorządzie powiatowym.

Z okręgu wyborczego obejmującego miasto i gminę Łaskarzew oraz Wilgę o mandaty w radzie powiatu kandydować będą:

Teresa Orowiecka - samorządowiec, długoletnia kierownik PT KRUS. W samorządzie powiatowym chciałaby zajmować się sprawami rolnictwa i wsi. Jak mówi, zawsze były jej bliskie tematy dotyczące spraw ludzkich.
Józef Tomala - lekarz, samorządowiec, społecznik, działacz sportowy. - Myślę, że praca na każdym szczeblu w polityce lokalnej, jest jak choroba zawodowa. To wciąga...- przyznaje.Paweł Dziubak - nauczyciel z 30-letnim stażem, działacz samorządowy. Jeżeli zostanie radnym na drugą kadencję, jego celem będzie m.in. poprawa infrastruktury drogowej i zwiększenie przez to bezpieczeństwa i wspieranie budowy sali sportowej w SOSzW w Trzciance.Na liście jest jeszcze Monika Krawczyk - dyrektor ZS Nr 2 w Łaskarzewie i Szymon Woźniak- były wójt gminy Wilga. Kandydatem PSL do sejmiku województwa mazowieckiego jest Jerzy Piesio.

WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Gratuluję wyboru
  2018-09-16 20:03:52

  arrow

  Do osoby co tak w komentarzu trzyma kciuki. Pani Teresa co wybory na wójta a przez kolejne cztery lata żadnej aktywności... No ale jak kto woli.

 • Zeby PIS pani nie zniszczył
  2018-09-16 07:58:39

  arrow

  Trzymam kciuki za p Teresę. Jest to bardzo dobry kandydat. Osoba odpowiedzialna z dużym doświadczeniem , o dużej znajomości prawa. Apeluje do wyborców głosujmy na osoby kompetentne

 • PiS-owiec
  2018-09-14 14:50:18

  arrow

  Znaleźli się doradcy posła. Było startować do wyborów a nie teraz mądrzyć się. Gratuluję Panu Posłowi aktywności tak samo i Panu Michałowi. Przed wyborami trzeba zewrzeć szeregi a nie prześcigiwać się w jakichś mało ważnych sprawach. Od jesieni bierzemy wszystko w powiecie i gminach. Do boju, huuuuuuuuuuuraa

 • Zatroskany Michale
  2018-09-14 10:28:45

  arrow

  Znając tyle szczegółów z księgowości PiS zwróć się bezpośrednio do przewodniczącego

 • Zatroskany
  2018-09-13 21:33:49

  arrow

  Myślę, że po wyborach Michał powinien przejąć przewodniczenie w powiatowych strukturach partii PiS. Pytam:
  Ile razy zebrał się zarząd powiatowy partii tej kadencji? Może raz a może i nie. Czy w każdej gminie sa komitety PiS? Nie, albo wyznaczeni przewodniczący. Czy członkowie PiS płacą składki członkowskie? Nie wszyscy. Czy widać aktywność członków partii w terenie? Nie, oprócz czytania listów od polityków z pierwszych stron gazet. Itp, itp, itd... Partia to nie jeden człowiek, przynajmniej w terenie.

 • Pisiunio
  2018-09-13 20:14:02

  arrow

  Poseł trzyma w tajemnicy swoich kandydatów. Oprócz ścisłego grona 2-3 osób nikt nie wie co się w partii dzieje. Poseł traci (jeżeli wogole miał) zaufanie w partii i boi się konkurencji mądrzejszych i młodszych. Czas na zmiany.

 • wyborca
  2018-09-13 18:09:44

  arrow

  I tak trzymać Panie Starosto
  Bardzo silna drużyna, normalnych pracujących dla powiatu i lokalnej społeczności ludzi a nie tylko z imprezy na imprezę czytających listy i rozglądających się za stanowiskami ( przy braku kompetencji ).A co Pis boi się przedstawić kandydatów, może nie ma czym się chwalić

 • St.
  2018-09-12 15:23:28

  arrow

  Kolego Michale Jaworski, a co z drużynami PiS-u. Bierz Pan sprawy w swoje ręce bo się wymkną i znowuż będzie musztarda po obiedzie.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 


foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

GARWOLIN, 07.04

Garwolin: bieg do wiosny już w niedzielę

więcej »
8 9

GARWOLIN, 09.04

Kino objazdowe w Żelechowie

więcej »
10

GARWOLIN, 10.04

Żelechów: warsztaty wielkanocne

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13 14
15 16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia i Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje