R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Korytnica: jubileusz strażackiej jednostki /ZDJĘCIA/
2018-08-20 08:11:18 Artykuł czytany 590 razy


Ochotnicza Straż Pożarna w Korytnicy w gminie Trojanów świętowała 60-lecie działalności. Z tej okazji jednostka wzbogaciła się o dwa samochody pożarnicze i wysokiej klasy sprzęt hydrauliczny. Prezes OSP uhonorowany został najwyższym strażackim odznaczeniem, a straż Medalem „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.


Strażackie świętowanie rozpoczęło się Eucharystią koncelebrowaną w miejscowym kościele pod przewodnictwem dziekana dekanatu łaskarzewskiego, ks. kan. Edmunda Szarka. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej OSP Górzno przemaszerowali na plac przed strażnicą, gdzie kontynuowane były uroczystości. Zmieniały podziały administracyjne kraju, prawo, sposoby i źródła finansowania działalności OSP, dokonywał się postęp techniczny, zmieniały się zagrożenia i zadania ratownicze OSP. Wraz ze zmianą pokoleń zmieniały się zarządy OSP, a także aktywność strażackiej działalności. Po dzień dzisiejszy strażacka jednostka w Korytnicy działa prężnie, jest mobilna i bierze udział w różnych akcjach na szczeblu gminy i powiatu, a od początku tego roku strażacy oddają honorowo krew. W urodzinowym prezencie, za sprawą pomocy finansowej samorządu gminy Trojanów i samorządu województwa mazowieckiego,  jednostka otrzymała dwa samochody pożarnicze, jeden nowy, drugi z wojskowego demobilu, a dzięki  wsparciu ministra Henryka Kowalczyka, wysokiej klasy sprzęt hydrauliczny. Poświęcił je ks. kan. Edmund Szarek, który jest dekanalnym kapelanem strażaków.

Za dotychczasową działalność marszałek województwa wyróżnił OSP w Korytnicy Medalem „Pro Mazovia”, a ośmiu druhów okolicznościowymi listami gratulacyjnymi. Prezes OSP Krzysztof Tomaszek uhonorowany został Medalem im. Bolesława Chomicza, a Złotymi Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” Kazimierz Kurach, Andrzej Nowak, Witold Błachnio, Marian Tomaszek i Marian Kowalczyk, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”odznaczeni zostali ks. Zbigniew Grzymała, Tadeusz Okleja, Tomasz Ryczkowski, Andrzej Mikusek, Piotr Mucha, Paweł Tyśkiewicz, Marcin Kowalczyk, Sławomir Świtek, Adam Tomaszek, Krzysztof Kowalczyk. Brązowymi Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” udekorowano Waldemara Mikuska, Wojciecha Tyśkiewicza, Dariusza Wójcika, Marka Bryzka. Odznaki „Strażak Wzorowy” wręczono Kamili Ryczkowskiej, Grzegorzowi Błażejczykowi, Łukaszowi Blachnio, Bartłomiejowi Błachnio, Bartłomiejowi Jędryszek, Damianowi Łysiak, Łukaszowi Łysiak, Dariuszowi Pasik, Jackowi Poświata, Sławomirowi Wąsowskiemu, Dominikowi Okleja.

Gratulacje i życzenia strażakom składali poseł Grzegorz Woźniak, radny sejmiku Krzysztof Żochowski, Magdalena Sałata, dyrektor siedleckiej delegatury urzędu marszałkowskiego, gen. bryg.   Dariusz Ryczkowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury MON, Albina Łubian, wiceprezes ZOW ZOSP RP, Joanna Bala, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, Piotr Osmólski, przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Jerzy Jaroń, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie, st. bryg. Krzysztof Tuszowski, komendant powiatowy PSP w Garwolinie,  Stanisław Kostyra, prezes ZOGm ZOSP RP i wójt gminy Trojanów, Jacek Ryszkowski, przewodniczący RG Trojanów, Renata Lech, sołtys wsi Korytnica. List gratulacyjny przesłała do jubilatów wicemarszałek Senatu RP  Maria Koc, który odczytał jej asystent Michał Jaworski.

Relacja Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Wyborca
  2018-08-21 09:10:37

  arrow

  Kto nie pozwoli i na jakie gierki? To, że PiS wystawia swoich kandydatów to gierki? To, że ktoś ma wystartować w demokratycznych wyborach to są gierki? Chyba komuś całkowicie się pomieszało w głowie. To jest DEMOKRACJA. Na wójta czy burmistrza ma prawo startować każdy kto czuje się na siłach, a wyborcy zdecydują kogo wybiorą. Gierki to się mogą rozpocząć w brudnej kampanii wyborczej.

 • Oświecony
  2018-08-20 22:09:21

  arrow

  Gierki w Pilawie to prowadzi Albinka. Ale wszyscy już się na niej poznali: manipulacja, wykorzystywanie, napuszczanie i zastraszanie. Nikomu to już nie potrzebne i wszystkim się przejadło. Ludzie chcą spokoju. Tej pani to już podziękujemy.

 • Pilawianka
  2018-08-20 16:49:40

  arrow

  Grzesiu to jest dobry w kadrowe klocki. W Pilawie mówią, że namaścił na burmistrza Darka. Ale my nie pozwolimy na jakieś gierki.

 • też z Pilawy
  2018-08-20 12:47:57

  arrow

  Pilawie wystarczy ,,taki skarb" jak burmistrzowa, która robi wszystko najlepiej, za wszystkich. Bez jej zgody niektórzy to już nawet boją się oddychać i prawdopodobnie niedługo się uduszą. Ale jak widać lubi się lansować, jakby nie było prawdziwych chłopów strażaków.

 • Agencja TOR
  2018-08-20 11:43:19

  arrow

  Grzegorzowi zwiały lokalne celebry-ty....

 • Pilawiak
  2018-08-20 09:58:38

  arrow

  Takiego mieć posła ze swojego terenu jak minister Henryk Kowalczyk, to naprawdę wielki skarb. A nasz poseł Grzegorz, co zrobił dla swojej gminy i okolicy.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje