R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kucharze z garwolińskiej „Dwójki” najlepsi w Polsce
2018-04-13 12:57:33 Artykuł czytany 562 razy


Schab w crustcie ziołowym, sos z wiśni nadwiślańskiej, pure z bobu oraz na deser kruche orzechowe ciasteczko, mus malinowy, pietruszkowy serniczek- to dania, za wykonanie których Kamila Chudek i Paweł Talarek z garwolińskiej „Dwójki” zwyciężyli w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Kuchnia Nadwiślańska”.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, a  szkołę tego dnia odwiedzili uczniowie z opiekunami z całej Polski, między innymi: Rydułtów, Puław, Płocka, Sadownego, Łomży, Przysuchy, Radomia. Nie zabrakło też uczniów gospodarzy wydarzenia.
Zespoły zostały wcześniej wyłonione w drodze eliminacji. Drużyny miały do wykonania po 4 porcje dania zasadniczego, którego składnikiem głównym był schab oraz deseru, w którym należało wykorzystać korzeń pietruszki. Oprócz tego w  skrzyni niespodziance tzw. black box znajdowało się warzywo i owoc, który uczniowie mieli pokroić w odpowiedni sposób. Na wykonanie wszystkich zadań uczestnicy mieli 120 minut. Efekty pracy były oceniane przez jury techniczne i degustacyjne. W skład Kapituły  Konkursu  weszli: prezes Zarządu Euro Toques Polska Marcin Soból, vice prezes Zarządu Euro Toques Polska Jean Bos, członek Zarządu Euro Toques Polska i przewodniczący jury Marek Rybacki, członek Zarządu Euro Toques Polska Janusz Sykut i członek Zarządu Euro Toques Polska Mariusz Zając. W komisji VIP zasiedli Renata Rybacka, wicedyrektor ZSP nr 2 Grzegorz Rybak i wicestarosta powiatu Urszula Zadrożna.

W I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Kuchnia Nadwiślańska” trzecie miejsce zajęli Patryk Ryszawa i Szymon Jadczuk (ZSP w Sadownem, op. Elżbieta Rukat), a drugie Agnieszka Ostrowska i Kamil Gumiński (ZS Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, op. Małgorzata Teresa Garlej). Zwycięzcami I Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Nadwiślańska” zostali reprezentanci gospodarzy  - Kamila Chudek i Paweł Talarek (op. Iwona Kiełt, Elżbieta Buczek).  Zwycięski zespół przygotował: schab w crustcie ziołowym, sos z wiśni nadwiślańskiej, pure z bobu oraz deser: kruche orzechowe ciasteczko, mus malinowy, pietruszkowy serniczek.
 
Laureaci oprócz medali, pucharów i dyplomów, odebrali cenne nagrody rzeczowe. Nagrodę za I miejsce ufundował starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, za II miejsce prezes firmy Lechpol Zbigniew Leszek,  za III prezes ZNP oddział w Garwolinie  Halina Poszytek i właściciel sklepu wielobranżowego Domańscy  Maria Domańska. Nagrodę VIP ufundował właściciel firmy Smak Drób Stefan Gniadek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski. Patronat merytoryczny objęło Stowarzyszenie Kucharzy Euro Toques Polska z siedzibą w Brukseli.Na podst.inf. ZSP

WJ/Garwolin  [MSz]wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Leon
    2018-04-13 14:54:07

    arrow

    Gratulacje.
    A co tam robi szefowa "Cichego Zakątka"? Sponsoruje czy podgląda.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Mikołajki w dworku w Miętnem

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.12

Garwolin: niezwykły koncert

więcej »

GARWOLIN, 08.12

Mikołajkowa słodka podróż z CSiK

więcej »

GARWOLIN, 08.12 11:00

Piłkarski weekend w Garwolinie. Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »
9
10

GARWOLIN, 10.12

Garwolin: o rozwodzie i przemocy

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.12 17:30

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14 15 16

GARWOLIN, 16.12

Nie dzieli nas nic, czyli Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »
17 18 19

GARWOLIN, 19.12 18:30

Kolędowo w Miętnem

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje