R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Maciejowice: rok pełen wydarzeń /ZDJĘCIA/
2017-12-16 10:00:55 Artykuł czytany 2893 razy


Tradycją w gminie Maciejowice stały się przedświąteczne spotkania przedstawicieli lokalnej społeczności nadwiślańskiej gminy z władzami różnych szczebli, ludźmi polityki, biznesu, kultury, księżmi.


To doskonała okazja do złożenia sobie życzeń, ale też podsumowania działalności samorządu gminy w mijającym roku i ostatnich latach. Padły też istotne deklaracje ze strony wójta.

W spotkaniu, które zorganizowano 14 grudnia wzięło udział około 200 osób, które w różny sposób wpływają na rozwój gminy albo są jej przyjaciółmi. -Dla naszej gminy był to rok pełen wydarzeń, zarówno w życiu społeczno- kulturalnym, jak i w dziedzinie realizacji inwestycji. Wszystko to, co było zależne od nas, naszej pracowitości, zaangażowania, ofiarności, gospodarności, zostało spełnione. Na wiele rzeczy nie mieliśmy jednak wpływu, mimo to uważam, że wszyscy zapracowaliśmy na słowo „dziękuję”. Słychać było o nas, naszej dobroci i pracowitości w różnych miejscach. To, co po nas pozostaje, powinno inspirować nas do dalszej pracy- mówił wójt Sylwester Dymiński. Lista zrealizowanych w tym roku inwestycji jest długa, a do największych gospodarz gminy zaliczył m.in. zakończenie rozbudowy przedszkola w Maciejowicach, w ramach której utworzono dodatkowych 75 miejsc oraz wykonano infrastrukturę towarzyszącą. Koszt całości, to 1,6 mln zł, sieci wodociągowej o długości prawie 49 km wraz z 332 przyłączami do Antoniówki Świerżowskiej, Wilczkowskiej, Oblina, Oblina- Grądki, Korcunka, Podstolic, Topolina, części Domaszewa, Przewozu, Maciejowic i Kochowa. Ogólny koszt to 4,7 mln zł, za niemal 1,9 mln zł pobudowano 2,5 km  dróg o nawierzchni asfaltowej i wiele innych. Łączna wartość inwestycji zrealizowanych w 2017 roku wyniosła ponad 8,5 mln zł, z czego tylko w tym roku wydatkowano z budżetu gminy prawie 6 mln zł.- Wszystkie te działania nie byłyby możliwe bez dobrej atmosfery i współpracy z urzędami oraz instytucjami na różnych szczeblach zarządzania, przedsiębiorstwami, stowarzyszeniami- dodał.

Podziękowania za pomoc...

Wójt podziękował staroście Markowi Chciałowskiemu i radnym powiatu za wykonanie przebudowy drogi w Antoniówce Świerżowskiej oraz budowanie mostu w Podstolicach, Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, a także sekretarzowi stanu w Kancelarii Prezydenta Adamowi Kwiatkowskiemu, posłowi Jackowi Sasinowi, europosłowi Jarosławowi Kalinowskiemu, Adamowi Struzikowi, wicemarszałek województwa Janinie Ewie Orzełowskiej, a wyjątkowe słowa podziękowania skierował do dziekana dekanatu łaskarzewskiego, ks. kan. Edmunda Szarka i innym, którzy przyczyniają się do rozwoju nadwiślańskiej gminy. - W 2018 roku będziemy dalej kontynuować budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Pasternik, Kraski Górne, Podwierzbie, Kępa Podwierzbiańska, Ostrów, część Podłęża i Budy Podłęskie, wybudujemy plac zabaw z siłownią zewnętrzną w Maciejowicach oraz położony zostanie asfalt na drogach gminnych w Przewozie, Pogorzelcu i Podwierzbiu- uzupełnił swoją wypowiedź. Sylwester Dymiński przypomniał też zamierzenia inwestycyjne, które realizowane zostały podczas jego 11- letniego wójtowania w gminie, przedsięwzięcia kulturalne i historyczne o lokalnym i ogólnokrajowym zasięgu a jest się czym pochwalić.

… i szczególne wsparcie

-Szczególne słowa  kieruję do swojej żony za wsparcie, zrozumienie i życzliwość. Mimo problemów zdrowotnych, jakie przeżywałaś i przeżywasz, zawsze stoisz przy moim boku, wspierając mnie radą i doświadczeniem, wrażliwością i miłością. Za to moje, naprawdę gorące podziękowania, a te kwiaty żono niech będą wyrazem tego, za co cię kocham- mówił wzruszony S. Dymiński, a obecni na sali wypowiedź wójta skwitowali gromkimi brawami. Podziękował też wszystkim za minione 11 lat, kiedy sprawował z woli mieszkańców funkcje wójta i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby następował dalszy rozwój gospodarczy, społeczny oraz kulturalny gminy i przytoczył swoją dewizę, że „to co słuszne, nie zawsze jest popularne, a to co popularne, nie zawsze jest słuszne”.

W imieniu księży pracujących w dekanacie łaskarzewskim, życzenia obecnym na spotkaniu złożył ks. kan. Edmund Szarek, a wójtowi Dymińskiemu podziękował za wiele wspólnych inicjatyw, które udało się zorganizować. - My musimy się wznosić ponad podziały, bo widzimy, że podziały niszczą nie tylko społeczeństwo,  niszczą człowieka, niszczą rodziny. Nam potrzeba cierpliwości, wzajemnego szacunku i zrozumienia, już nie mówię, że dla dobra tylko ojczyzny, ale dla dobra drugiego człowieka, bo na tym drugim buduje się zręby naszej ojczystej ziemi...- artykułował kapłan. Życzenia przekazała też posłanka na Sejm RP kilku minionych kadencji Stanisława Prządka, radny wojewódzki Marian Piłka oraz Piotr Szpunar, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych NBP.



Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • samokrytka
  2017-12-30 19:24:53

  arrow

  14 Radych + Przewodniczący Rady Czy wiecie za czym GŁOSUJECIE.WSTYD nie mieć własnego zdania.Nie umieć czytać i zinterpretować materiału na Sesję.Głosowanie na rozkaz.

 • nie wychodź przed szereg
  2017-12-30 13:54:30

  arrow

  Wygrać kolejne wybory - to jest cel działań i sprawdzian skuteczności działań każdego wójta, ale życie nieubłaganie toczy się dalej. Oczywiście obecny stary i jeszcze starszy nie będzie pomagał i uczył potencjalnego młodego, a przecież mógłby. Nie neguję osiągnięć - wreszcie odbiliśmy się od dna w wodociągowaniu, ale inwestycje i pozyskiwanie "sirodków"to zwykle raczej wszyscy. Oby w nadchodzącym roku zachować rozwagę i dalekowzroczność.

 • komitet wyborczy sprzed 11 lat
  2017-12-29 19:41:21

  arrow

  najgorzej jak się ma innych przyjaciół przed wyborami a po wyborach ich się nie zna-skończyło się.Kto będzie w komitecie wyborczym nie zastąpiony , M Pielak,dyrektorzy szkół-którzy nigdy nie głosowali i nie mogą się doczekać przegranej.,pod wybory zatrudnienie całe rodziny, przedszkole 3)4 do wymiany,rada gminy 14)15 do wymiany.nagrody wójta za co

 • PIS
  2017-12-23 16:24:01

  arrow

  Nie PIS tylko CBA powinno rozliczyć.

 • x
  2017-12-23 11:38:59

  arrow

  Pan wójt jak Tolibowski w " Nocach i Dniach" wręczył swojej Basi(czytaj wójtowej)kwiaty, to czyste uczucie, czy tylko na pokaz???

 • obiektywny
  2017-12-21 23:33:25

  arrow

  rządy są przestarzałe i do wymiany. zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany. dziękuję.

 • rodzic
  2017-12-21 19:42:49

  arrow

  czym trzeba było sobie zasłużyć u Wielmożnego Pana ,by mając 70 lat być zatrudnionym na stanowisku nauczyciela ,następny dzięki teściowej pracuje na pół etatu którego uczniowie uczą obsługiwać komputery

 • PIS
  2017-12-20 20:02:18

  arrow

  Krótko ,kiedy PIS rozliczy GOPS,dyrektorów szkół,Milewskiego,Nakoniecznego W Pielak -wszyscy wiedzą za co .

 • GUS
  2017-12-18 15:35:39

  arrow

  po korekcie - 81% pracownicy

 • Ed Lis
  2017-12-18 15:15:56

  arrow

  Krótko i na temat. Pan Wójt Dymiński musi startować w najbliższych wyborach, bo w najbliższej okolicy Maciejowic nie widzę lepszego gospodarza. Mieliście już jednego i co wam pozostawił, trzcinową oczyszczalnię ścieków. Nie macie opozycjo lepszego kandydata, bo Tomek musi jeszcze wiele się nauczyć.Panie Wójcie liczymy na Pana, gmina jest w dobrych rękach i niech tak pozostanie jeszcze przynajmniej przez 4 lata.

 • zocha
  2017-12-18 13:37:11

  arrow

  Marycha co byś nie napisała i nie powiedziała to wiesz i wszyscy wiedzą, że kabaret starszych Panów się już skończył i trzeba ze sceny zejść tego chcą wyborcy tego chce Gmina Maciejowice. Obecny włodarz nie ma żadnych szans w zbliżających się wyborach bo ludzie chcą zmian i one nastąpią.

 • nastolatka
  2017-12-18 13:12:39

  arrow

  teraz zacznie obiecywac gazociag w calej gminie i most przez wisle...
  buhachacha...pryt!

 • peesel
  2017-12-18 07:37:03

  arrow

  Pan Wójt nie ma wyjścia na kolejną kadencję musi startować z nami

 • Ala z zieleniaka
  2017-12-17 23:08:01

  arrow

  Maniek
  2017-12-17 18:28:04
  Maniek! idz na flaszke i po....napisz cos sensownego...
  stare grypsy i coca cola sie przejadly a moze dzieki temu masz pelna lodówke

 • Maniek
  2017-12-17 18:28:04

  arrow

  Widać komentarze piszą ci, co nie dostąpili zaszczytu uczestniczenia w tej uroczystości. Posłowie mieli ważne głosowanie, dlatego Pan Sasin nie przyjechał, a z niższych szczebli pisowce poszli za przykładem swojego powiatowego przewodniczącego któremu pozostały już szczątki organizacji powiatowej.

 • Wstyd
  2017-12-16 22:33:00

  arrow

  Nie ma Sylwek zaplecza.. kiedyś stały za nim rzesze a teraz się wypieli...
  Na sali pracownicy i kilku małych przedsiębiorców. Nawet proboszcz nie przyszedł

 • Marycha
  2017-12-16 18:28:52

  arrow

  Marycha sama sobie udzieliłaś odpowiedzi.Zapomniałaś tylko napisać prawdy - dlaczego to Zaproszeni goście nie przybyli oraz partia rządząca PIS.




























 • szalet
  2017-12-16 17:39:05

  arrow

  Marycha przestań sciemniać. .....Kariera! czyja ?
  Przestn lizac pupe mocodawcy.....

 • W imieniu wielu mieszkańców
  2017-12-16 15:24:56

  arrow

  Dziękujemy Panie Wójcie za wiele ciepłych słów skierowanych do mieszkańców gminy, dziękujemy za to wszystko co Pan robi dla gminy. Dziękujemy i liczymy, że w następnej kadencji dokończy Pan rozpoczęte z wielkim rozmachem inwestycje.

 • Wigilia Przedwyborcza
  2017-12-16 12:43:18

  arrow

  Było chłodno, przemówienie okropne, przybyli ci co musieli złożyć hołd.

 • =>Marychy
  2017-12-16 12:02:07

  arrow

  Przyjadą jak będą coś potrzebowały

 • Marycha
  2017-12-16 11:29:58

  arrow

  Super uroczystość,taka ciepła, rodzinna a przemówienie wójta to chyba najlepsze w jego karierze. Oprócz inwestycji, dużo mówił o zgodzie, spokoju. Ksiądz dziekan też wiele mówił o pojednaniu,wzajemnym szacunku. Tak powinno być. Ale niektórzy zapomnieli drogi z Sejmu i Senatu czy Sejmiku do Maciejowic. A inni wzięli z nich przykład i nie mogli nawet słuzbowymi z kogutami dojechać z oddalonego o 25 km Garwolina a nawet z pobliskich Podstolic lub Domaszewa.
  Wyborcy to widzieli.

 • GUS
  2017-12-16 10:27:22

  arrow

  80% pracownicy!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Mikołajki w dworku w Miętnem

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.12

Garwolin: niezwykły koncert

więcej »

GARWOLIN, 08.12

Mikołajkowa słodka podróż z CSiK

więcej »

GARWOLIN, 08.12 11:00

Piłkarski weekend w Garwolinie. Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »
9
10

GARWOLIN, 10.12

Garwolin: o rozwodzie i przemocy

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.12 17:30

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14 15 16

GARWOLIN, 16.12

Nie dzieli nas nic, czyli Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »
17 18 19

GARWOLIN, 19.12 18:30

Kolędowo w Miętnem

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje