R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Maciejowice: wiceprzewodniczący pozostał ale bez ryczałtu
2020-02-20 18:02:31 Artykuł czytany 2775 razy


Radni gminy Maciejowice nie odwołali Jakuba Nowaka z funkcji wiceprzewodniczącego tego gremium, ale pozbawili go comiesięcznego ryczałtu w wysokości 500 zł. Wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego podpisało 11 radnych.


Jednym z punktów sesji Rady Gminy Maciejowice, która obradowała 20 lutego było podjęcie uchwały w sprawie odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego rady Jakuba Nowaka. Pod wnioskiem podpisało się 11 z 15 radnych. W trakcie dyskusji podnoszono, by wiceprzewodniczący mniej uprawiał polityki, a więcej czasu poświęcał pracy merytorycznej w radzie. Radny Jakub Nowak wyjaśniał, że od chwili powołania na wiceprzewodniczącego realizował swoje obowiązki  wynikające ze statutu rady. Za dalszym pełnieniem przez J. Nowaka funkcji wiceprzewodniczącego głosowało 8 radnych, 3 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosowania. Większością głosów zadecydowano, by pozbawić wiceprzewodniczącego Nowaka comiesięcznego ryczałtu w wysokości 500 zł. Otrzymywał będzie tylko diety jak pozostali radni.

fot. arch.
WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • nasz powiat
    2020-03-03 08:19:45

    arrow

    Czy redaktor kwartalnika odpowiadał będzie na listy czytelników kwartalnika maciejowickiego?

  • Kwartalnik Maciejowicki
    2020-03-02 15:55:58

    arrow

    Mobingowe @ z Gminy Maciejowice już wysłane?!!!!

  • Ksiegowa z przedszkola do Opola
    2020-02-25 07:51:12

    arrow

    A moze zmienimy temat z Kuby 500 na Sekretarza Kieliszka - redaktora kwartalnika maciejowickiego. Czy owy redaktor będzie redagował owy kwartalnik w ramach umowy o prace jako sekretarz czy otrzymał dodatkowa gratyfikacje w $ od Kwiatkowskiego?

  • Buc
    2020-02-25 01:42:16

    arrow

    Już Edek idzie ręka w rękę z Grześkiem. Tak to się w polityce zmienia.

  • aa
    2020-02-25 00:53:03

    arrow

    na biednego nie trawiło
    powiń wszyscy radni pracować narzecz gminy za darmo

  • BE
    2020-02-24 19:46:48

    arrow

    Kwiatkowski działajac samodzielni przebrnoł by samodzielnie przez tzw. zasieki.. Zaprosił Kieliszka i Rulak do tanga i jest to co jest.....
    Kiedyś bardziej GO ceniłam jako człowieka a teraz....tylko lokalna zwyczajowa gmina jakich wiele :)))

  • Monia
    2020-02-24 16:04:13

    arrow

    Może jakąś zrzutkę dla Kubusia poczynić, co by mu zadośćuczynić za straty materialne spowodowane obcięciem...ryczałtu.

  • Borsuk
    2020-02-23 21:03:08

    arrow

    Kuba nie martw się, kampania prezydencka trwa, to sobie dorobisz na wieszaniu plakatów i banerów. Jesteś już wprawiony.

  • Cepelina z Oblina
    2020-02-23 13:34:53

    arrow

    A tymczasem w gminie maciejowice 3ca zablokowala odwolanie kuby 500+. Inwentarz rosnie w zagrodzie i ma sie coraz lepiej pomimo blota i odchodow wlasnych.

  • Pogorzelak
    2020-02-22 22:28:47

    arrow

    Kwiatkowski wykształcenie ma ale w sercu dalej drzemie prosty chłop dlatego bez pozostałej dwójki decyzji sam nie podejmie

  • Misio
    2020-02-22 20:02:51

    arrow

    Szkoła wyższa zaoczna kosztuje i dojazd do Siedlec też,to każdy grosz się liczy.

  • Młodzieżówka
    2020-02-22 15:45:27

    arrow

    Jakub, czy Franek Broda jest twoim kumplem?

  • drewno oliwkowe
    2020-02-22 10:19:35

    arrow

    Zapytajcie sie Kwiatkowskiego dlaczego NIC nie zmienia. Ciemnym narodem latwiej zarzadzac itd

  • Czy to tajemnica
    2020-02-22 08:37:32

    arrow

    23 luty a jaki los PSP w Oronnem Jest to państwowa instytucja

  • za kim gimina Maciejowice głosowała zaróno do Sejmu.,Rady Powiatu ...
    2020-02-22 08:33:14

    arrow

    a co na to kolega poseł Wożniak Na mównicy w sejmie się nie wypowiada to myślimy, że przynajmniej na tym portalu obroni kolegę od...

  • Kabel niskiego napięcia
    2020-02-21 22:10:47

    arrow

    Namieszali chłopakowi w głowie, sodowa uderzyła i teraz problem. Myślał że będzie dalej pływał, a tu plany zweryfikowało życie.

  • Gmina
    2020-02-21 21:45:49

    arrow

    Dobrze, że Wójt i jego współpracownicy działają, aż miło patrzeć. Jesteśmy pełni podziwu i uznania.Mamy gospodarza, który łączy, a nie dzieli. Brawo za dotychczasowe sukcesy.

  • bezplatne lampy publiczne
    2020-02-21 21:16:31

    arrow

    prawie jak kieliszek........

  • Miałeś chamie złoty róg, .......
    2020-02-21 21:02:17

    arrow

    jaka partia taki lider lokalny i jego gminny sługa? Śmiechu warte to nowe "elyty"

  • Fale Wisły
    2020-02-21 19:24:11

    arrow

    To protegowany Kadrowego.

  • do powislaka
    2020-02-21 18:05:46

    arrow

    Odrobi w hotelu w miętnym.

  • powiślak
    2020-02-21 16:54:59

    arrow

    12000 tysi jak krew w piach.Można było te pieniążki przeznaczyć na most przez Wisłę

  • Basia
    2020-02-21 15:17:26

    arrow

    Ten chłopaczek jest podobny do Cristino Ronaldo

  • OBCIAH
    2020-02-21 09:44:14

    arrow

    Wstyd mi za tych radnych. bronią dzieciaka. to jest urząd gminy a nie przedszkole. kogo wy sie boicie? Dlaczego nasza gmina schodzi na psy? Wstyd dla radnych i dla całej gminy

  • 500 + - = ?
    2020-02-21 09:42:48

    arrow

    Wiceprzdwodniczący promował gminę na spotkaniach w powiecie i stolicy o cym świadczy niezliczona ilość selfie z politykami. Za to ryczałt się należał, bo przecież za darmo na te spotkania nie będzie dojeżdżał.

  • 500 +
    2020-02-21 07:32:06

    arrow

    Jaki Król takie Berło "Jaka Rada Taki Wice Przewodniczący" Radni powinni się wstydzić swojej decyzji dając ryczałt wice za nic nie robienie ŻENADA

  • Maciej
    2020-02-21 07:24:34

    arrow

    Pomylilem się pisząc, że 11 radnych głosowało za odwołaniem Kuby.Powinno być oczywiście 11 radnych wnioskowało o odwołanie.

  • Maciej
    2020-02-20 22:52:55

    arrow

    11 głosowało za odwołaniem a w czasie sesji 3 zmieniło zdanie. Co to za radni co zmieniają zdanie w zależności od sytuacji. I jeszcze jedna sprawa, czego nie można było oglądać sesji online?

  • Edy
    2020-02-20 22:26:17

    arrow

    Spoko! Kadrowy mu pomoże.

  • seniorita
    2020-02-20 20:24:17

    arrow

    I to dziecko jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy?

  • Pogorzelanka
    2020-02-20 19:41:51

    arrow

    Ale sobie zrobiłeś reklamę. Teraz to możesz śmiało startować na sołtysa.

  • 500-
    2020-02-20 18:09:52

    arrow

    Oj Kuba, Kuba ta polityka cię zrujnuje.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...