R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miastków Kościelny: żłobek oficjalnie oddany do użytku /ZDJĘCIA/
2019-06-19 18:35:26 Artykuł czytany 618 razy


Ponad milion złotych kosztowało przystosowanie budynku po byłym przedszkolu do standardów stawianych żłobkom. Udało się sfinalizować przedsięwzięcie i 19 czerwca nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi otwierającej podwoje pierwszej w gminie tego rodzaju placówki opiekuńczo- wychowawczej.


Do obiektu po likwidowanym gimnazjum przeniesione zostało przedszkole i urządzono nowoczesną stołówkę, która docelowo ma przyrządzać obiady dla wszystkich dzieci uczęszczających do placówek oświatowych prowadzonych przez gminę. Budynek po przedszkolu zaadoptowany został dla potrzeb żłobka, ale zanim do tego doszło, gmina musiała znaleźć środki na realizację tego zadania. Z Wojewódzkiego Urzędu Pracy pozyskano wsparcie finansowe w kwocie ponad 570 tys. zł na przystosowanie obiektu do funkcji żłobka oraz na prowadzenie tej placówki.- I dzięki tym środkom, przez dwa pełne lata dzieci przyjmowane będą do żłobka bezpłatnie. Gmina pozyskała też środki z rządowego programu „Maluch+”, przekazane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w kwocie 320 tys. zł. Za tę kwotę udało się wykonać elewację budynku, urządzić plac zabaw i ogrodzić posesję- powiedział wójt gminy Jerzy Jaroń.

W nowoczesnej, kolorowo i funkcjonalnie urządzonej placówce przebywać będzie szesnaścioro dzieci.

Uroczystość zgromadziła wiele osób, które w różny sposób przyczyniły się do powstania żłobka albo wspierały tę inicjatywę, a więc w imieniu wojewody- Anna Kaszuba, kierownik siedleckiej delegatury MUW, Piotr Karaś- dyrektor siedleckiej filii WUP i Paweł Trojanowski, kierownik wydziału, Janusz Krawczyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, st. kpt. Tomasz Biernacki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Garwolinie, burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska i wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, radni gminy z przewodniczącym Marcinem Zającem, zastępca wójta Sławomir Rusak, skarbnik gminy Elżbieta Sitek, sołtysi, rodzice i inni zacni goście. Po przecięciu wstęgi otwierającej podwoje żłobka, poświęcił go proboszcz parafii ks. kan. Adam Turemka w asyście ks. dr Jacka Jaśkowskiego. Z krótkim, ale wzruszającym programem artystycznym wystąpiły wzruszone dzieci wraz z paniami wychowawczyniami. Występ nagrodzony został gromkimi brawami, po czym na salę wjechał tort, który podzielono pomiędzy wszystkich uczestników uroczystości.

Wójt Jerzy Jaroń miał też drugi powód do zadowolenia, wszak 19 czerwca radni jak jeden mąż podnieśli dłonie za udzieleniem mu absolutorium.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • do Jana
  2019-06-21 19:19:43

  arrow

  Teraz gorąco to ściany mają prawo pękać. Ale do rzeczy, ktoś chyba wydał pozwolenie na użytkowanie, był kierownik budowy, inspektorzy nadzoru, inwestor co zapłacił za budowę. Tych pociągnąć do wyjaśnienia.

 • Jan
  2019-06-21 19:01:49

  arrow

  A pan Janusz Krawczyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego może pojedzie do Sobolewa i zobaczy jak wygląda nowootware przedszkole???
  Pękające ściany.....masakra

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
foto

NEONET otwiera nowy sklep w Siemiatyczach – dla...
2020-07-31 16:49:52 Kategoria:

W czwartek, 6 sierpnia od godziny 9 rano rozpoczyna się w Siemiatyczach wielkie otwarcie nowego salonu NEONET. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki 2, a dla...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Garwolin: oddadzą hołd powstańcom

więcej »
2
3 4

GARWOLIN, 04.08

Pierwsze z cyklu spotkanie historyczne w Miętnem

więcej »
5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje