R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miętne: bluźnierstwo czy nadinterpretacja wypowiedzi
2018-03-12 09:16:12 Artykuł czytany 5566 razy


„ Młodzieży robi się pranie mózgów za publiczne pieniądze przy jednoczesnej aprobacie funkcjonariuszy policji. Dokąd zmierzamy? Czy staniemy się cywilizacją śmierci? Czy nauki Jana Pawła II poszły już zupełnie w odstawkę?”- pisze anonimowy internauta. - Dla mnie te oszczerstwa są pomówieniami anonima, który działa nie wiadomo na czyją korzyść - odpowiada dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.


5 marca odbyło się spotkanie młodzieży klas trzeciej i czwartej Zespołu Szkół w Miętnem na temat przemocy w rodzinie, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie ze wspomnianą szkołą i Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Gościem młodzieży była Joanna Kos-Krauze, reżyserka m.in. głośnego filmu „Plac Zbawiciela” oraz aktor Wiktor Wieliński. Spotkanie miało charakter debaty - po projekcji filmu, wszyscy obecni na sali mieli możliwość rozmowy z zaproszonymi gośćmi, zadawania im pytań oraz udziału w dyskusji, której punktem wyjścia była profilaktyka przemocy w rodzinie, na wszystkich jej płaszczyznach.

Oburzenie rodzica

Krótką informację o spotkaniu zamieściliśmy na portalu podlasie24.pl 7 marca o godz. 8:18, a już o 9:10 otrzymaliśmy anonimowego e-maila zatutułowanego „Bluźnierstwo w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem”.

Autor, który przyznał, że nie uczestniczył w spotkaniu, a jedynie dziecko przekazało mu poruszane tam kwestie, zaniepokojony był  tym, że „... spotkanie miało być poświęcone profilaktyce przemocy w rodzinie: fizycznej, psychicznej ekonomicznej. Jednak reżyser „Placu Zbawiciela” przy okazji poruszanych tematów (niewątpliwie bardzo ważnych) wykorzystała spotkanie z młodzieżą szkoły, która niegdyś broniła Krzyża do zajadłego ataku na Kościół Katolicki i Krzyż Chrystusa, który według niej nie istnieje. W swojej wypowiedzi, przy aprobującej w milczeniu postawie dyrekcji szkoły, przedstawicieli Policji i władz PCKiP, stwierdziła, że sytuacji wzrastającej przemocy w Polsce winien jest Kościół Katolicki, który mówi o cierpieniu, jako o krzyżu, który przecież nie istnieje… i obecnie rządząca partia, ponieważ wprowadza atmosferę lat trzydziestych w Niemczech.

W swojej wypowiedzi, wielokrotnie powtarzała, że obecna władza doprowadzi w końcu do rewolucji i rozlewu krwi i zwracając się do uczniów, że to oni będą ofiarami tego szaleństwa. Skrytykowała decyzję o nieprzyjęciu tzw. „uchodźców” do Polski, przyrównując to do sytuacji Polaków w czasie II Wojny Światowej, gdy oni szukali schronienia przed wojną, a dzięki ustawie o IPN podobno cały świat teraz uważa, że Polacy są antysemitami”. I dalej, Internauta zaznacza, że żyjemy w wolnym kraju i każdy może wypowiadać swoje zdanie, ale zastanawia się, „ czy wolno, uczniom, w większości nieletnim robić taką wodę z mózgu? Mówić, że Krzyż, za którym opowiedzieli się nieco ponad 30 lat temu uczniowie właśnie tej szkoły nie istnieje…?

Według polskiej konstytucji, rodzice uczniów mają prawo do wychowywania ich w zgodzie ze swoimi przekonaniami, a szkoła ma się do tego prawa zastosować. W tej sytuacji uczniowie zostali poddani bardzo silnej indoktrynacji ideologicznej przy przyzwoleniu a nawet aprobacie dyrekcji szkoły.

Joanna Kos-Krauze nie tylko przedstawiła wszystkim swoje skrajnie lewicowe poglądy a wręcz próbowała je narzucić słuchaczom. Słowa, które wybrzmiały z ust autorki były bluźnierstwem! W kilka chwil zdeptano Krzyż i Kościół Katolicki”. Kończąc, autor czy autorka przesłanego nam tekstu konkluduje, że „ Mamy XXI wiek. Młodzieży robi się pranie mózgów za publiczne pieniądze przy jednoczesnej aprobacie funkcjonariuszy policji. Dokąd zmierzamy? Czy staniemy się cywilizacją śmierci? Czy nauki Jana Pawła II poszły już zupełnie w odstawkę?”

Te oszczerstwa to pomówienia

Mocne słowa, ale czy nie pisane pod wpływem emocji, chwilowego wzburzenia. Pełnoletni uczeń zwierza się rodzicowi, co usłyszał na spotkaniu profilaktycznym, ten siada przy komputerze i wylewa na ekran swoje oburzenie tym, co usłyszał, jednocześnie obrzucając inwektywami przedstawicieli trzech instytucji. 

Organizatorzy spotkania, którzy w nim uczestniczyli, nie kryją zdumienia zawartymi w liście „anonima” treściami. - Bardzo żałuję, że nie nagrałam wydarzenia. Być może jakiś inny uczestnik spotkania to zrobił. Byłyby wówczas bezsporne dowody na to, że osoba która napisała taką informacje o rzekomym bluźnierstwie w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem działa bezpodstawnie na szkodę organizatorów  spotkania, a także moją - twierdzi dyrektor Beata Pasternak i wyjaśnia, że w trakcie spotkania wychodziła z sali i nie slyszała wszystkiego co mówiła reżyser i nie może się do tego w pełni obiektywnie odnieść.  - Natomiast to, co usłyszałam, w żaden sposób nie godziło w moje uczucia religijne. Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji. Każdy z obecnych mógł zabrać głos, miał prawo wypowiedzi.  Przypuszczam, że słowa i intencje reżyserki mogły zostać źle zrozumiane, źle odebrane. Każdy ma prawo do własnej interpretacji.  Ja również.

W moim odczuciu ani reżyser ani aktor nikomu nie ubliżyli, nikogo nie atakowali i nie obrażali.  Odnosili się do uczestników z szacunkiem.  Jeśli osoba, która ma odwagę wypisywać takie donosy w imię Krzyża, nie ma odwagi się ujawnić, nie jest żadnym obrońcą wartości chrześcijańskich. 

Dla mnie te oszczerstwa są pomówieniami anonima, który działa nie wiadomo na czyją korzyść.  Nie naruszam w swoich działaniach niczyjej wolności słowa. Uważam, że kultura, a zwłaszcza ta finansowana ze środków publicznych winna być apolityczna, bowiem jest adresowana do wszystkich odbiorców niezależnie od ich poglądów. Szanuję także poglądy wszystkich osób, podmiotów z którymi współpracuję. Zorganizowałam w PCKiP w Miętnem do tej pory takie wydarzenia jak np. koncert pt. ”Dawne Polskie Pieśni Kościelne” czy  Zeszyt w kratkę pisany - wieczór pamięci ks. Jerzego Popiełuszki.  I nie poprzestanę na współpracy z kościołem, którego prywatnie jestem częścią.  Ale też nie widzę powodów, dla których nie mogłabym ja sama zaprosić ponownie do instytucji reżyser Joanny Kos-Krauze.

Proszę nie mieszać mnie oraz instytucji do udziału w politycznych grach.Te donosy to jakieś nieporozumienie. Ale nie jest sztuką w nie brnąć, sztuką jest za to wyjść z całej sytuacji i wyeliminować napięcie. Dlatego bardzo proszę tych uczestników spotkania, którzy poczuli się urażeni, nawet jeśli publicznie nie chcą się ujawniać, żeby przynajmniej miały odwagę przyjść i wyjaśnić w cztery oczy zaistniałą sytuację. Dla mnie to lekcja na przyszłość, którą przyjmuję. Trzeba zadbać o formułę rozmów tak, by każda strona dobrze rozumiała swoje intencje - artykułuje dyrektor placówki kulturalnej.

Nadinterpretacja wypowiedzi

Dyrektor Zespołu Szkół Lilla Nawrocka akcentuje, że w trakcie dyskusji pojawiło się wiele różnych wątków, wszystkie poruszone zostały w kontekście tematu głównego czyli profilaktyki przemocy w rodzinie, w tym również roli kościoła w jej przeciwdziałaniu i edukowaniu społeczeństwa. Uważa, że anonimowa osoba pisząca e-maila „nie przedstawiła całości debaty, a jedynie wyrwane z kontekstu i nadinterpretowane słowa, zdania, wypowiedzi, które w całości dają nieprawdziwy obraz tego, co naprawdę zostało powiedziane”.

Spotkanie miało charakter debaty po projekcji filmu „Plac Zbawiciela” i wszystcy obecni na sali mieli możliwość rozmowy z zaproszonymi gośćmi, zadawania im pytań oraz udziału w dyskusji, której punktem wyjścia była profilaktyka przemocy w rodzinie, na wszystkich jej płaszczyznach.

-Pełnoletnia młodzież z zaciekawieniem wsłuchiwała się w głos twórców związany bezpośrednio z wykonywaną przez nich pracą, a także szerszym kontekstem uwarunkowań i efektów, jakie niesie ze sobą tworzenie filmów społecznie zaangażowanych, takich jak "Dług" czy "Plac Zbawiciela".

W dyskusji przewijały się zarówno wątki i wydarzenia historyczne, jak również tematy, które aktualnie pojawiają się w dyskusji publicznej, a każdy z obecnych mógł w atmosferze tolerancji i wzajemnego szacunku, zabrać głos. Do uszu dyrekcji oraz organizatorów spotkania nie dotarły żadne głosy oburzenia czy wątpliwości ze strony młodzieży uczestniczącej w spotkaniu- zaznacza dyrektor.  - Poza realizacją ramowego planu nauczania- jak informuje dyrektor Nawrocka- misją szkoły jest otwieranie młodzieży na szeroko pojętą "inność" - inne kultury, inne przekonania i itd. Zmierzania się z nimi w duchu tolerancji, poszanowania wartości, a przede wszystkim poszanowania poglądów drugiego człowieka.

Chcemy także uczyć odwagi w prowadzeniu rozmów, polemizowaniu, a może nawet samodzielnym ocenianiu tej inności, w zgodzie z własnymi poglądami. Spotkania, takie jak to z 5 marca, są do tego  rzadką okazją i jako dyrekcja szkoły korzystaliśmy co rok i będziemy starali się korzystać z takich zaproszeń i okazji do rozmów z fachowcami, specjalistami, artystami i innymi ciekawymi  ludźmi - puentuje.

Komendant powiatowa policji w Garwolinie, mł. insp. Iwona Czarnocka także zauważa, że zdenerwowanie internauty jest przesadzone, a wypowiedzi niejednokrotnie wyrwane z kontekstu. Według komendant, zwracając się do młodzieży, reżyser mówiła, żeby mieli swoje zdanie i nie dawali robić sobie wody z mózgu, że trzeba reagować na najmniejszy nawet przejaw przemocy. Joanna Kos- Krauze wspomniała, że kościół nie zawsze w porę reaguje na przemoc w rodzinie, a odnośnie krzyża, to wspomniała, że każdy musi dźwigać swój własny krzyż.

Gdzie leży prawda?


WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Prawda
  2018-03-15 06:54:36

  arrow

  Jak się nie widzi winy w swojej osobie to najlepiej zrobić z siebie kozła ofiarnego a winę zwalić na przeciwników politycznych.

 • dyplomowany psych.
  2018-03-14 20:45:45

  arrow

  Jedno niewiele znaczące spotkanie a tak można temat nakręcić. Jest tu też trochę polityki, bo jak wynika z treści "donosu" anonim chciał dokopać dyrektorkom placówek,które powołał na te stanowiska starosta, a przy okazji dostało się też policji. Dyrektorem szkoły ani Centrum on nie zostanie ale pomieszać w garach nie zaszkodzi.

 • Agnieszka
  2018-03-14 17:57:15

  arrow

  Ale się rozkręcila dyskusja. I bardzo dobrze, że pewne kwestie zostały wyjadnioney, a przynajmniej zasygnalizowane. Rozmawiać trzeba i dzięki portalowi, że umożliwił wypowiedzenie się różnych stron. Według mnie nie było tak źle jak opisał anonimowy komentator. Z upływem czasu emocje minęły i jest w porządku.

 • Do Marii
  2018-03-14 17:19:51

  arrow

  Ty chyba nie widziałaś tego filmu..
  Scena w kościele juz w 4 minucie..

 • Maria
  2018-03-14 13:43:30

  arrow

  Do Nikodema.
  Tytuł filmu odnosi się do Placu Zbawiciela w Warszawie, gdzie ma miejsce akcja filmu. Żeby się wypowiadać trzeba najpierw obejrzeć film i wiedzieć o czym się mówi. Film nawet przez ułamek sekundy nie podnosi kwestii wiary, jakiejkolwiek wiary, wiec wszelkie komentarze s tu zbędne.

 • NoSek
  2018-03-14 13:37:43

  arrow

  Spotkania organizuje Policja, a słuchaczy dostarczają szkoły w ramach współpracy. Pani asp. Kalinowska to pewnie punktuje tymi spotkaniami przed awansem. I w kółko to samo.

 • Mikołaj
  2018-03-14 13:12:46

  arrow

  Oby jak najmniej takich spotkań. Szkodzą one tylko młodzieży. Sieją zamęt. Młodzi nie wiedzą przez to co jest prawdą a co fałszem.

 • obiektywizm
  2018-03-14 11:07:27

  arrow

  Więcej takich spotkan i mieszkańcy będą obyći z "innym".
  Powodzenia.

 • Do Wiara
  2018-03-13 20:41:57

  arrow

  Panie o nicku „wiara” masz rację ale ten film zrównuje wszystkich. Powoduje, że Jościól jest utożsamiany ze złem

 • wolontariusz
  2018-03-13 20:25:10

  arrow

  Nikodem, koniecznie porozmawiaj z Pastorem Chojeckim z Ruch 11 Listopada.

 • Paweł
  2018-03-13 19:12:13

  arrow

  Piotrze, wielu z komentatorów postradało chyba zmysły, bo piszą rzeczy, których sami chyba nie rozumieją. Według nich,kazdy kto myśli inaczej niż oni, to od razu jest lewakiem. To naprawdę staje się chore i płytkie i do niczego nie doprowadzi. Ktoś powinien im wytłumaczyć, w jakim świecie żyją.

 • Piotr
  2018-03-13 17:42:48

  arrow

  Matko Boska, Nikodem... czy rozumiesz co piszesz, bo jesli nie to ja z kolei rozumiem, że postradałeś zmysły

 • wiara
  2018-03-13 16:43:39

  arrow

  Atakiem na Kościół Polskę i Polaków nie jest głośne mówienie o grzechach jakich się jako katolicy i Polacy dopuszczamy. To nie jest plucie na Zbawiciela, kiedy się mówi, że Jego wyznawcy po niedzielnej mszy i częstokroć komunii już za bramą świątyni obrażają swego Pana. Filmy naszych przeciwników nie biora się z niczego, ale z obserwacji naszych katolickich zachowań. Zamiast krzyczeć, weźmy się za swoją wiarę.

 • Polak
  2018-03-13 16:16:19

  arrow

  Drogi „Normalny człowieku”, znajdujesz się w właśnie na katolickim portalu informacyjnym. Zbędne są tutaj twoje szydzące komentarze z katechetów. To samo się dotyczy wszystkich innych „mądrych” co to promują lewicowe poglądy

 • Normalny człowiek
  2018-03-13 15:23:14

  arrow

  Chyba się katecheci skrzyknęli na komentarze.

 • Off
  2018-03-13 15:11:30

  arrow

  Witam. Mam propozycję. Jeśli padały takie teksty jak twierdzi autor anonim to proszę by jego dziecko pełnoletnie złożyło zawiadomienie o obrazę uczuć religijnych, ponieważ stwierdzenie "kościół katolicki jest odpowiedzialny za przemoc w rodzinie", oraz "krzyż nie istnieje" spokojnie podpada pod ten paragraf. Zaczną się przesłuchania i wyjdzie jak było. Co do tłumaczeń organizatorów to zwyczajny tzw dupochron.

 • Nikodem
  2018-03-13 11:09:04

  arrow

  Sprawa jest zbyt poważna by przejść obok niej obojętnie. Należy się zastanowić wcześniej kogo się zaprasza, sprawdzić jego twórczość i inne dokonania. Wiele materiałów jest w internecie na temat Pani Kos-Krauze. Jest to skrajna twórczość i skrajne poglądy.

  Prowokacyjny tytuł filmu "Plac Zbawiciela" w istocie pokazując patologie pojawiające się w rodzinach, nie może obarczać winą Zbawiciela. Jest to zakamuflowany, perfidny atak właśnie na naszego Zbawiciela w osobie Jezusa Chrystusa, jako by Jemu zależało na cierpieniu tych, których przyszedł wybawić. Ten film wiele mówi o twórczyni tego filmu. JEST MI BARDZO PRZYKRO.

 • Walczmy
  2018-03-13 08:12:51

  arrow

  Katolicki portal i tyle lewackich komentarzy..
  Brońmy krzyża! Brońmy wartości!

 • beauty differently
  2018-03-13 07:15:34

  arrow

  Mocny film,oglądałam go już nie wiem ile razy.Świetne aktorstwo Jowity Budnik,Ewa Wencel jest rewelacyjna,Janiczek też.No i reżyseria Krauzego-miodzio! Moim zdaniem jeden z najlepszych polskich filmów.

 • hejt techniczny
  2018-03-13 07:00:53

  arrow

  Obecna młodzież to pokłośie gimbozy...i brak wiedzy ogólnej, aczkolwiek są humaniści na poziomie:)

 • Andrzej
  2018-03-12 21:31:32

  arrow

  A może ten anonim to jakiś nauczyciel, bo takich uczonych stwierdzeń używa i taki zorientowany. Jeżeli tak, to współczuję jego uczniom.

 • Młody
  2018-03-12 20:21:25

  arrow

  Uczestnikami spotkania była dorosła młodzież i obojętnie jakie wywody prelegenta nie zrobią jej wody z mózgu. Jak napisał ten "anonimowy", reżyserka mówiła to czy tamto, obrażając tym samym uczucia itd. Skoro tak było, to dlaczego nikt z młodzieży nie stanął i nie powiedział: pani gada głupoty,tylko poleciał do tatusia i wyżalił się. Żałosne to. Ten cały "anonimowy" chciał skłócić środowisko w Miętnem i to wszystko. Nie dajcie się podobnym jak ten facio anonim z Miętnego.

 • Jacek
  2018-03-12 18:24:35

  arrow

  Wygląda na to,że dyskusja nie była po myśli tylko słusznej opcji i stąd taka reakcja tego pisarczyka,jak by było wychwalanie tylko jednej słusznej opcji byłoby to spotkanie cudowne i w pełni odpowiadające przekonaniom piszącego.

 • youtube.com=miętne
  2018-03-12 16:26:28

  arrow

  Niech piszą Ci co byli u udostępniają filmiki. Komentarze też są niezbędne do równowagi i powagi w społeczeństwie.

 • Gośka
  2018-03-12 14:36:52

  arrow

  Czytając komentarze, mam wrażenie, że niektóre z nich piszą ludzie, którzy na spotkaniu nie byli i tylko podgrzewają atmosferę bijąc niepotrzebnie pianę. Dajcie sobie siana, a ten autor anonima to też dobry podpuszczacz.

 • czytelnik
  2018-03-12 14:35:32

  arrow

  myślę, że jednak prawda leży po stronie "anonima", COS TAK MI PACHNIE, BO ZBYT POKRĘTNIE TE INSTYTUCJE TŁUMACZĄ WYDARZENIE.

 • taktak
  2018-03-12 14:07:05

  arrow

  no znając poglądy reżyserki,czytane jej wypowiedzi to nie zdziwiła by mnie jej opinia na temat Kościoła, Polski,Polaków!

 • Wiki
  2018-03-12 13:47:14

  arrow

  Nie wykorzystujcie Krzyża do opluwania organizatorów spotkania i jakichś niecnych gierek politycznych.Powinniscie się wstydzić rzekomi obrońcy wartości.

 • Piotr
  2018-03-12 13:46:35

  arrow

  Skrajnie prawicowe mozna głosic, lewicowych nie mozna... a gdzie wolnośc słowa

 • idzpodprad.pl
  2018-03-12 12:21:47

  arrow

  Niech zaproszą Pastora Chojeckiego i Mariana Kowalskiego z Ruch 11 Listopada i rozwieją wszelkie wątpliwośći.
  https://www.youtube.com/channel/UCUZ9x49ZuhZt1QVJafMy5rA

 • egzorcysta
  2018-03-12 11:58:33

  arrow

  Proponuję nagrywać wszystkie spotkania i udostępniać.

 • trochę pokory
  2018-03-12 11:55:16

  arrow

  Zostawcie strajk w Miętnym w spokoju. Ludzie którzy wtedy zdali swój egzamin z wiary są zniesmaczeni każdą próbą podpięcia się pod tamte wydarzenia. Dziś nie trzeba bronić krzyża, dziś trzeba świadectwa życia. Zacznijcie żyć jak nauczał Chrystus. Pomagajcie chorym, bezdomnym, uchodźcom, głodnym, spragnionym, więźniom etc. i nie róbcie tego na pokaz, tylko dla nagrody w niebie.

 • Piter
  2018-03-12 11:44:04

  arrow

  Popieram oburzenie uczestników tego spotkania.

 • Aleksandra
  2018-03-12 11:19:18

  arrow

  Tylko pod Krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem!

 • Marko
  2018-03-12 10:40:49

  arrow

  Osoba wierząca to od razu lewak? Ja akurat zgadzam się z tym listem ale popeir Grzegorza Brauna

 • Paweł
  2018-03-12 10:30:17

  arrow

  Nareszcie ktoś napisał prawdę jak było. Krzyża w Miętnem nadal trzeba bronić!

 • Ewa
  2018-03-12 10:25:05

  arrow

  Marku, byłoby odwagą, gdyby ów Pan podpisał się z imienia i nazwiska. A tak, to jedynie tchórzostwo i chęć oczernienia innej osoby.

 • Rychu
  2018-03-12 10:03:41

  arrow

  Domyślamy się kto jest tym "anonimem".

 • Marek
  2018-03-12 09:55:24

  arrow

  Brawo! Gratulacje za odwagę!
  Oliwa sprawiedliwa...

 • x.
  2018-03-12 09:46:38

  arrow

  Toż to widać, że nie żadne dziecko tylko jakiś nawiedzony pisior chciał oczernic dyrektor Centrum i dyrektor Szkoły a przy okazji Policję.Nie był na spotkaniu i takie teksty rzuca. Trzeba szukać w pobliskiej okolicy.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Mikołajki w dworku w Miętnem

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.12

Garwolin: niezwykły koncert

więcej »

GARWOLIN, 08.12

Mikołajkowa słodka podróż z CSiK

więcej »

GARWOLIN, 08.12 11:00

Piłkarski weekend w Garwolinie. Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »
9
10

GARWOLIN, 10.12

Garwolin: o rozwodzie i przemocy

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.12 17:30

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14 15 16

GARWOLIN, 16.12

Nie dzieli nas nic, czyli Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »
17 18 19

GARWOLIN, 19.12 18:30

Kolędowo w Miętnem

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje