R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Mobbing w garwolińskiej komendzie policji?
2016-11-03 07:14:00 Artykuł czytany 13825 razy


Czy ośmioro funkcjonariuszy garwolińskiej komendy policji było mobbingowanych przez przełożonego? Dlaczego na teren Garwolina wysyłane były jednoosobowe patrole policji? Takie między innymi zarzuty formułowane są w skardze policjantów, którą teraz sprawdzają inni policjanci wskazani przez komendant powiatową. Z kolei na temat atmosfery panującej w jednostce rozmawiać będą z garwolińskimi policjantami psychologowie z komendy wojewódzkiej.


Następnego dnia po wprowadzeniu nowej komendant powiatowej policji w Garwolinie, ktoś wrzucił do skrzynki na listy dosyć grubą kopertę, a w niej trzy skargi policjantów na… policjanta. Żeby było ciekawiej, już na początku padają mocne słowa pod adresem jednego z przełożonych funkcjonariuszy garwolińskiej komendy policji sugerujące, delikatnie rzecz ujmując, naruszenie przez niego prawa. Skarżący się policjanci nie chcą podpaść szefom, dlatego pisma do kolejnych przełożonych wysyłają nie podpisując się z imienia i nazwiska. Zarzucają, że „złośliwe i nieodpowiedzialne” jest wystawianie jednego policjanta na patrol na terenie siedemnastotysięcznego  Garwolina.

„Nadmieniam, że wielokrotnie dochodziło do sytuacji, gdzie jeden policjant potrzebował wsparcia, lecz nie mógł go uzyskać, gdyż policjanci dzielnicowi czy też ruch drogowy byli skierowani do innych czynności i tego wsparcia nie uzyskał narażając swoje życie i zdrowie”- napisano w jednej ze skarg. I dalej piszący przywołuje przykład takich zachowań, które miały miejsce w jednostce. „W ostatnim okresie czasu dużo się słyszy na temat zachowań ludzkich odbiegających od normy w postaci ataków na policjantów przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, które były odnotowane w KPP Garwolin. Lecz praktyka kierownika (tu pada nazwisko) jest tzw. mistrzostwem na które nikt z przełożonych nie reaguje. Wielokrotnie policjanci OPI jak też ruchu drogowego oraz dzielnicowi zgłaszali na odprawach, że jest to niedopuszczalne, jak też uciążliwe w pracy. Otrzymywali odpowiedź, że tak musi być, gdyż nie ma ludzi”- czytamy w skardze datowanej na 12 września br.

A mobbing?


Odnośnie podmiotowego mobbingu, to według piszących lub piszącego, kierownik  „stosuje mobbing do policjantów z małym stażem jak i do starszych policjantów, których to sobie upatrzył, a nie będących jego podwładnymi. Wzywa, znieważa słownie, jak też dzwoni do policjantów na dniu wolnym od pracy na telefon prywatny i rozpytuje na okoliczność pełnionej służby, wytykając błędy, jak też instruując co do dalszych czynności, żąda przybycia do komendy w dniu wolnym od pracy w celu wyjaśnienia różnych spraw, jak też przeprowadzenia rozmowy instruktażowej”- podkreśla. Według skarżącego, zgłaszali takie zachowanie przełożonym, ale bez skutku. Interesującym są też opisywane przypadki, kiedy to dwóch policjantów ( wymienione są nazwiska) na polecenie lub prośbę kierownika „rozpisują książkę służby, sporządzają grafiki itp. Typowa sekretarka w czasie pełnienia służby patrolowej, gdzie w notatniku rozpisywany jest patrol po terenie miasta, a policjant siedzi w komendzie i wykonuje prace za kierownika. A kierownik albo jest na lewiźnie albo sobie kawkę pije. Powyższe można sprawdzić za pomocą kamer, które są zamontowane w holu przy dyżurce. Jak to możliwe? My myśleliśmy, że to tylko komendant w policji może mieć sekretarkę, a tu okazuje się, że nie…”- napisano w skardze. Puentą jest wymienienie z nazwiska 8 funkcjonariuszy, którzy „byli nękani, stosowany był mobbing do ich osób”.

Skargą zainteresowała się komendant powiatowa policji mł. insp. Iwona Czarnocka, która poinformowała, że prowadzone są czynności mające na celu sprawdzenie stawianych w piśmie zarzutów. Ponadto psychologowie z Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu przeprowadzą z garwolińskimi funkcjonariuszami rozmowy na temat atmosfery panującej w jednostce.

Do tematu będziemy wracać.

Wkrótce też w zakładce GARWOLIN ciekawy temat związany z wydaniem przez jedno ze stowarzyszeń ważącej 1,8 kg publikacji z ponad 400 zdjęciami na 512 stronicach i… nakładem 500, 600 czy może 600 plus 500 egz. To będzie chyba w odcinkach....

WJ/Garwolin

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Stasio
  2017-01-12 07:53:47

  arrow

  Ten album możesz zakupić u autora Zbycha za 50 zł.

 • Stasio
  2017-01-12 07:53:46

  arrow

  Ten album możesz zakupić u autora Zbycha za 50 zł.

 • dot. ALBUMU
  2017-01-11 20:23:20

  arrow

  GDZIE MOGĘ NABYĆ TO PRAWIE DWUKILOGRAMOWE DZIEŁO, BO ZBIERAM RÓŻNE TAKIE STAROCIE. W KSIĘGARNI BYŁO PO 50 ZETA ALE WYKUPILI. MOŻE KTOŚ MA NA ZBYCIE, TO BĘDĘ WDZIĘCZNA. Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAM TEŻ NA ARTYKUŁ O TYM ALBUMIE, BO TO BĘDZIE TAKA MOŻE HISTORYCZNA CAŁOŚĆ, A JA LUBIĘ SENSACYJKI.

 • Czyt.
  2016-11-18 20:09:35

  arrow

  Kiedy wyniki dochodzenia w sprawie mobbingu? Kiedy artykuł o albumie "Wspólnoty POwiatowej"? Kiedy finał sprawy niedoszlęj wycieczki na Majorkę wspołorganizowanej przez ZNP? Przypominamy i czekamy z niecierpliwością.

 • egon
  2016-11-17 13:51:34

  arrow

  naczelnicy do wymiany i to w rd jak i prewencji ale...donosiciele również . W szczególności należy przyjrzeć się ....TO POZWOLIŁO BY NA PORÓT DO NORMALNOŚCI .

 • Z samego środka.
  2016-11-14 17:27:42

  arrow

  Jeb... jeb.... i jeszcze raz jeb... co niektórzy do pracy tam nie nawykli i zwyczajnie kochają słodkie lenistwo .Dla tego inni muszą wykazywać się więcej . Lekarstwem jest pozbyć się co niektórych

 • mieszkaniec
  2016-11-11 09:27:42

  arrow

  dlaczego jednostka jest skłócona , czy to jescze duch
  poprzedniego komendanta Swiszcza ....daje o sobie odczucia tej atmosfery ....

 • do xyx
  2016-11-10 08:31:14

  arrow

  Zmiana na lepsze zawsze opłacona jest jakimiś ofiarami.Chyba na jednym kierowniku się nie skończy po tym wszystkim.

 • xyx
  2016-11-09 21:12:22

  arrow

  co spowodowała wymiana jednego kierownika - anonimy

 • Misio
  2016-11-09 20:10:46

  arrow

  Współczuję Pani Komendant dowodzić tak skłóconą jednostką. Myślę, że w kierownictwie jest kilku policjantów na których może Pani liczyć bo im też zależy na autorytecie Policji i dobrej atmosferze w pracy. Życzę powodzenia i wytrwałości.

 • Gliniarz na emeryturce
  2016-11-08 21:49:51

  arrow

  Kto tu jest rozgrywającym i co chce osiągnąć? Walka o stołki czy wpływy? A naczelnik drogówki to jest na dłuższym wolnym, czy przeszedł w stan spoczynku?
  Za naszych czasów czegoś takiego nie było.

 • do obserwatora II
  2016-11-08 14:11:34

  arrow

  kiepsko obserwujesz, jak Komendant odchodził w 2012 roku do Radomia to Komenda garwolińska była w pierwszej piątce na Mazowszu, a obecna sytuacja i poziom z ostatnich miejsc w rankingu, to pokłosie ostatniego roku pseudoreform, / pokoje, zespoły prewencji z kierownikami itd..............

 • sąsiad z naprzeciwka
  2016-11-08 13:32:41

  arrow

  A po co karetka przyjeżdżała do komendy? Jakaś akcja czy co?

 • emerytowany kadrowiec
  2016-11-07 15:20:26

  arrow

  Na razie trzeba wymienić zastępcę komendanta żeby ,wspierał panią komendant w porządkowaniu jednostki. Następnie powoli odświeżać kadrę kierowniczą niższego szczebla. I po ptokach.

 • Obserwator II
  2016-11-06 22:36:37

  arrow

  Przecież p. Moren obecnie jest zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KPP i w jakiś sposób odpowiada za zaistniały stan rzeczy. Należałoby poprosić b. Komendanta Ś.żeby teraz naprawił to co kiedyś popsuł i teraz zbiera się tego żniwo.

 • garwolak
  2016-11-06 20:08:35

  arrow

  Przpominamy o tym ciężkim albumie i jego wydawcy.

 • tez z firmy
  2016-11-06 14:45:07

  arrow

  Mnie się wydaje, że na szefa prewencji nadał by się Solarczyk. Solidny, pracowity, ma uznanie. Ale kto na naczelnika drogowki? Zmiana konieczna.

 • Z firmy
  2016-11-06 10:58:56

  arrow

  O tak.To dopiero prewencja będzie rozłożona. On ani młody ani kompetentny.

 • obserwator
  2016-11-05 21:01:55

  arrow

  Drodzy policjanci prezstancie skomleć w tej Komendzie, nikt nie rozwążenie tt-ego problemu jedynie: Wydział z KWP kub BSW .Jeżeli rozpętaliście tą wojna? .Przychilam się do wypowiedzi ZOSTAWNIE PANIĄ KOMENDANT .Prewencja w tejKomendy leży na ,,łopatki" wystarczy tylko zmienić kierownika OPI i powołac młodego oficera
  NACZELNIKA PREWENCJI P.Morenia i wszystko będzie OK>

 • => władza
  2016-11-05 19:44:42

  arrow

  Masz zupełną rację, że to nie dotyczy Pani komendant, bo jest za krótko, ale... Jak jesteś taki(a) mądry(a) to powiedz czego w okresie przejściowym (zmiana komendanta) nasiliły się skargi. O co tu chodzi? Jaki układ? Komu zależy na zamieszaniu? Będę wdzięczna za rozjaśnienie mi tego wszystkiego.

 • wladza
  2016-11-05 18:35:49

  arrow

  to nie dotyczy Pani Komendant, nie pisać głupot, tu chodzi o ,, układ", tylko czy Pani Komendant sobie z tym poradzi, bo niektórzy trzymają sie jak rzep psiego ogona i szczują na innych, a funkcyjni raczej powinni dawać przykład dobrego. Wytrwałości dla Pani Komendant, większość jest z Panią.

 • vip
  2016-11-05 15:23:41

  arrow

  Milicja rodem z PRL po przemianach politycznych zmieniła tylko nazwę na Policja, duza czesc z dawnego systemu pozostała by szkolic nastepców .No i szkola jak za PRL.
  Policjant ma pomagać obywatelowi a nie scigac Go i szczuć. jezeli policjant na słuzbie ma sie wykazywac iloscia mandatów to juz mówi wszystko.

 • jacek
  2016-11-05 09:36:36

  arrow

  Niektorym gliniarzom to nowa komendant tez nie pasuje i piszom donosy na nia. Miesiac czasu jest komendantem i juz nie pasuje. niedawno w policji był tydzien mediacji to powinni z tego skorzystac niektorzy pisarze.

 • egon
  2016-11-04 14:47:17

  arrow

  Ja powiem tak ; w tutejszej komendzie są co najmniej dwa problemy związane z osobowością policjantów .Pierwszy rodzaj to ci co daremnie usiłują ludzi brać na huki a wzbudzają jedynie politowanie np ostatnie piętro ... Takich tam trochę jest . Drugi rodzaj to jak cały powiat wie człowiek co po garści zebrał od wlasnego ojca .Są też normali ludzie którzy po prostu pracują .Niestety w ruchu drogowym jest wprost epidemia problemów osobowościowych .Tam każdy który ma więcej niż 3 lata służby powinien do prewencji być przeniesiony .Może by ostygli . Nie wiadomo jaka była przyczyna ale większość problemów to poklosie prowadzenia wojny z mieszkańcami .

 • ognio-mistrz
  2016-11-04 12:51:49

  arrow

  Uffff, jak gorąco!!!

 • Wyblakły żółty
  2016-11-04 12:04:56

  arrow

  Wydawca albumu już nie pierwsze "dzieło" wydaje. Warto się pochylić nad poprzednimi opracowaniami duetu miejscowych historyków.

 • Z lotnej
  2016-11-04 11:40:28

  arrow

  No i popłoch się zrobił na komendzie. W
  w WRD tez jakoś nerwowo.Pod dywan juz nie zamiotom.

 • Policjant
  2016-11-03 21:26:58

  arrow

  Bardzo dobrze zrobili należy walczyć o swoje brawo panowie !!! Do milicjant i Glina, jeśli nie mieliście jaj aby walczyć o swoje to nie miejcie ich teraz aby pisać takie bzdury.

 • naucz. dypl.
  2016-11-03 21:01:24

  arrow

  A wycieczka organizowana przez ZNP na Majorkę? Coś wiadomo, bo prezes chodzi uśmiechnięta.

 • kobyłka
  2016-11-03 19:48:37

  arrow

  Popieram "Egoń". Niech Pan obudzi niektórych decydentów i nimi wstrząśnie. Nie tylko w Magistracie...

 • bodzio
  2016-11-03 19:14:55

  arrow

  a gdzie jest BSW ?

 • MO
  2016-11-03 18:08:31

  arrow

  Panie Darku dobierą sie w koncu do tyłka a przełożony
  Naczelnik ucieknie na zasłużoną emeryturę zomowską.

 • Poinformowany
  2016-11-03 17:18:37

  arrow

  Cały problem wiąże się z RD i naciskiem na jak największą liczbę patroli i wyników .Oddelegować wszystkich z ruchu drogowego do prewencji a na ich miejsce nowych wprowadzić . Wszelkie problemy ustąpią .Jakież to delikatne stworzonka ,mobbing .Co by było gdyby społeczeństwo wypowiedziało się co o nich sądzą . Wielu mieszkańców też było nękanych przez nierozgarniętych I JAKOŚ PROBLEMÓW NIE WIDZIELI WÓWCZAS . Do piaskownicy a nie do służby .

 • wuj
  2016-11-03 17:13:58

  arrow

  W tej jednostce skargi umieją rozwiązywać . Zwłaszcza od cywilów . Zawsze jest stwierdzenie że policjant działał zgodnie z prawem .Nagle będą rzetelnie skargę badać . Z dróg to należy ich zabrać i w piesze patrole po mieście . Czy dwóch to bezpieczniej ? Nie sądzę w razie draki będzie dwóch pobitych zamiast jednego . Swoją drogą to może nie nadają się do służby jak pojedyńczo mają pełne spodnie . Tam trzeba zrobić inaczej ,wszystkich starych posłać w miasto a młodych na kierowników role się odmienią .Szczerze mówiąc to indolencja jest porażająca .Najlepiej jakby działali na wezwanie jak straż pożarna ,wówczas i szybko by byli i każdy zadowolony . W pierwszej kolejności trzeba łysawego pana z drogówki się pozbyć JUŻ NAJWIĘCEJ POMOŻE po nim ... I POŁOWA PROBLEMÓW ZNIKNIE zapewniam .

 • atek
  2016-11-03 15:04:43

  arrow

  w Legionowie to samo

 • Z.
  2016-11-03 14:02:25

  arrow

  A ja z niecierpliwością czekam na artykuł o albumie i jego wydawcy. Coś na ten temat słyszałam.

 • Hienio
  2016-11-03 13:50:18

  arrow

  Jak kazali policjantce zmienić mundur z męskiego na żeński czyli zgodnie z przepisami to też będzie mobling. Ludzie zajmnijcie się robotą a pisaniem skarg czy moblingem.

 • bax
  2016-11-03 12:51:25

  arrow

  Pani Komendant powinna przyjrzeć się przede wszystkim pisarczykom wszelkiej maści gdyż moim zdaniem nie jest to wcale trudne do ustalenia które nieroby i obiboki próbują w ten sposób siać ferment i odwrócić uwagę od swojej indolencji. Swoją drogą Naczelnik też mógłby naprawdę pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji do pracy wtedy mieli by mniej czasu na głupoty. Pani Komendant dosyć rozpolitykowanych nierobów psujących dobrą atmosferę w pracy. Jak im nie pasuje to do cywila tam czekają na nich z otwartymi rękoma

 • Egoń
  2016-11-03 12:44:54

  arrow

  Brawo Panie Waldku! Wreszcie redaktor z jajami. Dziękuję, że nie zamiata Pan trudnych spraw pod ogon. Jeszcze tylko więcej odwagi w sprawie magistratu, bo wiedzę Pan ma...

 • czytelniczka
  2016-11-03 10:21:22

  arrow

  Policji na drogi bo wypadków jest od groma a nie za biurkiem

 • każdy policjant
  2016-11-03 09:10:43

  arrow

  w tym pięknym kraju powinien być pod stałą opieką psychiatry, a obowiązkowe badania stwierdzające możliwość lub nie wykonywania zawodu koniecznie raz w miesiącu

 • milicjant
  2016-11-03 08:49:45

  arrow

  Za moich czasów nikt nawet nie pomyślał o jakimś tam mobbingu. Na służbie nie było czasu myśleć a po służbie człowiek zmęczony to nie było siły myśleć. A teraz kierownik głośniej krzyknie to już mobbing.

 • Glina
  2016-11-03 08:06:23

  arrow

  W Policji nie ma mobbingu. Tam wykonuje się rozkazy, a mięczaki powinny zmienić robotę.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »
foto

Oferty pracy w firmie VITO POLSKA
2018-06-11 12:15:00 Kategoria:

Firma Vito Polska, lider stolarki otworowej zatrudni monterów, szklarzy i okuwaczy. Praca od zaraz. Szukamy pracowników, współpracowników, osób prowadzących własną...

więcej »

Garwolin

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.06 12:00

Górzno: jubileusz strażackiej jednostki

więcej »
4 5

GARWOLIN, 05.06 17:00

Zajęcza chatka dla dzieci w Miętnem

więcej »
6

GARWOLIN, 06.06 10:00

Spartakiada 2018. Przedszkolaki na start!

więcej »
7 8 9

GARWOLIN, 09.06

Wieś polska w malarstwie w Miętnem

więcej »

GARWOLIN, 09.06 18:00

Obertasy i wywijasy w Miętnem

więcej »
10

GARWOLIN, 10.06

10 wieków wsi Rębków. Oj będzie się działo!

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.06

Codzienny heroizm – wystawa o Polakach ratujących Żydów

więcej »
14

GARWOLIN, 14.06

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – finał w Garwolinie

więcej »
15 16

GARWOLIN, 16.06

To już w najbliższy weekend! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego

więcej »

GARWOLIN, 16.06 11:00

Garwolin: piknik literacki w parku

więcej »
17

GARWOLIN, 17.06

Żelechów: Młodzi dla Niepodległej

więcej »

GARWOLIN, 17.06

To już w najbliższy weekend! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego

więcej »

GARWOLIN, 17.06 16:00

Teatr marionetkowy razy dwa! W niedzielę na Zarzeczu

więcej »
18 19 20 21 22 23

GARWOLIN, 23.06

Bieg przełajowy i piknik patriotyczny w Trzciance

więcej »
24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje