R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

MOW Borowie wygrywa ogólnopolski festiwal filmowy
2019-06-19 07:15:33 Artykuł czytany 178 razy


Na zakończenie roku szkolnego, do bogatej serii osiągnięć wychowankowie Młodzieżowego Osrodka Wychowawczego w Borowiu dorzucili kolejny, jakże cenny tytuł. Film „My chłopaki z ośrodka” w reżyserii Kacpra Woronowicza - wychowanka borowskiego ośrodka- zdobył Albatrosa 2019 za najlepszy krótki film dokumentalny.


Miało to miejsce na Gali XII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich 17 czerwca w Gdyni. Ogólnopolski festiwal jest przedsięwzięciem, w których bierze udział młodzież szkół średnich, szczególnie tych renomowanych, z terenu całej Polski. Do festiwalu zgłoszonych zostało 56 filmów. Ich poziom, co podkreślało jury festiwalowe, był bardzo wysoki, a  w jury zasiadali Jerzy Rados- przewodniczący, zastępca dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, reżyser, scenarzysta, fotograf oraz Elżbieta Benkowska- reżyser, Urszula Morga- reżyser i Sławomir Witek- operator filmowy. Film MOW-u z Borowia znalazł się w stawce 11 filmów zakwalifikowanych do finału, by potem wygrać!
Celem festiwalu jest, by uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracowali nad powstaniem dzieła- od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie. Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość. - „My chłopaki z ośrodka” to film dokumentujący, zgodnie z zamysłem młodego reżysera,  4 miesiące z życia wychowanków w ośrodku wychowawczym, ale właściwie jest historią ich życia i historią ich przemiany. Pokazana jest w tym dokumencie przemiana chłopaków dokonana właśnie w MOW w Borowiu dzięki pracy i zaangażowaniu dyrekcji, wychowawców i nauczycieli. Widz oglądający ten film ma szansę zrozumieć sens istnienia ośrodka oraz poczuć smak walki jaką bohaterowie dokumentu muszą toczyć z przeciwnościami losu, przywiązaniem do swoich dawnych środowisk a przede wszystkim z samym sobą, by po opuszczeniu murów MOW-u stać się niejako nowym człowiekiem – lepszym, dorosłym odpowiedzialnym, właściwie funkcjonujacym w swoich środowiskach. Z tego dokumentu, wyreżyserowanego według własnego pomysłu Kacpra przebija przede wszystkim nadzieja, że dążenie do dobra przez tych chłopazków ma sens i wiara, że im się to udaje! Wartość tego filmu i włożonej w jego powstanie pracy podkreślone zostało przy wręczaniu nagrody- informuje Tomasz Majczyna.

Nagrodę w Gdyni odbierał młody reżyser filmu Kacper Woronowicz wraz z wychowawcą Łukaszem Mikulskim oraz aktorami- bohaterami tego dokumentu, kolegami z ośrodka  Gratulujemy tego wielkiego osiągnięcia, które, co podkreśla dyrektor borowskiego MOW-u Zbigniew Karwowski, jest tym większe, że w festiwalowej rywalizacji pokonane zostały o wiele bardziej prestiżowe szkoły z terenu całej Polski.
inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


Garwolin

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.09

Pilawa: w rocznicę wybuchu II wojny światowej

więcej »

GARWOLIN, 01.09

Biesiada dożynkowa w Borowiu

więcej »

GARWOLIN, 01.09 13:30

Trojanów: dziękczynienie za zebrane plony

więcej »
2 3 4

GARWOLIN, 04.09 19:00

Pilawa: Mazowsze w sercu Niepodległej

więcej »
5 6 7

GARWOLIN, 07.09

Gmina Borowie: piknik z ministrem

więcej »

GARWOLIN, 07.09 11:00

Maciejowice: „Narodowe Czytanie” ze znanymi aktorami

więcej »

GARWOLIN, 07.09 11:00

Maciejowice: „Narodowe Czytanie” ze znanymi aktorami

więcej »
8

GARWOLIN, 08.09

Miętne: gminno-powiatowe dziękczynienie za plony

więcej »

GARWOLIN, 08.09

Garwolin: 80 lat po bombardowaniu

więcej »
9 10 11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.09 13:00

Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego

więcej »

GARWOLIN, 15.09 14:00

Festyn II Turnieju KGW w Miętnem

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.09 17:00

Minister środowiska w Pilawie

więcej »
18 19 20 21 22

GARWOLIN, 22.09

Wilga: razem pomóżmy Krzyśkowi

więcej »

GARWOLIN, 22.09

Spotkanie popielgrzymkowe grupy 7a

więcej »
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje