R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nie pozwólmy przestać bić temu małemu sercu. Święto Gminy Wilga charytatywnie
2017-06-17 13:28:13 Artykuł czytany 1351 razy


Odkąd przyszedł na świat, 17 maja tego roku, jego małe ciałko ograniczone jest aparaturą medyczną. Gdy miał zaledwie 12 dni, jego małe serduszko przeszło już pierwszą operację, kaortację aorty. Kolejna musi być wykonana w niemieckiej klinice kardiochirurgii na początku lipca. Czasu jest niewyobrażalnie mało...


Gabryś ma zaledwie 4 tygodnie i czas tylko do 30 czerwca aby móc dalej żyć. Potrzebuje ratującej życie operacji swojego małego serduszka. Zadecydować o tym ma 380 tys. złotych zebrane na czas.

Odkąd przyszedł na świat 17 maja tego roku, jego małe ciałko ograniczone jest aparaturą medyczną, a małe serduszko przeszło już pierwszą operację, koarktację aorty, gdy miał zaledwie 12 dni. Kolejna musi być wykonana w niemieckiej klinice kardiochirurgii na początku lipca. Czasu jest mało, a środki potrzebne na pokrycie kosztów operacji przekraczają możliwości finansowe rodziców chłopca.  Tylko ludzie wielkiego serca mogą pomóc Gabrysiowi, by jego serce biło dłużej.

O jego marzeniach...

Gabryś jest jeszcze zbyt mały by się skarżyć, lecz widać na jego małej buzi smutek i tęsknotę za dotykiem bliskich. Dzieli go od nich szyba inkubatora. Czasem udaje mu się zasnąć spokojnie, mimo niezliczonych rurek, diod i dźwięków szpitalnego korytarza, które tak bardzo różnią się od tych, które słyszał do tej pory w brzuchu swojej mamy. Śni w tedy o niesamowitych kolorowych dniach, kiedy będzie już w domu z rodzicami. A tam czekają na niego biszkoptowy labrador Bary i żółto-szary pokój z wygodnym fotelem, na którym ma siedzieć z mamą lub tatą i słuchać wieczornych opowieści o niesamowitych historiach.

Wstrząsająca prawda

Prawda jest jednak bardzo smutna. Bez Waszej pomocy, pomocy tysięcy ludzi, którzy prześlą choćby złotówkę, nie uda nam się zebrać na czas potrzebnej kwoty na wyjazd i operację serduszka, a mały Gabryś nigdy nie zachwyci się żadną z niesamowitych opowieści rodziców.

Nadzieja

Możemy to jednak zmienić!Pomóż Gabrysiowi zobaczyć kiedyś swój pokój i uwierzyć w to, że niesamowite rzeczy zdarzają się na prawdę! My w to wierzymy- akcentują rodzice chłopca.

Obecnie prowadzone są dwie równoległe zbiórki, które mają pomóc w zwiększeniu zasięgu informacji.

Kliknij i dołącz do zrzutki na Zrzutka.pl lub Pomagam.pl.

Zbiórka podczas festynu

Podczas Święta Gminy Wilga, które zorganizowane będzie 25 czerwca przewidziano wiele atrakcji, ale też nie zapomniano o Gabrysiu, który jest mieszkańcem gminy. Tego dnia odbędzie się zbiórka publiczna oraz licytacja na rzecz Gabrysia Mielcarza pod hasłem „Serduszko dla Gabrysia”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Fiore.

 

mat. pras.
WJ/Garwolin

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.04

Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.04

Żelechów: Powiatowe obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.04

Wiosenna metamorfoza – warsztaty makijażu

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.04

Garwolin: XIV Mityng Lekkoatletyczny

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.04

TURNIEJ „BRD” 2018

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje