R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowi dyrektorzy żelechowskich szkół
2019-07-09 19:43:27 Artykuł czytany 2720 razy


Sylwia Tomaszek i Jacek Mucha- to nowi dyrektorzy powiatowych placówek szkolnych w Żelechowie. 9 lipca odbył się konkurs na stanowiska dyrektorów Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego.


W związku z przejściem na emeryturę dyrektor żelechowskiego "Lelewela" Reginy Gromoł, organ prowadzący ogłosił konkurs na wakujące stanowisko. Zgłosiła się jedynie dotychczasowa zastępczyni dyrektora Sylwia Tomaszek i ona od 1 września obejmie ster kierowania placówką.

W drugiej z żelechowskich szkół średnich, wieloletniemu dyrektorowi Grzegorzowi Szymczakowi upłynął czas kadencji, na jaką został powołany i też ogłoszono konkurs. W tym przypadku oprócz dyrektora Szymczaka, który ubiegał się o reelekcje, chęć kierowania dużą szkołą wyraził Jacek Mucha, nauczyciel informatyki w garwolińskim Zespole Szkoły nr 1 im. Bohaterów Westerplatte. I to on będzie rekomendowany przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora.


WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Do gabinetu politycznego
    2019-07-16 10:24:16

    arrow

    A jak z poparciem rady pedagogicznej, związków zawodowych i rodziców? Moim zdaniem poparcie polityczne jest zawsze krótkotrwałe, a liczy się jakim się jest człowiekiem. Chciałbym się mylić, ale nowy dyrektor raczej nie zyska sympatii w tych gronach.

  • gabinet polityczny
    2019-07-15 23:24:56

    arrow

    Nowy dyrektor ma poparcie organu prowadzącego i posła. To podstawa, a reszta sama przyjdzie z czasem.

  • usia
    2019-07-15 20:01:34

    arrow

    Jeśli jest to czas Pani Uli, to szukaj jej na zdrowotnym lub na L-4 najlepiej jednodniowym.A Renata myślę, że bezrobotna nie będzie bo dla księgowych w przeciwieństwie do nauczycieli, którzy pokończyli 100 fakultetów a tak naprawdę nigdy nie powinni być nauczycielami jej brak

  • zainteresowany
    2019-07-12 12:10:06

    arrow

    Ciekawe jak sobie Jacek poradzi? Nie ma doświadczenia. Ale może mu kadra szkoły pomoże. No zobaczymy...

  • Do Minister od skupu
    2019-07-11 20:28:19

    arrow

    O jakiej ustawce myślisz?

  • do Zdziwiony
    2019-07-11 14:31:31

    arrow

    Do Zdziwiony - otóż pani Ula to już miała swój czas, i to w paru miejscach...
    W ogóle ta dysputa tutaj przedstawia poziom pożal się Boże...

  • historyk
    2019-07-11 10:15:25

    arrow

    a mogli utworzyć w szkole filie Urzedu Miejskiego jak w 2009 r. kiedy komisarzem był Pan z garwolina i forsowano nową panią na Brmistrza

  • Minister od skupu
    2019-07-11 09:50:13

    arrow

    to była ustawka starostwa z KO. Czyżbym się przesłyszał, że Delegatura (wizytatorzy) z Radomia rozdawała karty w konkursie!

  • emeryt
    2019-07-11 00:31:05

    arrow

    Kazdy powinien być najwyzej dwie kadencje prezes, kierownik, dyrektor sołtys radny wojt burmistrz premier ksiądz proboszcz. Mam andzieje ze tak bedzie!

  • Radny
    2019-07-11 00:23:29

    arrow

    Jest w Żelechowie taka rodzina co dobrze się miała za komuny a teraz wybierała dyrektora! Są tacy ludzie co każdej władzy służą. Zachowaj Panie od takich "przyjaciół".

  • Radny
    2019-07-11 00:23:26

    arrow

    Jest w Żelechowie taka rodzina co dobrze się miała za komuny a teraz wybierała dyrektora! Są tacy ludzie co każdej władzy służą. Zachowaj Panie od takich "przyjaciół".

  • Jan bez ziemi
    2019-07-10 21:25:51

    arrow

    Do "mieszkaniec". Czytając twój "bełkot" niestety ale utwierdzam się w przekonaniu, że to " z daleka" ma rację. Ty jaki się urodziłeś pewnie taki sam umrzesz tylko szkoda było czasu na nauki.

  • Do Jana
    2019-07-10 20:26:19

    arrow

    Brał za to niemałą kasę. A dla Żelechowa to nie zrobił nic, i niech idzie z Bogiem. Teraz się przekona jak to miło znów być szarym zwykłym nauczycielem. Nareszcie całe to towarzystwo wzajemnej adoracji w szkole posra się . Szybko pokochają nowego dyrektora. Będą dogłębnie kontrolowane wydatki z ostatnich 5 lat może pani księgowa Renata zacząć się pakować.

  • Jan
    2019-07-10 19:10:45

    arrow

    Grzegorz, wielkie podziękowania za to ile zrobiłeś dla Tej szkoły i Naszego miasta. "Małymi" ludźmi się nie przejmuj.

  • mieszkaniec
    2019-07-10 15:40:47

    arrow

    Ten gość to Jacek Mucha z Żelechowa.Ten wpis wsiowa zawiść powalił mnie na kolana. Żelechów to małe miasteczko jakich wiele w Polsce a to co napisałeś z daleka ma sie nijak do rzeczywistości urodzilem sie tu mieszkam.Nie znasz czlowieka fortuno a jak łatwo przychodzi ci jego ocena. Gdybys sie znal chociaz min. na prawie to nie napisalbys tego co napisales.Miłego dnia z dala i fortuno.

  • Alicja
    2019-07-10 15:35:24

    arrow

    Pan Grzegorz inteligentny, rzetelny, profesjonalny i charyzmatyczny. Szkoda, że odchodzi...

  • Alicja
    2019-07-10 15:34:30

    arrow

    Pan Grzegorz inteligentny, rzetelny, profesjonalny i charyzmatyczny. Szkoda, że odchodzi...

  • Alicja
    2019-07-10 15:33:00

    arrow

    Pan Grzegorz inteligentny, rzetelny, profesjonalny i charyzmatyczny. Szkoda, że odchodzi...

  • fortuna kołem się toczy
    2019-07-10 14:28:46

    arrow

    PiS wybiera sobie posłusznych. I taki będzie nowy dyrektor. Pozwalnia trochę nauczycieli, powsadza trochę nowych towarzyszy z rekomendacji tej jedynej, słusznej, prawdziwej i sprawiedliwej partii. Będzie jadł z dłoni powiatowej celebrytki i składał hołd lenny wybrańcowi powiatu. Oto jego przyszłość.

  • wychowanek
    2019-07-10 13:41:43

    arrow

    ciekawe gdzie teraz Krycha pójdzie

  • z daleka
    2019-07-10 13:12:43

    arrow

    Żelechów to jednak już nie jest miasto mojego dzieciństwa. Kiedyś bycie Żelechowiakiem do czegoś zobowiązywało. Jakaś kultura, inteligencja, sposób wyrażania poglądów, szacunek do drugiego. Dobre żelechowskie rodziny szanowały siebie i tradycję. Czytając komentarze widzę wsiową zawiść, radość z potknięcia się drugiego. Koronnym dowodem na upadek obyczajów jest dopuszczenie myśli, że stanowisko dyrektora najsłynniejszej żelechowskiej szkoły przypadnie gościowi z Garwolina. Domyślam się, że pan Jacek sam na pomysł kandydowania w Żelechowie nie wpadł, więc tym bardziej przykry jest ten triumfalizm.
    Grzegorzu. Bądź ponad.

  • Jan
    2019-07-10 12:28:39

    arrow

    Od kiedy szkoły przeszły pod samorządy polityka decyduje, kto zostanie dyrektorem. Nieważne czy dobry czy zły, aby był nasz!

  • Zośka
    2019-07-10 11:16:55

    arrow

    Wszędzie zmiany i to na dobre, trzeba podnosić poprzeczkę bo niektórzy przyspawali się do stołków.

  • oko2
    2019-07-10 11:00:05

    arrow

    To dlaczego nasza Gwiazda używa telefonu z naklejką "Mazowsze". To kojarzy się z PSL-em.

  • Zefirek
    2019-07-10 09:59:32

    arrow

    Trochę przewietrzają i bardzo dobrze, bo niektórzy dyrektorzy to się juz zasiedzieli na ciepłych fotelach. Dyrektor Grzegorz dorobi w teatrze.

  • oko
    2019-07-10 08:51:38

    arrow

    Jeśli jego pracownica i prawa ręka wstępuje na listy wyborcze PSL to nie ma się co dziwić.

  • dobry żelechowianin
    2019-07-10 08:43:15

    arrow

    Nie ma ludzi nie zastąpionych.Nadeszła wielkopołomna chwila na wymianę kadr. A tak w w ogóle, to w szkołach powinna być 2 - kadencyjność. Byłaby większa przejrzystość. A teraz starostwo w układzie z KO i po aktorze Grzegorzu. Żelechów może mieć teatr, ale teatr jednego aktora. Jest Bogusz i to nam już wystarczy )(miastu i gminie).

  • AA
    2019-07-10 00:02:37

    arrow

    A miało być pięknie. Nie mam z kim przegrać...a tu proszę proszę

  • Pedagog
    2019-07-09 23:32:46

    arrow

    W Miętnem ma być dyrektorem Kuba. Już jest coraz bliżej stołka.

  • Naóczyciel
    2019-07-09 23:32:42

    arrow

    To jerzeli zgłasza sie iedna osoba do konkórsu to tesz pżeprowadza się postempowanie konkórsowe?

  • absolwentkaa
    2019-07-09 23:21:59

    arrow

    Nareszcie zmiana w Lelewelu, oby na dobre!!

  • Ela
    2019-07-09 22:40:18

    arrow

    jakiego serca ? on ma serce ?

  • AA
    2019-07-09 22:21:42

    arrow

    A nie mial z kim przegrac i przegrał nie możliwem.

  • Wera
    2019-07-09 22:21:27

    arrow

    Szkoda dyrektora... Naprawdę znał się na tym co robił i bardzo poświęcał... Nowemu życzę powodzenia bo ma wysoko postawioną poprzeczkę...

  • Aasad
    2019-07-09 22:02:41

    arrow

    Szkoda, że polityka miesza się do szkół

  • Zdziwiony
    2019-07-09 21:07:25

    arrow

    No to zacznie się dziać w Zespole Szkół w Żelechowie, nigdy bym nie przypuszczał, że J.Mucha będzie kandydował na dyrektora - szok!. Brak kręgosłupa. Panie Szymczak panu już dziękujemy , coś się zaczęło i coś się w końcu skończyło, a miał pan taką nadzieję że na emeryturę odejdzie pan ze stanowiska dyrektorskiego , a tu - klops. Pani Ula K. na zastępcę zamiast Kostyry.! Na reszcie przyszedł jej czas.

  • absolwent
    2019-07-09 21:00:30

    arrow

    To Grzesia nie wybrali

  • Absolwent
    2019-07-09 20:57:49

    arrow

    Szkoda dyra Grzegorza. Tyle serca wkładał by szkoła była prowadzona na wysokim poziomie i udawało się to. Musiał coś podpaść komuś we władzach powiatowych. Naprawdę szkoda.

  • Dobra zmiana
    2019-07-09 20:12:01

    arrow

    To do wymiany zostaną jeszcze dyrektorzy lo i zs nr 2 w Garwolinie i w Miętnym.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Biuro i ergonomia
2019-07-10 09:15:31 Kategoria:

Komfortowe warunki pracy nadal nie są standardem każdej firmy, niemniej sytuacja ta ulega systematycznej poprawie. Coraz więcej pracodawców stosuje się do zasad ergonomii,...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje