R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa: będzie oczekiwane od dawna liceum
2019-03-25 09:22:27 Artykuł czytany 1373 razy


Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego pojawi się nowa szkoła średnia. Dobiegają końca rozmowy pomiędzy burmistrz miasta i gminy Pilawa a Zarządem Powiatu Garwolińskiego o utworzeniu w Pilawie samorządowego liceum ogólnokształcącego.


Pilawa była jedynym miasteczkiem w powiecie garwoliński, gdzie nie było szkoły średniej. Władze samorządowe i mieszkańcy od dawna marzyli o tym, żeby taka placówka powstała i nawet w planie zagospodarowania przestrzennego miasta wydzielono na ten cel działkę, ale reforma oświaty poszła w innym kierunki i trzeba było utworzyć gimnazjum. Dwa lata temu burmistrz Albina Łubian zwróciła się do ówczesnego zarządu powiatu o wyrażenie zgody na utworzenie liceum, ale takowej nie otrzymała. W lutym burmistrz ponowiła swoją prośbę argumentując, że z końcem tego roku szkolnego naukę w szkołach zakończą uczniowie zarówno klas ósmych szkół podstawowych jak i trzecich gimnazjalnych. - Stąd zwróciłam się do obecnego starosty Mirosława Walickiego z propozycją zawarcia porozumienia pomiędzy powiatem a miastem i gminą Pilawa i wyrażenia zgody na utworzenie w Pilawie liceum ogólnokształcącego- artykułuje. Starosta, podobnie jak dwa lata temu jest za powołaniem do życia szkoły średniej w Pilawie. - Powiem szczerze, że ja osobiście  i będę namawiał swoje koleżanki i kolegów radnych o to, by to liceum powstało, bo wsparcie i list intencyjny, który otrzymaliśmy od pana posła i od pani burmistrz, jest jasnym wyrażeniem woli mieszkańców miasta i gminy Pilawa tego, żeby to liceum powstało. Jako samorządowiec wiem, że tą wole musimy uszanować...- mówi M. Walicki. Poseł Grzegorz Woźniak zaznacza, że dzisiaj jest dobry klimat, by wyjść naprzeciw postulatom mieszkańców i władz samorządowych miasta i gminy Pilawa. - Oczywiście, tu radni decydują. Uważam, że radni będą przekonani ku temu, żeby wyrazić zgodę dla samorządu miasta i gminy Pilawa na utworzenie takiej szkoły (…). Administracyjnie nie można zakazywać. Jeżeli idziemy na współpracę z samorządami, a taka jest obecna władza w powiecie garwolińskim, że współpracujemy, spotykamy się, rozmawiamy. Możemy się różnić, ale dajmy sobie równe szanse- akcentuje poseł. - Chcielibyśmy, żeby liceum w Pilawie rozpoczęło funkcjonowanie od 1 września, oczywiście jesteśmy zainteresowani prowadzeniem liceum jako organ prowadzący, czyli byłaby to nasza odpowiedzialność i nasze koszty. Mamy całe skrzydło gimnazjum, które rozbudowaliśmy, ono dzisiaj nie jest w pełni wykorzystane. W tym roku również odchodzi nam siedem klas szkoły podstawowej, stąd warunki lokalowe mamy dobre, mamy pracownie zajęciowe, komputerową, salę gimnastyczną, halę, boisko sportowe. Myślę, że te wymagania spełniamy, natomiast z uwagi na niż demograficzny, część nauczycieli na pewno moglibyśmy wykorzystać. W sytuacji braków kadrowych, będziemy szukać nauczycieli na terenie powiatu- spuentowała burmistrz Albina Łubian.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia




WJ/Garwolin  [MSz]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Realista Ignac
    2019-03-26 22:35:45

    arrow

    Jeżeli ta szkoła ma "jakoś ciągnąć", jak w Łaskarzewie, to współczuję przyszłym uczniom. Ja bym ze swoim dzieckiem nie eksperymentował.A wybujałe ambicje niektórych osób można realizować w inny sposób.

  • Garwolak
    2019-03-26 18:19:28

    arrow

    Niedługo to nam stolicę powiatu przeniosą do Pilawy a Grzegorz będzie starostą.

  • NO
    2019-03-26 15:58:53

    arrow

    Czy będziecie glosować na ......ważniaka Wozniaka:)

  • Filut
    2019-03-26 08:11:31

    arrow

    Przy organizacji szkoły to potrzeba faceta z ikrą, a Paweł to ciepłe kluchy. Zresztą burmistrz pewnie juyz kogoś ma na oku.

  • Dyrektor
    2019-03-26 06:02:50

    arrow

    Paweł ze stołka dyrektora LO w Garwolinie to powiózł się sam, zapomniał że jego pracodawcą jest starosta.

  • Dyrektor
    2019-03-26 06:02:50

    arrow

    Paweł ze stołka dyrektora LO w Garwolinie to powiózł się sam, zapomniał że jego pracodawcą jest starosta.

  • przedszkolak
    2019-03-25 23:17:26

    arrow

    Pani Ewa się absolutnie nie nadaje na dyrektora a Pawła to kiedyś chyba starosta z PiS powiózł ze stołka dyrektora LO w Garwolinie. Ale pewnie on zostanie dyrektorem w Pilawie.

  • ciekawska
    2019-03-25 23:09:28

    arrow

    czy dyrektor LO będzie miał na imię Paweł ?A może to warunek rada zapali zielone jak przystaniecie na naszego człowieka np.pani Ewa

  • Realista z Trąbek
    2019-03-25 19:41:16

    arrow

    W Łaskarzewie burmistrz Larkiewicz powołał pierwsze w powiecie garwolińskim liceum samorządowe i przez tyle lat jakoś ciągnie. Absolwentem łaskarzewskiego liceum był m.in. dzisiejszy sekretarz stanu w MSWiA Paweł Majewski i wielu innych ukończyło publiczne uczelnie.
    Jak w Łaskarzewie się udało, to tym bardziej w Pilawie, która pod każdym względem przewyższa Łaskarzew.
    Pani Burmistrz dziękujemy.

  • Jarek
    2019-03-25 18:32:29

    arrow

    Kto rządzi w powiecie? Prezes Grzegorz.

  • mieszkaniec
    2019-03-25 18:01:48

    arrow

    A czy coś z tym wspólnego ma poseł.Tylko propaganda i foto. Brawo Pani Burmistrz , potrafi Pani dbać o swoich nauczycieli i prestiż miasta

  • Martyna
    2019-03-25 17:52:17

    arrow

    W czwartek na Twitterze bosego podróżnika pojawił się wpis, w którym porównuje on działania obecnie panującego rządu w Polsce z sytuacją jaka ma miejsce aktualnie w Wenezueli. Wojciech Cejrowski już jakiś czas temu krytykował programy socjalne wprowadzane przez PiS. Wtedy mówił o tym, że zamiast rozdawać pieniądze wolałby dać ludziom pracę i to za nią zapłacić. W swoim wpisie Cejrowski pisze o tym, że podobne do przedstawianych przez nasz rząd zmiany, w Wenezueli doprowadziły do ruiny kraj bogatszy od Polski.
    Co myślicie o wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego?

  • Ignac
    2019-03-25 16:32:07

    arrow

    Pewnie najlepsi uczniowie wybiorą KLO i LO na Długiej w Garwolinie, bo to bardzo blisko,więc wysokiego poziomu raczej nie wróżę.

  • naucz. dypl.
    2019-03-25 13:39:19

    arrow

    No to dla niektórych szkół powiatowych będzie problem.

  • Mieszkańcy
    2019-03-25 13:13:21

    arrow

    Nareszcie !!! Dziękujemy pani Burmistrz !!! Pilawa się rewelacyjnie rozwija pod względem inwestycji, więc super że również będzie doceniona poprzez powołanie do życia szkoły średniej. Panie Starosto dziękujemy, że jest pan przychylny temu przedsięwzięciu i skuteczny - pamiętamy, że to pan 2 lata temu jako radny był za tym pomysłem zgłaszanym przez panią burmistrz

  • Pilawiak II.
    2019-03-25 11:22:33

    arrow

    Ciekawe jak radny Owczarczyk i Chciałowski zagłosują??? Szczytem hipokryzji będzie fakt, jeśli zagłosują na tak, bo w poprzedniej kadencji byli zdecydowanie na NIE !!!

  • Pilawiak
    2019-03-25 09:48:05

    arrow

    Brawo dla naszej Pani Burmistrz. Jest Pani wielka.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.12

Pilawa: utwory Leonarda Cohena w wykonaniu Stanisława Górki

więcej »

GARWOLIN, 01.12

Świąteczne handmade. Przyjdź na kiermasz!

więcej »
2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Maciejowice: Mikołajki jak z bajki

więcej »
7 8
9 10

GARWOLIN, 10.12

Antarktyda według Jana Szamryka – spotkanie z podróżnikiem

więcej »
11 12 13 14

GARWOLIN, 14.12

Kiermasz bożonarodzeniowy na maciejowickim rynku

więcej »
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje