R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa: odsłonięcie pamiątkowej tablicy i Narodowe Czytanie
2018-09-12 09:25:52 Artykuł czytany 228 razy


8 września 2018 przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie odbyła się uroczystość związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - „PILAWA DLA NIEPODLEGŁEJ”.


Lokalna uroczystość poświęcona była odsłonięciu pamiątkowej tablicy upamiętniającej jubileusz oraz akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” St. Żeromskiego. W roku przeżywania radości z życia w niepodległym państwie, wspólne czytanie lektury było formą szczególnego uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu.

W gminnych uroczystościach uczestniczyły delegacje pocztów sztandarowych, zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele, uczniowie szkół, strażacy oraz mieszkańcy. Przybyłych na obchody mieszkańców oraz gości powitała dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie Sylwia Zakrzewska. Po odegraniu przez orkiestrę dętą w Pilawie hymnu państwowego, głos zabrała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian, która w okolicznościowym wystąpieniu przypomniała o bohaterskiej walce Polaków o wolność kraju. - Pamiętamy o przeszłości, a młode pokolenie uczymy szacunku i miłości do Ojczyzny. Wyrazem naszego uznania i pamięci o bohaterach walczących o wolność jest pamiątkowa tablica, która dziś zostanie poświęcona- mówiła burmistrz. - Montaż płyty jest elementem projektu obejmującego między innymi modernizację i rozbudowę budynku urzędu- dodała. Wspomniała także, że zakończono realizację I etapu zadania polegającego na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej, wraz z budową parkingu oraz małej fontanny. Na zakończenie podziękowała gościom oraz mieszkańcom za udział w dzisiejszych obchodach.

W dalszej części uroczystości miało miejsce symboliczne odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy, ku czci i pamięci twórców niepodległości w setną rocznicę tych wydarzeń.

Program obchodów wzbogacił występ artystyczny przygotowany przez dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Pilawie. Wspólne czytanie „Przedwiośnia” zapoczątkowała burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian,kolejne fragmenty książki czytali także radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Piłka, sekretarz Powiatu Garwolińskiego Jerzy Piesio, dzieci i młodzież szkolna, a także radny Rady Miejskiej w Pilawie Krzysztof Gawryś oraz  Dorota Kędziorek. Sobotnie uroczystości zakończył koncert Orkiestry dętej w Pilawie pod batutą Krzysztofa Czajki.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Inf. pras.
WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Prezes Sokołowa: Inwestujemy w młodzież!
2018-11-14 12:04:18 Kategoria:

Grupa Sokołów od lat inwestuje w pracowników poprzez wspieranie różnych form edukacji – od udostępniania platform szkoleniowych, przez finansowanie kursów...

więcej »
foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Garwolin

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.11

Pilawa: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości

więcej »
5 6 7

GARWOLIN, 07.11

Być kobietą Urzekającą – Msze święte dla Kobiet w Miętnem

więcej »
8 9 10 11

GARWOLIN, 11.11

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Górzno: uroczyste świętowanie rocznicy niepodległości Polski

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Pilawskie obchody święta niepodległości Polski

więcej »

GARWOLIN, 11.11 13:00

Święto Niepodległości w Żelechowie

więcej »
12 13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.11

Koncert 3w1 – Cohen, Kaczmarski i Stachura

więcej »
18

GARWOLIN, 18.11

Śpiewające wspomnienie św. Cecylii

więcej »

GARWOLIN, 18.11

Mariańskie Porzecze: pamięci żołnierzy BCh

więcej »
19 20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.11

ŻELECHÓW ZAPRASZA NA II BEZALKOHOLOWY BAL ANDRZEJKOWY - GALA OSKARÓW 2018

więcej »
25

GARWOLIN, 25.11

Finał Piosenki Dekady – posłuchajcie przebojów stulecia!

więcej »
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje