R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa: odsłonięcie pamiątkowej tablicy i Narodowe Czytanie
2018-09-12 09:25:52 Artykuł czytany 249 razy


8 września 2018 przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie odbyła się uroczystość związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - „PILAWA DLA NIEPODLEGŁEJ”.


Lokalna uroczystość poświęcona była odsłonięciu pamiątkowej tablicy upamiętniającej jubileusz oraz akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” St. Żeromskiego. W roku przeżywania radości z życia w niepodległym państwie, wspólne czytanie lektury było formą szczególnego uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu.

W gminnych uroczystościach uczestniczyły delegacje pocztów sztandarowych, zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele, uczniowie szkół, strażacy oraz mieszkańcy. Przybyłych na obchody mieszkańców oraz gości powitała dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie Sylwia Zakrzewska. Po odegraniu przez orkiestrę dętą w Pilawie hymnu państwowego, głos zabrała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian, która w okolicznościowym wystąpieniu przypomniała o bohaterskiej walce Polaków o wolność kraju. - Pamiętamy o przeszłości, a młode pokolenie uczymy szacunku i miłości do Ojczyzny. Wyrazem naszego uznania i pamięci o bohaterach walczących o wolność jest pamiątkowa tablica, która dziś zostanie poświęcona- mówiła burmistrz. - Montaż płyty jest elementem projektu obejmującego między innymi modernizację i rozbudowę budynku urzędu- dodała. Wspomniała także, że zakończono realizację I etapu zadania polegającego na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej, wraz z budową parkingu oraz małej fontanny. Na zakończenie podziękowała gościom oraz mieszkańcom za udział w dzisiejszych obchodach.

W dalszej części uroczystości miało miejsce symboliczne odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy, ku czci i pamięci twórców niepodległości w setną rocznicę tych wydarzeń.

Program obchodów wzbogacił występ artystyczny przygotowany przez dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Pilawie. Wspólne czytanie „Przedwiośnia” zapoczątkowała burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian,kolejne fragmenty książki czytali także radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Piłka, sekretarz Powiatu Garwolińskiego Jerzy Piesio, dzieci i młodzież szkolna, a także radny Rady Miejskiej w Pilawie Krzysztof Gawryś oraz  Dorota Kędziorek. Sobotnie uroczystości zakończył koncert Orkiestry dętej w Pilawie pod batutą Krzysztofa Czajki.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Inf. pras.
WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje