R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa: złote, diamentowe i żelazne gody małżeńskich par /ZDJĘCIA/
2019-06-26 16:52:32 Artykuł czytany 412 razy


Alicja i Stanisław Duszczykowie doczekali się w tym roku pięknych, żelaznych godów, 5 małżeńskich par obchodziło diamentowe, a 15 złote gody wspólnego pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP uhonorował złotych jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w pilawskim kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Kazimierz Momont, proboszcz parafii w Gocławiu. Koncelebrowali proboszczowie parafii w Pilawie - ks. kan. Andrzej Banasiuk i w Trąbkach - ks. kan. Jan Grochowski. W kazaniu ks. Jan mówił, że dzisiejsi jubilaci budowali wspólny dom na fundamencie wiary w Boga i miłości dwojga osób. - Budowaliście ten dom, jak mówi dzisiejsza Ewangelia, który właśnie przetrwał mimo różnych prób, doświadczeń. Przetrwał dlatego, że była przede wszystkim wiara w Boga, ale również miłość do wybranej osoby, były wspólne dobra, przede wszystkim dobro waszych dzieci, którym przekazaliście życie. Dlatego umieliście przezwyciężać to wszystko, co stawało na waszej drodze i wybierać ta właściwą drogę...- mówił kapłan. Jubilaci zostali obdarowani przez kapłanów pamiątkowymi krzyżami.

Po nabożeństwie kontynuowano uroczystość w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. - 50, 60 i 65 lat temu połączyliście państwo swoje drogi życiowe węzłem małżeńskim, kiedy to postanowiliście powiedzieć sobie „tak”, ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i to, że będziecie zawsze razem. Dzisiaj spotykamy się po 50, 60 i 65 latach od tego momentu właśnie po to, by razem z państwem obchodzić ten wspaniały jubileusz- artykułowała A. Łubian. - Myślę, że przeżyte przez państwa te wspólne lata to przede wszystkim dowód waszej miłości i wzajemnego szacunku, dowód zaufania i rozumienia związku małżeńskiego poprzez dwoje bliskich sobie ludzi...- dodała.

W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, burmistrz udekorowała pary małżeńskie, które obchodzą „złote gody” Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymali je:

Franciszka i Andrzej Czajkowie,
Barbara i Ryszard Czajkowie,
Jolanta i Waldemar Dębowscy,
Elżbieta i Bogdan Drewnowscy,
Danuta i Andrzej Filipowscy,
Elżbieta i Wiktor Gniadkowie,
Janina i Jan Górscy,
Teresa i Edward Grzegrzółkowie,
Irena i Stanisław Jałochowie,
Joanna i Jan Kulkowie,
Elżbieta i Julian Lusawowie,
Zofia i Stanisław Makulcowie,
Wanda i Antoni Rędaszkowie,
Wiesłąwa i Jan Sybilscy,
Marianna i Józef Włodarczykowie.

60 lat przeżyli wspólnie

Bronisława i Walenty Burkowie,
Krystyna i Mieczysław Kowalscy,
Krystyna i Józef Sakowscy,
Eugenia i Edward Skwarowie,
Aleksandra i Tadeusz Rosłańcowie.

Jubileusz żelaznych godów /65 lat/ obchodzili Alicja i Stanisław Duszczykowie.

Jubilaci otrzymali od władz samorządowych dyplomy, kwiaty i duże ręczniki. Była lampka szampana, tort i tradycyjne sto lat.

W uroczystości udział wzięli wiceprzewodniczący RM Grzegorz Zakrzewski, sekretarz miasta i gminy Pilawa Bernarda Mikos, skarbnik miasta i gminy Agnieszka Dębowska,  zastępca kierownika USC Monika Śniegucka, Krzysztof Domaszczyński - zastępca przewodniczącego Rady Mieszkańców Pilawy, sołtys wsi Trąbki Marianna Górska i sołtys wsi Puznówka Robert Rosłaniec.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Biuro i ergonomia
2019-07-10 09:15:31 Kategoria:

Komfortowe warunki pracy nadal nie są standardem każdej firmy, niemniej sytuacja ta ulega systematycznej poprawie. Coraz więcej pracodawców stosuje się do zasad ergonomii,...

więcej »
foto

Za nami VII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich...
2019-07-09 16:37:33 Kategoria:

W tym roku 7 lipca wzięło w nim udział aż 300 osób. Rodziny z dziećmi, grupy znajomych, pasjonaci kolarstwa, zawodowi rowerzyści. Ci wszyscy ludzie stawili się na...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje