R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa: złote, diamentowe i żelazne gody małżeńskich par /ZDJĘCIA/
2019-06-26 16:52:32 Artykuł czytany 414 razy


Alicja i Stanisław Duszczykowie doczekali się w tym roku pięknych, żelaznych godów, 5 małżeńskich par obchodziło diamentowe, a 15 złote gody wspólnego pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP uhonorował złotych jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w pilawskim kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Kazimierz Momont, proboszcz parafii w Gocławiu. Koncelebrowali proboszczowie parafii w Pilawie - ks. kan. Andrzej Banasiuk i w Trąbkach - ks. kan. Jan Grochowski. W kazaniu ks. Jan mówił, że dzisiejsi jubilaci budowali wspólny dom na fundamencie wiary w Boga i miłości dwojga osób. - Budowaliście ten dom, jak mówi dzisiejsza Ewangelia, który właśnie przetrwał mimo różnych prób, doświadczeń. Przetrwał dlatego, że była przede wszystkim wiara w Boga, ale również miłość do wybranej osoby, były wspólne dobra, przede wszystkim dobro waszych dzieci, którym przekazaliście życie. Dlatego umieliście przezwyciężać to wszystko, co stawało na waszej drodze i wybierać ta właściwą drogę...- mówił kapłan. Jubilaci zostali obdarowani przez kapłanów pamiątkowymi krzyżami.

Po nabożeństwie kontynuowano uroczystość w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. - 50, 60 i 65 lat temu połączyliście państwo swoje drogi życiowe węzłem małżeńskim, kiedy to postanowiliście powiedzieć sobie „tak”, ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i to, że będziecie zawsze razem. Dzisiaj spotykamy się po 50, 60 i 65 latach od tego momentu właśnie po to, by razem z państwem obchodzić ten wspaniały jubileusz- artykułowała A. Łubian. - Myślę, że przeżyte przez państwa te wspólne lata to przede wszystkim dowód waszej miłości i wzajemnego szacunku, dowód zaufania i rozumienia związku małżeńskiego poprzez dwoje bliskich sobie ludzi...- dodała.

W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, burmistrz udekorowała pary małżeńskie, które obchodzą „złote gody” Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymali je:

Franciszka i Andrzej Czajkowie,
Barbara i Ryszard Czajkowie,
Jolanta i Waldemar Dębowscy,
Elżbieta i Bogdan Drewnowscy,
Danuta i Andrzej Filipowscy,
Elżbieta i Wiktor Gniadkowie,
Janina i Jan Górscy,
Teresa i Edward Grzegrzółkowie,
Irena i Stanisław Jałochowie,
Joanna i Jan Kulkowie,
Elżbieta i Julian Lusawowie,
Zofia i Stanisław Makulcowie,
Wanda i Antoni Rędaszkowie,
Wiesłąwa i Jan Sybilscy,
Marianna i Józef Włodarczykowie.

60 lat przeżyli wspólnie

Bronisława i Walenty Burkowie,
Krystyna i Mieczysław Kowalscy,
Krystyna i Józef Sakowscy,
Eugenia i Edward Skwarowie,
Aleksandra i Tadeusz Rosłańcowie.

Jubileusz żelaznych godów /65 lat/ obchodzili Alicja i Stanisław Duszczykowie.

Jubilaci otrzymali od władz samorządowych dyplomy, kwiaty i duże ręczniki. Była lampka szampana, tort i tradycyjne sto lat.

W uroczystości udział wzięli wiceprzewodniczący RM Grzegorz Zakrzewski, sekretarz miasta i gminy Pilawa Bernarda Mikos, skarbnik miasta i gminy Agnieszka Dębowska,  zastępca kierownika USC Monika Śniegucka, Krzysztof Domaszczyński - zastępca przewodniczącego Rady Mieszkańców Pilawy, sołtys wsi Trąbki Marianna Górska i sołtys wsi Puznówka Robert Rosłaniec.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje