R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawianie mają powody do satysfakcji i dumy
2018-06-25 08:57:39 Artykuł czytany 1044 razy


Mieszkańcy miasta i gminy Pilawa obchodzili już po raz piętnasty święto stolicy swojej gminy. W tym roku swoje 110- lecie powstania obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej i orkiestra dęta. Przez dwa dni w mieście królował sport, muzyka i zabawa. Był też czas na podsumowania, powinszowania i plany na najbliższą przyszłość.


Oficjalna część Dni Pilawy rozpoczęła się od Eucharystii sprawowanej w kościele MB Kodeńskiej przez proboszczów trzech parafii, pilawskiej, trąbkowskiej i gocławskiej. Po przemarszu ulicami miasta na stadion miejski, celebrowana była uroczystość 110-lecia powstania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej i orkiestry dętej działającej przy jednostce. Były medale, gratulacje, powinszowania. Podczas okolicznościowego przemówienia, burmistrz Albina Łubian przybliżyła historię najmłodszego w powiecie miasta i jego rozwój na przestrzeni tych 34 lat. Jak podkreślała, dzięki jej inicjatywie i przy poparciu samorządu wojewódzkiego będzie wybudowana obwodnica dla drogi wojewódzkiej i budowa wiaduktu w Pilawie, a tak w ogóle, w ciągu ostatnich lat wiele w Pilawie się zadziało. - Nasz budżet, to już ponad 55 mln zł. Mogę to śmiało powiedzieć, jesteśmy jedną z lepiej rozwijających się gmin w powiecie garwolińskim. To u nas jedynie są dwie stacje uzdatniania wody, dwie oczyszczalnie ścieków. Dzięki temu największe aglomeracje w gminie korzystają z sieci kanalizacyjnej, jesteśmy w pełni zwodociągowani, może są małe fragmenty, gdzie ludzie się budują. W tym roku jeszcze naszym zamierzeniem jest doprowadzenie kanalizacji sanitarnej do jednostki w Pilawie- mówiła burmistrz. W gminie inwestycja goni inwestycję, a większość zadań została wykonana przy udziale środków unijnych, które udało się gminie pozyskać. - Obecnie trwają prace przy rozbudowie ośrodka kultury w Pilawie. Duży projekt z dużym dofinansowaniem unijnym. Drugim projektem jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, blisko 5 mln zadanie, w ramach którego realizowana jest termomodernizacja szkół w Trąbkach, Gocławiu i strażnicy w Puznówce. Jest to głęboka termomodernizacja- dodaje. Rozstrzygnięte zostały przetargi na wykonanie drogi Puznówka- Wygoda, do Niesadnej na góry, w trakcie jest wybór wykonawcy na Al. Wyzwolenia, Al. Owocową w Trąbkach i na Wygodzie. - Muszę z przykrością stwierdzić, że mimo dobrych wniosków, nie udało się nam uzyskać środków od wojewody mazowieckiego ani na Otwarte Strefy Aktywności ani na budowę dróg i ulic. I tak się składa, że w tamtym roku, po raz pierwszy nie otrzymaliśmy dofinansowania z ministerstwa sportu, stąd boisko w Trąbkach wybudowaliśmy tylko i wyłącznie z naszych środków- akcentowała burmistrz. Starosta Marek Chciałowski również chwalił samorząd za rozwój miasta i gminy. -  Dzisiaj Pilawa jest ważnym ośrodkiem zarówno życia kulturalnego, przemysłowego, jest miejscem, do którego wiele osób przyjeżdża z zewnątrz, staje się swoistą sypialnią Warszawy. To infrastruktura, działki, a przede wszystkim oświata, rozwój, powoduje, że to miejsce jest znane w całej Warszawie i na Mazowszu- podkreślał.
List do władz samorządowych Pilawy skierowała wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, który odczytał radny powiatowy Mirosław Walicki, od posła Grzegorza Woźniaka również radny powiatowy Jacek Woźniak, a od marszałka Adama Struzika i wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej, dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Sałata. Następnie z programem „Dzieci czarują talentem”, na estradzie wystąpili młodzi artyści z placówek oświatowych oraz Studia Ruchu Kordaszewscy, koncertowała Halina Frąckowiak, orkiestra dęta OSP Pilawa, Sławomir, kabaret Świerszczychrząszcz, Te best of Queen i na zakończenie do tańca grał zespól The Black. Było też wiele atrakcji dla dzieci.

Impreza przygotowana z wielkim rozmachem i nawet deszcz nie zakłócił jej przebiegu.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Pilawiak
  2018-06-25 19:52:53

  arrow

  Gratulacje dla samorządu Pilawskiego

 • strażak- ochotnik
  2018-06-25 18:42:10

  arrow

  Można przecież zmienić posła i będzie oki. A czego posła nie było na tak ważnej dla gminy uroczystości strażackiej? Latał po innych imprezach w powiecie, a u siebie nie raczył uczestniczyć. Nieładnie.

 • Patriota
  2018-06-25 09:45:02

  arrow

  Jak to jest, że poseł Kowalczyk pomaga jak może swojej rodzinnej gminie Trojanów a poseł Woźniak jak może utrudnia pozyskanie środków swojej rodzinnej gminie Pilawa.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Garwolin

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.11

Pilawa: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości

więcej »
5 6 7

GARWOLIN, 07.11

Być kobietą Urzekającą – Msze święte dla Kobiet w Miętnem

więcej »
8 9 10 11

GARWOLIN, 11.11

Pilawskie obchody święta niepodległości Polski

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Górzno: uroczyste świętowanie rocznicy niepodległości Polski

więcej »

GARWOLIN, 11.11 13:00

Święto Niepodległości w Żelechowie

więcej »
12 13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.11

Koncert 3w1 – Cohen, Kaczmarski i Stachura

więcej »
18
19 20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.11

ŻELECHÓW ZAPRASZA NA II BEZALKOHOLOWY BAL ANDRZEJKOWY - GALA OSKARÓW 2018

więcej »
25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje