R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podebłocie: jubileusz strażackiej jednostki /ZDJĘCIA/
2017-07-17 14:38:25 Artykuł czytany 1664 razy


10-lecie istnienia obchodzi w tym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Podebłociu w gminie Trojanów, która jest jedną z najmłodszych w powiecie garwolińskim. I choć to cyfrowo niski jubileusz, strażacy mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami, z włączenia do elitarnej grupy jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj - Stojąc przed wami, stoję dumnie i z podniesioną głową, bowiem to, co udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie, jest powodem do dumy- mówił podczas rocznicowych uroczystości w dniu 16 lipca prezes OSP w Podebłociu Jacek Cyrta. Podczas Mszy św., dziekan dekanatu łaskarzewskiego, ks. kan. Edmund Szarek, nawiązując do strażackiej służby powiedział m.in., „że najważniejszy jest człowiek, strażak, który dzięki głębokiej wierze w Boga, hartowi ducha i właściwie ukształtowanej moralności idzie dalej, nawet tam, gdzie sprzęt zawodzi, tam, gdzie kończą się techniczne możliwości”.  - Faktycznie, można by powiedzieć, że 10 lat, to bardzo niewiele, jeśli patrząc na czas, który upłynął- mówił minister Henryk Kowalczyk. - Ale jak bardzo wiele jest to dla OSP w Podebłociu, kiedy słucha się sprawozdania z tej 10- letniej historii, historii dość krótkiej, patrząc czasami na historię innych straży pożarnych, ale jak niezwykle bogatej, kiedy to przez okres tych 10 lat już OSP w Podebłociu pozyskała 2 samochody i sprzęt, społeczeństwo ufundowało sztandar, a co najważniejsze, została zauważona i wpisana do KSRG. I to jest największa wartość, największy wymierny przekaz z tego, że jest to niezwykle ważna jednostka na terenie gminy, ale też powiatu garwolińskiego-artykułował. Minister Kowalczyk przypomniał też, że w miarę możliwości wspiera inicjatywy samorządu gminy Trojanów, między innymi budowę i modernizację dróg gminnych i powiatowych, inwestycje oświatowe i wiele innych. Oznajmił, że niebawem szkoła w Podebłociu otrzyma dofinansowanie w kwocie ponad 300 tys. zł do budowy boiska szkolnego. A wspólnie z wójtem Stanisławem Kostyrą przekazał strażakom z Podebłocia motopompę, oddymiacz spalinowy i defibrylator.

 - W okresie swojej krótkiej działalności osiągnęliście bardzo dużo, jesteście bardzo prężnie działającą jednostką dzięki swojej ofiarnej pracy, jesteście trzecią jednostką naszej gminy działającą w KSRG- mówił Stanisław Kostyra, wójt gminy Trojanów i prezes ZOGm ZOSP RP. - Rozwój jednostki, rozwój Podebłocia, rozwój gminy, to wszystko się bardzo ładnie komponuje. Na przestrzeni 10 lat pokazaliście, że społeczność jest ofiarna, chętna do pracy, zaangażowana społecznie- zaznaczył poseł Grzegorz Woźniak. Prezes ZOW ZOSP RP Antoni Tarczyński powiedział, że strażacy z OSP Podebłocie są autorami fantastycznie zapisanych kart ostatnich 10 lat tej ziemi. - I to dzięki wam mieszkańcy Podebłocia, mieszkańcy gminy Trojanów, powiatu garwolińskiego, ale i pewnie sąsiedzi czują się bezpiecznie, i to poczucie bezpieczeństwa z roku na rok wzrasta- mówił. - Cieszy nas to, że macie młodzież w swoich szeregach. Ja, tym bardziej jestem dumny z tego, bo odpowiadam w powiecie za Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze- zaakcentował wiceprezes ZOP ZOSP RP powiatu garwolińskiego Jerzy Jaroń.- Zawsze tam, gdzie organizacja powstaje z racji oddziaływania całego społeczeństwa, tam jest dobrze. Dzisiaj patrzymy na dumnych strażaków, ale również patrzymy na mieszkańców, bo straż jest z mieszkańcami, a mieszkańcy ze strażą. To swoista symbioza... - precyzował starosta Marek Chciałowski.

Relację ze strażackiego wydarzenia przygotował Waldemar Jaroń.
Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” uhonorowano dh Dariusza Czyszka.
Srebrnymi Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali dh dh : Jacek Cyrta, Waldemar Zając, Julian Pudło, Krzysztof Drążyk, Dariusz Łuczyn, Ryszard Pacek, Piotr Szostek.

Brązowe Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” wręczono dh dh: Andrzejowi Maraszkowi, Radosławowi Zającowi, Teresie Gugała, Rafałowi Piechowiakowi, Grzegorzowi Kępa, Pawłowi Pacek, Januszowi Kowalczykowi, Mateuszowi Sasimowskiemu, Mariuszowi Wojdatowi, Mirosławowi Konopka, Stanisławowi Ragusowi. Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali dh dh: Łukasz Cyrta, Wojciech Czyszek, Jacek Chudek, Mateusz Konopka, Tadeusz Sowiński, Andrzej Chudek, Błażej Drążyk, Artur Wojdat.

Złotą odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” uhonorowano dh Bartłomieja Czyszka, srebrną odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” otrzymali dh dh: Kamil Piechowiak, Emil Łuczyn, Ewelina Cyrta, Arkadiusz Łuczyn, Wojciech Piechowiak, Sebastian Soból. Brązowe odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” wręczono dh dh: Filip Ragus, Kacper Kępa, Szymon Krzywoń, Julia Staniak, Wojciech Pudło, Karolina Rumianek, Mikołaj Czyszek, Weronika Czyszek, Hubert Piechowiak. 28 druhów wręczono odznakę za wysługę 10 lat, a 9 za wysługę 5 lat. Pamiątkowe statuetki otrzymali Magdalena Czyszek, Monika Cyrta, Paulina Chudek i Kacper Zając.

Zarząd OSP Podebłocie postanowił przyjąć w swoje szeregi, na członka honorowego dh Stanisława Kostyrę.WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Karol
    2017-07-17 17:43:43

    arrow

    Super jest fotka 123.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl

Garwolin

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.05 11:00

Duathlon Garwoliński – start 1 maja

więcej »
2

GARWOLIN, 02.05

CSiK zaprasza: świętuj z nami Dzień Flagi

więcej »
3

GARWOLIN, 03.05

Majowe święta w Pilawie

więcej »

GARWOLIN, 03.05

3 Maja w Garwolinie i Miętnem

więcej »

GARWOLIN, 03.05

O Obrońcy Konstytucji w Miętnem

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Rodzinny bieg na 3 maja w Miętnem

więcej »
4 5

GARWOLIN, 05.05 15:00

Zamiast Jarosława Kaczyńskiego premier Morawiecki

więcej »
6
7 8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.05

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych. w Garwolinie

więcej »
13

GARWOLIN, 13.05

Bieg ułański w Leszczynach

więcej »

GARWOLIN, 13.05

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych. w Garwolinie

więcej »
14 15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.05

Wielka potańcówka na Senatorskiej

więcej »

GARWOLIN, 20.05

Wielka potańcówka na Senatorskiej! Festiwal po raz 5!

więcej »
21

GARWOLIN, 21.05 - 27.05

7 dni dla mamy – Tydzień Matki w CSiK

więcej »
22

GARWOLIN, 22.05 10:00

Pisarka Monika Kowaleczko-Szumowska przyjedzie do Żelechowa

więcej »
23

GARWOLIN, 23.05 19:00

Miłości ślad – koncert Eleni

więcej »
24 25 26 27

GARWOLIN, 27.05

10 lat Chóru Miasta Garwolina

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje