R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: Ponad 3,8 mln na rozwój szkolnictwa zawodowego
2018-04-17 17:07:05 Artykuł czytany 1028 razy


Staże i praktyki zawodowe, a także nowocześnie wyposażone pracownie i atrakcyjne zajęcia lekcyjne – to wszystko jeszcze w tym roku czeka uczniów szkół zawodowych prowadzonych przez powiat garwoliński. Dzięki projektowi „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” do powiatu trafi 3 849 755 zł.


Umowę w tej sprawie podpisali 17 kwietnia marszałek  województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, a ze strony powiatu starosta Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna i skarbnik Agnieszka Braun.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby placówek zajmujących się kształceniem zawodowym, oraz przedsiębiorców szukających wykwalifikowanych pracowników. Weźmie w nim udział 159 mazowieckich szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe w naszym regionie. Stanowi to blisko połowę wszystkich tego typu instytucji na Mazowszu.

Zyskają szkoły, uczniowie, ale i nauczyciele. Uczniowie będą mogli liczyć na staże i praktyki zawodowe, ale także kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe. Dzięki projektowi uczniowie wejdą na rynek pracy z praktycznymi umiejętnościami i odpowiednimi kwalifikacjami, tak bardzo oczekiwanymi przez pracodawców. 

Dla każdej ze szkół zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej, uatrakcyjni on zajęcia i wzbogaci obecne procesy nauczania o nowe, nieszablonowe działania, dzięki którym uczestnicy poszerzą wiedzę i umiejętności. Z kolei działania te przełożą się na zwiększenie szans absolwentów tych szkół na rynku pracy.

W ramach wdrażania innowacji pedagogicznych, szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia. Planowana jest również modernizacja już istniejących kierunków. W pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt.
Dzięki takiemu wsparciu szkolnictwo zawodowe zostanie dostosowane do potrzeb i uwarunkowań lokalnej i regionalnej gospodarki.

 - Te pieniądze są bardzo ważne, mają wpłynąć na poprawę kształcenia zawodowego. Dla powiatu garwolińskiego kształcenie zawodowe było zawsze priorytetem, było kluczem. Ponad 70% młodzieży naszych szkół uczęszcza do szkół zawodowych i klas technicznych, to jest duża grupa  ok. 3000 osób, które kształcą się w kierunkach zawodowych. Większość tych środków będzie na zdobywanie wiedzy, ale pozostałe będą na zdobywanie kwalifikacji praktycznych. To jest któryś z kolei projekt, z reguły mamy duże zainteresowanie ze strony młodzieży, ale również nauczycieli i pracodawców- powiedział starosta Marek Chciałowski.

inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Ewka
    2018-04-17 17:30:12

    arrow

    Gratulacje dla powiatu i starosty.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.04

Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.04

Żelechów: Powiatowe obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.04

Wiosenna metamorfoza – warsztaty makijażu

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.04

Garwolin: XIV Mityng Lekkoatletyczny

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.04

TURNIEJ „BRD” 2018

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje