R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: sięgają po środki z Polskiego Ładu
2021-08-02 12:23:02 Artykuł czytany 418 razy


Trwa pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków na dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez powiaty, gminy i miasta w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W programie nie ma limitów wartości inwestycji. Oznacza to, że można z niego sfinansować zarówno budowę chodnika, żłobka, ale także kanalizacji czy nowej drogi.


Rządowy Fundusz Polski Ład to 20 mld zł dla samorządów. To szansa na realizacje ważnych, strategicznych dla wspólnot samorządowych inwestycji takich jak infrastruktura drogowa, wodno- kanalizacyjna, gospodarka odpadami, czy budowa lub modernizacja źródeł zeroemisyjnego ciepła sieciowego. - Miasto Garwolin ma zamiar złożyć 3 wnioski, dwa z priorytetu pierwszego i jeden z priorytetu trzeciego. Przygotowujemy wnioski związane z kompleksowym odwodnieniem miasta Garwolina, poprawą dostępności do infrastruktury drogowej oraz budową sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie miasta - mówi burmistrz Marzena Świeczak.

Miasto i Gmina Pilawa również przygotowała 3 wnioski o dofinansowanie.

- Pierwszy wniosek dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Lipówki, jak również na Zaszosiu. Drugi wniosek dotyczy przebudowy dróg na terenie miasta Pilawa, a trzeci dotyczy rozbudowy dalszej części szkoły w Goclawiu...- informuje burmistrz Albina Łubian.

Samorząd Żelechowa - jak podkreśla burmistrz Łukasz Bogusz - zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy oczyszczalni ścieków w Żelechowie. Drugi wniosek będzie dotyczył budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Huta Żelechowska, Stary i Nowy Kębłów, a trzeci wniosek złożony zostanie na budowę stacji uzdatniania wody na terenie gminy. - Gmina Górzno przygotowywała się do tego programu wcześniej- mówi wójt Waldemar Sabak. - I można powiedzieć, mamy dokumentacje zaawansowane. Chcemy złożyć trzy wnioski, pierwszy na budowę gminnej biblioteki wraz z muzeum regionalnym, drugi dotyczył będzie modernizacji stacji uzdatniania wody oraz budowy wodociągu we wsi Wólka Ostrożeńska, natomiast trzeci związany będzie  z budowa kanalizacji ścieków w części sołectwa Górzno Kolonia, Kobyla Wola i Józefów- uzupełnia wójt.

Powiat garwoliński przygotowuje do złożenia dwa wnioski w ramach rządowego programu Polski Ład. - Jeden z nich dotyczy  kompleksowej termomodernizacji ośrodków znajdujących się w kompleksie budynków dawnej szkoły rolniczej w Miętnem, a drugi duży wniosek drogowy, którego wartość jest w granicach trzydzieści - czterdzieści milionów złotych, dotyczy modernizacji infrastruktury mostowo- drogowej w każdej niemal gminie- artykułuje starosta Mirosław Walicki.  

Wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń nie podjął jeszcze decyzji, na jakie inwestycje będą składane wnioski w ramach programu Polski Ład, ale prawdopodobnie będzie to kanalizacja i drogi, a być może rozbudowa przedszkola.

Waldemar Jaroń sprawdzał, na jakie inwestycje składać będą wnioski o dofinansowanie wybrane samorządy powiatu garwolińskiego.

POSŁUCHAJ

Wkrótce zapytamy też innych włodarzy, na jakie inwestycje zamierzają składać wnioski do dofinansowanie priorytetowych zadań.

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Mieszkaniec Gminy Wilga
    2021-08-02 16:24:48

    arrow

    Pytanie do Pani Wójt Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy Wilga

    Jakie wnioski ma zamiar złożyć Gmina Wilga ?. Czy będzie złożony wniosek na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego /kompleks boisk sportowych - nie tylko do piłki nożnej/ w Wildze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Święto kukurydzy w Jartyporach
2021-09-25 14:12:11 Kategoria: Wybierz kategorie

Sołtys wsi Jartypory, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Kukurydzy,które odbędzie się...

więcej »
foto

Jesteś wysoki i szczupły? Sprawdź, czym się kierować...
2021-09-22 07:18:56 Kategoria:

Dobry sklep z odzieżą dla mężczyzn pozwala na dobranie stylizacji do każdej sylwetki. Jednak czy budowa ciała to jedyny wyznacznik, jakim powinniśmy się kierować przy...

więcej »
foto

Zaszczep się na Mazowszu
2021-09-01 07:08:57 Kategoria:

Do 30 września na terenie województwa mazowieckiego działać będą objazdowe punkty szczepień. Ich celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców. Na dziś w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


Garwolin

w lewoWrzesień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.09

Garwolin: upamiętnią rocznicę wybuchu II wojny światowej

więcej »
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.09

Pilawa: festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień

więcej »

GARWOLIN, 05.09

Strzał w dziesiątkę! Startuje jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

więcej »

GARWOLIN, 05.09 12:00

Święto plonów w Miastkowie Kościelnym

więcej »

GARWOLIN, 05.09 14:00

Dobre serce mamy, dlatego Agatę wspieramy! Festyn charytatywny

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.09

82. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »

GARWOLIN, 08.09 - 09.09

Spacery z przewodnikiem po okupacyjnym Garwolinie

więcej »
9 10 11

GARWOLIN, 11.09

Kontaktuj z dzieckiem – warsztaty na kocyku podczas Saturatora

więcej »
12

GARWOLIN, 12.09

Kontaktuj z dzieckiem – warsztaty na kocyku podczas Saturatora

więcej »

GARWOLIN, 12.09

Dożynki parafialne w Sulbinach

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.09

82 rocznica bitwy pod Olszewem

więcej »

GARWOLIN, 12.09 14:00

Dziękczynienie za plony w gminie Pilawa

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

GARWOLIN, 28.09 15:00

Garwolin: Koronka na ulicach miasta

więcej »
29 30

GARWOLIN, 30.09

Bądźmy razem! Zaproszenie dla seniorów do Garwolina!

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje