R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2019-04-16 07:08:49 Artykuł czytany 93 razy


Ulatniający się gaz, pożar samochodu, lokalu mieszkalnego czy sterty dwustu bel słomy, wypadki drogowe- to tylko niektóre zdarzenia, do których w ubiegłym tygodniu wyjeżdżali strażacy z garwolińskiej PSP i jednostek OSP. Zmorą strażaków są pożary traw, których zanotowano 19.


Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żelechowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru przy pomocy detektora wielogazowego. Ze względu na wykrycie obecności gazu ziemnego w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkań, a następnie pracownicy pogotowia gazowego usunęli usterkę. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Podobne zdarzenie miało miejsce w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Nadwodnej w Garwolinie. Działania straży miały podobny przebieg jak w Żelechowie.

W Poliku w gm. Maciejowice paliła się sterta licząca około dwustu bel słomy. Przybyli na miejsce strażacy podali prądy wody w natarciu na płonącą słomę oraz w obronie na znajdujący się w pobliżu las. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do roztrząsania słomy z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego oraz przelewania jej wodą. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP. Akcja trwała blisko pięć godzin.

 Na Alei Legionów w Garwolinie zapaliła się komora silnika samochodu osobowego marki Chrysler Voyager, który znajdował się na parkingu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany w natarciu na palącą się komorę silnika. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

W Michałówce w gm. Garwolin wybuchł pożar w lokalu mieszkalnym znajdującym się  w budynku szkoły podstawowej. Pożar został ugaszony przed przybyciem zastępów straży przez osoby postronne będące na miejscu zdarzenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mieszkance lokalu, która podczas próby gaszenia pożaru doznała oparzeń dłoni. Kobietą następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto strażacy usunęli spalone elementy z pomieszczenia i przewietrzyli je. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

W Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusz Kościuszki w Garwolinie był wyczuwalny drażniący zapach.  Wszystkie osoby opuściły budynek i znajdowały się na zewnątrz. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych sprawdzili pomieszczenia na parterze przy użyciu urządzeń pomiarowych, nie stwierdzając zagrożenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP

W ubiegłym tygodniu odnotowano 19 zdarzeń związanych z pożarami traw, nieużytków rolnych oraz lasów w miejscowościach: Górki, Miętne (dwukrotnie), Godzisz, Kobylnica, Trąbki (trzykrotnie), Maciejowice, Wola Miastkowska, Polik (trzykrotnie), Łaskarzew (dwukrotnie), Stary Goniwilk, Wilga, Wróble-Wargocin oraz Lucin.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje