R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2020-08-04 08:58:42 Artykuł czytany 89 razy


Strażacy coraz rzadziej wzywani są do gaszenia pożarów, a coraz częściej do innych zdarzeń. Nierzadko muszą ratować ludzkie życie, przyjeżdżając na miejsce zdarzenia przed zespołem ratownictwa medycznego. W minionym tygodniu takich przypadków było wiele.


29 lipca przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie, gdzie doszło do potrącenia dwóch rowerzystek przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. 


Zdarzenie drogowe w miejscowości Grabniak 

30 lipca po godzinie 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Grabniaku, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP. 


Kobieta z objawami udaru w DPS Trzcianka

 
31 lipcaPo godzinie 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Domu Pomocy Społecznej w Trzciance znajduje się kobieta z objawami udaru mózgu. Z powodu braku wolnych zespołów ratownictwa medycznego na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej załodze LPR. 


Zdarzenie drogowe w miejscowości Trąbki 

Po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pomocy medycznej poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. 


Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Rębkowska
 

1 sierpnia po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Rębkowska, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w pojazdach, zakręceniu zaworu LPG oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. 


Zdarzenie drogowe w miejscowości Trąbki 

Przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Trąbki, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono źródła prądu w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. 


Pożar pomieszczenia w budynku mieszkalnym w Podebłociu

 
Przed godziną 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Podebłocie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte było tylko pomieszczenie kuchni. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uległ podtruciu gazami pożarowymi oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do likwidacji zagrożenia. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. 


Zdarzenie drogowe w miejscowości Trojanów 

2 sierpnia po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17w miejscowości Trojanów, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono źródła prądu w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. 


inf.pras.
WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Na co zwrócić uwagę podczas wypożyczania samochodu?
2020-09-18 11:50:38 Kategoria:

Wiele sytuacji w życiu zmusza nas, by wynająć samochód. Powodem może być opłakany stan własnego auta po wypadku lub też po prostu chęć odbycia dalekiej wycieczki bez...

więcej »
foto

Botki do spódnicy - Podpowiadamy jakie wybrać
2020-09-18 11:42:08 Kategoria:

Botki znane są w modzie damskiej od końca XIX wieku. Panie już wtedy nosiły botki na płaskiej podeszwie lub sznurowane, a w kolejnych dekadach obuwie to przeszło...

więcej »
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »
foto

Modowe perełki i najlepsze ceny
2020-09-12 00:09:00 Kategoria: Wybierz kategorie

Powoli do naszych szaf wkraczają już jesienne płaszcze, kamizelki i botki. Wiemy gdzie znajdziecie oryginalne ciuszki i dodatki do jesiennych stylizacji w najlepszych cenach!

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z piosenkami zespołu Giant Rooks
2020-09-07 16:01:55 Kategoria: Wybierz kategorie

Debiutancki album „Rookery" niemieckiej grupy Giant Rooks będzie prezentowany w tym tygodniu na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

więcej »


Garwolin

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.09

Miętne: wystawa militariów WOJNA OBRONNA 1939

więcej »
2 3 4

GARWOLIN, 04.09

Powiat garwoliński: Narodowe Czytanie z „Balladyną” w roli głównej

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Czytanie „Balladyny” na żelechowskim rynku

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
9 10 11 12 13
14

GARWOLIN, 14.09

Miętne: spotkanie historyczne w „Dworku”

więcej »
15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.09

Dożynki powiatowo-gminne w Górkach

więcej »
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje