R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2021-11-30 08:18:19 Artykuł czytany 70 razy


Zdarzenia drogowe, medyczne, pożar sadzy, plama oleju na drodze, drzewo nad budynkiem mieszkalnym - to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


22 listopada przed godziną 17.00 w Izdebniku doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym, w wyniku którego nikt nie odniósł obrażeń. Ponad godzinne działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

23 listopada w Stefanowie na drodze wojewódzkiej nr 807 około godziny 8:40 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej trwające cztery i pół godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w samochodzie osobowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Po godzinie 9.00 zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia medycznego w Wólce Ostrożeńskiej. Działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie
nieprzytomnej oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania dla śmigłowca Lotniczego
Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brał zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Po godzinie 17.00 w Nowym Pilczynie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego.
Działania dwóch zastępów trwające blisko dwie godziny polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu
miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego.
Następnie strażacy przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego udali się na dach i strącili sadze, które zostały wybrane przez wyczystkę komina.

24 listopada po godzinie 9.00 dwa zastępy zostały zadysponowane do usunięcia plamy oleju na drodze krajowej nr 76 w Wilchcie. Czterdziestominutowe działania polegały na sorpcji oleju z jezdni.

O godzinie 21:30 w Mariańskim Porzeczu miał miejsce pożar kontenera na śmieci. Działania jednego zastępu trwające prawie 40 minut doprowadziły do likwidacji zagrożenia.

25 listopada o godzinie 15 na trasie S17 w miejscowości Czyszkówek doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania straży pożarnej trwające prawie pięćdziesiąt minut polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.
Przed godziną 21.00 zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia plamy oleju na drodze powiatowej w Podebłociu. Działania trwające ponad jedną godzinę polegały na sorpcji oleju z jezdni.

26 listopada  tuż po godzinie 9.00 w Stefanowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania dwóch zastępów trwające ponad dwie godziny polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego. Następnie strażacy przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego udali się na dach i strącili sadze, które zostały wybrane przez wyczystkę komina.

W Lalinach po godzinie 10.00, dwa zastępy straży pożarnej udzieliły pomocy zespołowi ratownictwa medycznego, która polegała na siłowym otwarciu drzwi do budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Ratownicy medyczni po wejściu do wnętrza stwierdzili zgon kobiety. Działania trwały blisko jedną godzinę.

27 listopada w Goździku o godzinie 9.00 doszło do złamania konaru drzewa, który stworzył zagrożenie dla budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej trwające blisko dwie godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu nadłamanego fragmentu drzewa z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego.

Około godziny 10:30 trzy zastępy straży zostały zadysponowane do usunięcia plamy oleju na drodze powiatowej w Górznie. Działania, podczas których ruch na drodze odbywał się wahadłowo trwały ponad jedną godzinę.

W Miastkowie Kościelnym o godzinie 10:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego
z dostawczym. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania straży pożarnej
trwające ponad jedną godzinę polegały na odłączeniu zasilania w samochodzie osobowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Przed godziną 15.00 w Garwolinie na ul. Lubelskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, wskutek którego jedna osoba została poszkodowana. Działania trwające prawie jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach.

Po godzinie 15.00 w Wólce Ostrożeńskiej zastępy straży udzielały kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie przebywającej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Działania trwające ponad jedną godzinę polegały na monitorowaniu stanu osoby poszkodowanej do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, który przetransportował ją do szpitala.

inf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Jakie zalety ma catering dietetyczny?
2022-01-19 10:14:36 Kategoria:

Catering dietetyczny Białystok polega na dostarczaniu przez wybraną firmę posiłków pod wskazany adres. Opcja ta cieszy się coraz większą popularnością, co wynika z...

więcej »
foto

Kartony fasonowe - czy kartony klapowe? Poradnik przed...
2022-01-18 07:11:58 Kategoria:

Wbrew pozorom, przygotowanie wysyłki potrafi być bardzo wymagające. Jednym z jej istotnych etapów jest wybór kartonu, w którym umieścisz wysyłane obiekty. Oferta...

więcej »
foto

Reguły zdrowego stylu życia według św. Hildegardy
2022-01-17 12:32:42 Kategoria:

Kompleksowe leczenie obejmujące różne sfery życia wbrew pozorom nie jest dokonaniem współczesnej medycyny. Już kilkaset lat temu średniowieczna mniszka udowodniła jak...

więcej »
foto

JUŻ OD LUTEGO ZAPRASZAMY DO MOBILNEJ PRACOWNI REZONANSU...
2022-01-17 08:06:39 Kategoria:

Wiemy, jak ważne jest szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, dlatego od lutego 2022 zapraszamy Państwa do kolejnej lokalizacji przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach ul....

więcej »
foto

Dlaczego warto się zaszczepić?
2022-01-14 13:45:00 Kategoria:

- Szczepmy się dla własnego zdrowia, ale też by zadbać o całe społeczeństwo - mówi w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie prof. Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, gdy szuka się mieszkania do...
2022-01-13 17:18:56 Kategoria:

Zakup mieszkania dla rodziny wydaje się prosty do czasu, gdy rozpocznie się poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Ilu pokojowe mieszkanie wybrać? Jaka lokalizacja będzie...

więcej »
foto

Niezwykli święci, których warto poznać
2022-01-13 12:39:03 Kategoria:

Wiele osób żywi przekonanie, że warto zwracać się do świętych w różnych sprawach, poznawać ich życiorysy i prosić o wstawiennictwo. Dowodem takiej postawy jest coraz...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna przed wspomnieniem bł. Męczenników Podlaskich...
2022-01-18 18:28:41 Kategoria:

14 stycznia w Pratulinie rozpoczęła się nowenna poprzedzająca wspomnienie bł. Męczenników Podlaskich przypadające 23 stycznia. Modlitwę codziennie transmituje...

więcej »


Garwolin

w lewoStyczeń 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje