R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2022-12-07 07:07:16 Artykuł czytany 116 razy


Zdarzenia drogowe, pożar budynku mieszkalnego, sadzy w kominie, kotłowni, wybuch gazu w budynku mieszkalny, pożar kombajnu zbożowego – to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


28 listopada po godz. 19.00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Łaskarzewskiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.
1 grudnia przed godz. 12 kolejne wezwanie do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

W Żelechowie o godz. 12:30 doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym, w następstwie tego był pożaru obiektu. Działania dziewięciu zastępów trwające sześć godzin polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie sąsiednich budynków. Po wejściu ratowników do wnętrza budynku i zlokalizowaniu pożaru wyniesiono z niego turystyczną butlę gazową, którą poddano chłodzeniu. Dalsze działania polegały na prowadzeniu prac rozbiórkowych i dogaszaniu zarzewi ognia. Wykonano również stabilizację pochylonej ściany za pomocą drewnianych belek i wygrodzono teren.
Po godz. 20 w miejscowości Sobolew w trakcie koszenia kukurydzy doszło do pożaru kombajnu zbożowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego. W akcji trwającej ponad godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

W Kraskach Górnych po godz. 22.00 miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Dwoje mieszkańców opuściło go przed przybyciem służb ratunkowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody przez okno do wnętrza budynku. Po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z kamerą termowizyjną do środka budynku w celu lokalizacji pożaru. Odłączono dopływ prądu do budynku oraz zakręcono zawór wody i wyniesiono butlę gazu propan-butan. Dalsze działania polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego w celu ugaszeniu palących się sadzy w kominie. Wykonano niezbędne prace rozbiórkowe oraz wyrzucono spalony materiał palny na zewnątrz budynku. Dom oddymiono, przewietrzono i sprawdzono kamera termowizyjną. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyło sześć zastępów straży.

2 grudnia przed godz. 11.00 w budynku mieszkalnym w Łaskarzewie doszło do pożaru kotłowni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody do wnętrza pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru cały budynek został przewietrzony oraz skontrolowany kamerą termowizyjną. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.
3 grudnia przed godz. 22 w Maciejowicach samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

4 grudnia po godz. 2 na trasie S17 w Gocławiu doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym oraz odłączeniu źródła zasilania w pojeździe. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Jak rozpoznać, czy Twoje dziecko ma dobry głos do...
2023-02-08 15:44:25 Kategoria:

Wielu rodziców pragnie, by to właśnie ich dziecko posiadało jakiś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju talent. Często chodzi o talent muzyczny. Tymczasem okazuje się, że...

więcej »
foto

Rozliczenie PIT w 2023 roku
2023-02-07 10:56:58 Kategoria:

Podatek liniowy to jedna ze znanych form opodatkowania, która odnosi się do przedsiębiorców. To dzięki temu dochód będzie opodatkowany stawką 19%. Zbliżające się...

więcej »
foto

Matura z matematyki 2023 – czego się spodziewać na...
2023-02-06 15:33:55 Kategoria:

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, a przed tegorocznymi maturzystami już ostatnia prosta. Na studniówkowych parkietach w całym kraju dogasają już ostatnie...

więcej »
foto

Nasze zeznania podatkowe online - e Deklaracje 2022...
2023-02-06 08:19:40 Kategoria:

Każdy człowiek, który wykonuje pracę, czy też zarabia pieniądze w inny sposób, musi zapłacić podatek dochodowy. Ministerstwo Finansów wymaga od nas takiej daniny na...

więcej »
foto

Jakie drewno na żaluzje drewniane?
2023-02-06 08:12:21 Kategoria:

Drewniane żaluzje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, chociażby ze względu na ponadczasowość, praktyczność i niezwykłe walory estetyczne. Co więcej,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Garwolin

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

GARWOLIN, 04.02 08:30

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »
5

GARWOLIN, 05.02 10:30

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

więcej »

GARWOLIN, 05.02 14:00

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16

GARWOLIN, 16.02 19:00

Święto miłości we francuskim stylu

więcej »
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje