R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: z gospodarską wizytą
2019-02-08 08:55:47 Artykuł czytany 1512 razy


Na zaproszenie włodarzy powiatu, Żelechowa i Maciejowic, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc wspólnie z posłem Grzegorzem Woźniakiem odwiedzili 5 lutego niektóre samorządy, gdzie władzę piastują nowi wybrańcy lokalnych społeczności.


Celem wizyty w Żelechowie  była chęć poznania specyfiki  gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności. „Niecodziennego gościa w żelechowskim ratuszu  przywitali burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Kocielnik. proboszcz parafii ZNMP w Żelechowie ks. prałat Eugeniusz Filipiuk oraz sekretarz gminy Beata Talarek. Pani marszałek odwiedzając żelechowski ratusz po raz pierwszy obejrzała wszystkie pomieszczenia zajmowane przez urząd, bibliotekę oraz Ośrodek Pomocy Społecznej, nie szczędząc przy okazji słów uznania dla bardzo dobrych i przyjaznych warunków pracy i obsługi interesantów. Spotkała się z pracownikami, poznając zakres ich pracy oraz szczegóły dotyczące funkcjonowania urzędu. Podczas wizyty w Żelechowie Pani Maria Koc obejrzała również zabytkowy dworek przy Al. Wojska Polskiego w Żelechowie, który w najbliższym czasie zostanie zagospodarowany na Izbę Pamięci Ziemi Żelechowskiej”- czytamy na stronie internetowej żelechowskiego magistratu.

Tego samego dnia wicemarszałek Maria Koc w towarzystwie posła Grzegorza Woźniaka spotkała się z pracownikami garwolińskiego Starostwa Powiatowego, zwiedziła okazały obiekt powiatowych władz, a na spotkaniu z członkami Zarządu Powiatu rozmawiano między innymi o budowie przeprawy mostowej łączącej brzegi rzeki Wisły pomiędzy gminą Maciejowice a Kozienice.

Kolejnym etapem gospodarskiej wizyty parlamentarzystów była gmina Maciejowice.
„W gminie Maciejowice powstanie most na Wiśle, który połączy powiat garwoliński z kozienickim. Rządowy Program Mosty dla Regionów umożliwi budowę tak potrzebnej przeprawy. Samorządowcy na czele ze starostą garwolińskim Mirosławem Walickim bardzo zabiegają, aby inwestycja rozpoczęła się jak najszybciej. Wraz z panem posłem Grzegorzem Woźniakiem wspieramy te starania, mamy bowiem świadomość, że most na Wiśle w tym  miejscu będzie miał ogromny wpływ na dynamiczny rozwój całego subregionu. W najbliższym czasie zapadnie decyzja co do lokalizacji mostu. Odwiedziliśmy jednio z miejsc, branych pod uwagę, czyli okolice Ostrowa, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 736”- relacjonuje na FB przebieg swojej wizyty w nadwiślańskiej gminie marszałek. Goście odwiedzili także Szkołę Podstawową w Samogoszczy.



Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ




Fot. UM Żelechów, FB IK, MK
zebrał WJ/Garwolin   [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Mosty dla mostów
    2019-02-18 08:08:14

    arrow

    ARCHIWUM 2015!!!!
    Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Maciejowice
    http://bip.maciejowice.pl/index.php/ogloszenie-22

  • Przewóz
    2019-02-18 07:53:03

    arrow

    @Jozef Z gospodarska wizyta przyjechali działacze którzy myślą o swojej zagrodzie a poszerzone myślenie i działanie to nie ich klimaty. O lokalizacjo mostu zadecyduje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe i .....tamci przy ENEA

  • Józef
    2019-02-14 18:29:05

    arrow

    To w końcu gdzie ma być ten most. Mówi się o Maciejowicach a z "gospodarska wizytą" są w Ostrowie. Jedynie budowa mostu w Maciejowicach ma sens, wówczas Maciejowice, Trojanów, Sobolew, Żelechów odżyją. Most w Ostrowie to "biznes" tylko dla Garwolina, nawet Wilga nic z tego nie będzie miała.

  • ploter
    2019-02-12 07:19:30

    arrow

    Sprzedam szczegółowa mapę gminy Maciejowice z naniesionym współczesnym mostem. Mapa jest polecana dla obecnych turystów.

  • o zgrozo z STEŚ
    2019-02-11 11:27:24

    arrow

    @Okrzejka do Zagożdżonki
    To tylko turyści zwiedzający Natura 2000 - ciągle się gubią pomimo "obstawy" kilku lokalnych przewodników (pól-przewodnik).

  • poczytaj sesjo
    2019-02-11 09:07:08

    arrow

    @Sesja
    Od nowej kadencji obrady rad gmin, powiatów i sejmików województw - będą nagrywane i transmitowane na żywo. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jak kto głosował.
    https://www.prawo.pl/samorzad/transmisje-z-obrad-rady-wzmocnia-jawnosc-dzialania-samorzadow,321851.html

  • bezrobotny rolnik
    2019-02-09 19:21:57

    arrow

    Ostrów
    2019-02-09 08:51:52==============Ogarnij się . Ty piszesz o kładce a My o moście przez rzekę Wisła z drogami dojazdowymi.

  • Okrzejka do Zagożdżonki
    2019-02-09 17:34:26

    arrow

    Masz rację koleżanko Zagożdżonko, lecz może zaszła jakaś pomyłka, zgubienie drogi - stąd ta mapa.

  • Sesja
    2019-02-09 16:20:35

    arrow

    @zręb: nie ma już obowiązku udostępniania zapisu sesji gminy. Możesz w tym celu iść do urzędu osobiście. Poczytaj: https://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/302189976-Czy-trzeba-udostepniac-nagranie-z-sesji-rady.html

  • oglądaj ostrów
    2019-02-09 12:25:23

    arrow

    Odpowiedz do Ostrów

    https://youtu.be/FBOfKFShCCU?t=767

  • fakty z Wisły
    2019-02-09 12:18:09

    arrow

    Ostrów, jesteś w błędzie. Miasto i Gmina Kozienice nie są zainteresowane tamtą lokalizacją. Proponuje obejrzeć nagranie ze spotkania w dniu 28.01.2019.Bez wsparcia Kozienic tego mostu nie będzie!!!!!

  • Ostrów
    2019-02-09 08:51:52

    arrow

    W Ostrowie nasze pół mostu już istnieje - jeśli dojdziemy do końca ostrogi to już jesteśmy w połowie szerokości Wisły. Teraz to już zadanie wójta z Magnuszewa aby zrobił swoją połowę.

  • omanić ludzi mostem
    2019-02-09 08:41:12

    arrow

    ciekawe kiedy wymyślą budowę Domu Publicznego?

  • Zagożdżonka
    2019-02-09 08:12:05

    arrow

    Po obejrzeniu zapisu spotkania odnośnie budowy mostu z drogami dojazdowymi przekazanego przez OKO
    2019-02-08 17:55:15, zarówno starosta garwoliński i wójt z Maciejowic otrzymali jasny przekaz że będzie to w obrębie gminy Kozienice. Mydlenie oczu odnośnie lokalizacji (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 736) jest świadomym wprowadzaniem w błąd.

  • zręb
    2019-02-09 01:06:18

    arrow

    Zapis z 3 sesji rady gminy w Maciejowicach?
    https://www.youtube.com/watch?v=s7qm-Dxxwh0

  • Bardzo spełnione obietnice
    2019-02-08 22:55:45

    arrow

    1 bilion 400 mld zł na inwestycje (Jarosław Kaczyński: „Ja w tej chwili mówię bilion i 400 mld na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów”).
    Mieszkania w średniej cenie 2500 zł/m kw. (Jarosław Kaczyński: „Potrzeba tanich mieszkań po 2,5, może po 3, ale najlepiej po 2,5 tys. zł za m kw. Takich, które można spłacać przez 20–30 lat, żeby raty były niskie”); budowa mieszkań dla młodych (Beata Szydło: „Tym, których nie będzie na to stać, ma pomóc państwo, które za darmo przekaże ziemię pod budowę nowych mieszkań, a ich spłacanie będzie rozłożone na lata”).
    • Uproszczenie podatków i ograniczenie kosztów dla pracowników, pracodawców i administracji.
    • 15-proc. CIT dla małych firm (do 1,2 mln euro obrotu rocznie).
    • Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.
    • Obniżenie VAT do 22 proc. (z obecnych 23 proc.).
    • Zerowy VAT na ubranka dla dzieci (teraz 8 proc.).
    • Obłożenie wielkich sieci handlowych podatkiem obrotowym.
    • Obłożenie banków podatkiem od aktywów.

  • Paszporty
    2019-02-08 22:26:50

    arrow

    Klub PiS obiecał paszporty w Garwolinie rok temu i już są.

  • obiecywacze
    2019-02-08 20:53:47

    arrow

    jak tam wały w wildze 4 rok po gospodarskiej wizycie Pani Beaty S i Grzegorza W a Wisła płynie dalej i szelmowsko się uśmiecha ...aby do wiosny oj wyborów

  • OKO
    2019-02-08 19:28:46

    arrow

    archiwum 2018
    ========================
    5.12.2018 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się kolejne spotkanie dotyczące możliwości budowy mostu na rzece Wiśle. Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału i polubienia filmu.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ru_65Xs8qBM

  • OKO
    2019-02-08 17:55:15

    arrow

    Most......
    Info_Kozienice
    Most na Wiśle - spotkanie z marszałkiem (TVNP 2019.01.28)
    https://www.youtube.com/watch?v=FBOfKFShCCU

  • Obserwator
    2019-02-08 14:49:50

    arrow

    Ta, tak. Widzimy to np. w Janowie Podlaskim. Potrafią......

  • prawdziwe cacanki
    2019-02-08 14:18:01

    arrow

    Akurat PiS jako jedyny rząd po 89 roku realizuje program. Raz lepiej raz gorzej ale to robią.

  • zgred
    2019-02-08 14:13:34

    arrow

    A może cymbaliści z Maciejowic rusza kuper i pomyślą o .....................
    Jest szansa na pierwszy dom opieki dla seniorów w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
    https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/jest-szansa-na-pierwszy-dom-opieki-dla-seniorow-w-formule-partnerstwa-publiczno-prywatnego,121014.html

  • potwierdzam
    2019-02-08 13:42:01

    arrow

    Obiecuje i realizuje: Pan Poseł wiele lat fotografował się przy mapie z drogą 17tką i co - juz prawie zrealizował.

  • KC
    2019-02-08 12:17:03

    arrow

    ...z gospodarską wizytą...„Niecodziennego gościa w żelechowskim ratuszu przywitali... :-) teksty jak za dawnych lat, czyżby komuna wróciła.

  • cacanek
    2019-02-08 11:57:21

    arrow

    Właśnie PIS co obieca to realizuje

  • obiecanki cacanki
    2019-02-08 11:24:57

    arrow

    PIS nie obiecuj tylko "rób"
    '

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit