R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Specjalne medale dla wyjątkowych osób
2017-08-16 09:03:36 Artykuł czytany 968 razy


„Za działalność na rzecz powiatu garwolińskiego”- to nowy medal ustanowiony przez starostę i przyznawany osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla powiatu na różnych płaszczyznach życia i działalności. Z okazji Święta Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego w 97. rocznicę Cudu nad Wisłą, medalem tym uhonorowano za krzewienie patriotyzmu cztery osoby.


- Są to pierwsze wyróżnienia, które rozpoczynają pewną serię docenienia osób, które umiłowały miłość do ojczyzny, które propagują tradycje patriotyczne i pokazują, jak żyć dla Polski. Wśród tych osób są też takie, które wspierają w działalności powiat garwoliński- powiedział Marek Chciałowski, starosta powiatu garwolińskiego.
Medal z numerem „1” wręczono ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi, prepozytowi garwolińskiej kolegiaty Przemienienia Pańskiego. - Myślę, że jego słowa otuchy, nadziei, słowa miłości i słowa, które często padają na mszy św., powodują, że inaczej patrzymy na pewne sprawy. Często zastanawiamy się nad naszym życiem, ale to życie zwracamy w kierunku miłości do Boga, jak również miłości do naszej ojczyzny- uzasadnił uhonorowanie medalem ks. prałata starosta M. Chciałowski.
Medal z nr „2” przekazano mjr. w stanie spoczynku Marianowi Cabajowi, który przez wiele lat był prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK Obwodu „Gołąb” w Garwolinie i reprezentował organizację kombatancką na wszystkich organizowanych w powiecie uroczystościach patriotycznych, a wiele  rocznicowych obchodów też  inspirował po to, „żeby pokazywać, że wywalczenie wolności w Polsce nie było takie proste”.

Trzeci medal dla szczególnie zasłużonych otrzymał kpt. w st. spocz. Edmund Żurawek, „który mocno umiłował miłość ojczyzny, walczył o jej wolność na frontach II wojny światowej i przez 90 lat pracował dla ukochanej ojczyzny”.

Kolejnymi wyróżnionymi są właściciele firmy „Interdruk”. - Chciałbym w ten sposób podziękować im i firmie „Interdruk” za stałe wspieranie powiatu garwolińskiego, za pomoc przy wydawaniu wielu publikacji kultywujących tradycje narodowościowe, patriotyczne- zaznaczył starosta.

- W imieniu wszystkich odznaczonych chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Ks. kard. Stefan Wyszyński, kandydat na ołtarze, powiedział kiedyś tak: „Kocham Polskę bardziej niż własne życie” - mówił ks. R. Andruszczak. - Chciałbym dzisiaj powiedzieć, że bardzo mi na tym zależy, żeby Polska była zawsze najważniejsza i ci, którzy w niej żyją i którzy tworzą. To zawsze chciałbym przekazać, co jest w głębi mojego serca- dodał.

Wyróżnienia wręczał przewodniczący RP Piotr Osmólski i starosta Marek Chciałowski.
Medal przedstawia orła polskiego w koronie z literą „S”, co pokazuje, że powiat garwoliński powstał w czasie, gdy królem Polski był Zygmunt I Stary w 1539 roku i nawiązuje do tej tradycji. Na dole widnieje podpis „Za działalność na rzecz powiatu garwolińskiego”. Będzie to najwyższe rangą odznaczenie przyznawane przez samorząd powiatu garwolińskiego i tylko dla wyjątkowych osób.


WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Goryl
  2017-08-18 09:04:40

  arrow

  Staroście to dadzą medal wyborcy. Ale na dożynki to powinna dostać takie odznaczenie Pani dyrektor Malgorzata -prawa ręką Pana Starosty, jego oczy i uszy. Jak za rok opuści ciepły fotel to chociaż medal zostanie bo kwiaty od pracowników szybko zwiędną.

 • Małpa
  2017-08-17 22:28:41

  arrow

  Medal powinien otrzymać sam starosta za degradacje powiatowych szkół,choć nie tylko.

 • Kolekcjoner
  2017-08-17 08:55:52

  arrow

  Kolejna zabawka Pana Starosty, którą będzie wręczał według własnego uznania i potrzeb. Brakuje tylko medalu z wizerunkiem Pana Starosty i załącznikiem w postaci biografii włodarza powiatu.

 • Ciekawy
  2017-08-16 19:43:41

  arrow

  Na jakiej podstawie prawnej i w jakim dokumencie ustanowiono to zaszczytne wyróżnienie.

 • Tygrys
  2017-08-16 09:36:07

  arrow

  Piękna sprawa.Tylko żeby z czasem nie spowszechniał i nie zeszedł na psy jak tytuł i nazwa "Zasłużony dla powiatu garwolińskiego". Tego "zasłużonego" to powinni wycofać z obiegu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl

Garwolin

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15

GARWOLIN, 15.02

Żelechów: Podsumowanie badań archeologicznych

więcej »

GARWOLIN, 15.02 19:00

Piotr Bałtroczyk w Garwolinie - „Mężczyzna z kijowym peselem”

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.02

Garwolin: Bajkowy strych, a po nim Polarna przygoda

więcej »
19 20 21 22

GARWOLIN, 22.02

Stoliczku, nakryj się w Miętnem

więcej »
23

GARWOLIN, 23.02 18:00

Malarstwo Wielowiejskiego i Bielskiego w „Kotłowni”

więcej »
24

GARWOLIN, 24.02 20:00

Miętne: 9. Wielkopostny Wieczór Młodych

więcej »
25

GARWOLIN, 25.02

Miętne między Niebem a Ziemią

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje