R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Trojanów: powstanie pierwsze w gminie publiczne przedszkole ze żłobkiem
2019-12-09 08:38:28 Artykuł czytany 1369 razy


W przyszłorocznych planach inwestycyjnych samorządu gminy Trojanów jest budowa przedszkola ze żłobkiem przy szkole podstawowej w Trojanowie. Będzie to pierwsza tego typu publiczna placówka w gminie, która docelowo przyjmie sto dzieci. Wybudowane zostanie też boisko wielofunkcyjne przy szkole w Korytnicy, na które gmina pozyskała już dofinansowanie z ministerstwa sportu.


- Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym w przyszłym roku na terenie gminy Trojanów będzie budowa przedszkola przy szkole podstawowej w Trojanowie. To przedsięwzięcie będzie realizowane przez dwa lata, czyli 2020 i 2021, a jego koszt wynikający z przetargu, to ok. 2,3 mln zł- mówi wójt gminy. Tak dużą inwestycję trudno byłoby realizować z własnych środków, dlatego gmina starać się będzie o pozyskanie funduszy z zewnątrz, ale maksimum 50% wartości zadania. - Placówka przedszkolna będzie dla około 100 dzieci ze żłobkiem. Należy podkreślić, że będzie to pierwsze publiczne przedszkole na terenie gminy Trojanów, bo do tej pory funkcjonuje tylko przedszkole prywatne w miejscowości Kozice, gdzie są tylko dwa oddziały- dodaje gospodarz gminy.

W przyszłym roku rozpocznie się też budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Korytnicy, na realizacje którego gmina pozyskała 315 tys. zł dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki oraz... 2,5 km drogi.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Stanisławem Kostyrą.



WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Robert
    2020-03-04 17:36:14

    arrow

    Lepiej w dudkach i jabłonowcu. Juz jedni tam budowali. Co za patologia.

  • Robert
    2020-03-04 16:55:49

    arrow

    Komu nie pasuje może wozić do wawy albo do lublina s17 będzie napewno bliżej.

  • Lolcia
    2019-12-11 21:47:08

    arrow

    Inni inwestują mądrze, a u nas w Mądrą i jej fanaberie. Prawda taka że jak nie jesteś po stronie wójta i jego ziomków to jesteś na przegranej pozycji i w ten sposób towarzystwo ma '' monopol'' na decyzję. Pomysly, które mogłyby dać oszczędności umierają śmiercią naturalną, przykre to....

  • Mieszkaniec
    2019-12-10 21:27:51

    arrow

    Panie Wójcie dziękujemy za wszystko co jest zrobione do tej pory w Naszej Gminie dzięki Panu i aby tak dalej było, bo Gmina się cofała z rozwojem wcześniej.
    Przedszkole ze żłobkiem to bardzo dobry pomysł i spełnienie obietnicy przedwyborczej. Pana RYWAL i jego ludzie nadal nie mogą się pogodzić z porażką i dlatego wypisują takie bzdury.

  • Janek W.
    2019-12-10 21:22:27

    arrow

    Panie Wójcie, ale masz w tej swojej gminie internetowych trolli. I to po akcencie widać, że z jednej okolicy. Nie mają odwagi przedstawić swoich argumentów w rzeczowej dyskusji, to pod zmyślonym nickem się produkują tchórze.

  • Kasia
    2019-12-10 09:27:50

    arrow

    Ale jakie zadłużenie przecież ma być dofinansowane i reszta z gminy chyba ktoś źle czyta to co napisane

  • Ola
    2019-12-10 08:55:56

    arrow

    To co robi rada gminy i wójt to zadłużenie gminy i brak inwestycji przez kilka lat.

  • Rezerwista 2
    2019-12-10 08:36:03

    arrow

    Do rezerwista.Nie obrażaj ciężko pracujących rolników a pro po większości to się z Tobą nie zgadzam.

  • rezerwista
    2019-12-09 20:32:19

    arrow

    Za budową przedszkola z prawdziwego zdarzenia w Trojanowie jest zdecydowana większość społeczeństwa gminy Trojanów. W każdym środowisku znajdzie się grupka malkontentów, która krytykuje w czambuł wszystkie poczynania samorządu wybranego z woli mieszkańców. Na wiosnę pójdą w pole to się skończy polityka.

  • tiaa
    2019-12-09 20:22:43

    arrow

    tylko ciekawe skąd w dłuższej perspektywie zapełnić je dziećmi, bo dalej nie widzę powodu zeby tam oddać swoje - wole je oddać blisko miejsca pracy, a nie dokładać czas i kilometry
    stopień zastąpienia w gminie przemilczę - S17 niby ułatwi dojazd gdziekolwiek, ale nie widzę powodu dla któego moje dziecko powinno w ogóle rozważać pozostanie na miejscu.

  • Wiki
    2019-12-09 19:44:03

    arrow

    Przedszkole potrzebne, ale nie jedno wielkie na skraju gminy, lecz kilka by się przydało w różnych miejscach, przynajmniej 3.W Kozicach jest budynek gminny, nie można zrobić państwowego? Ale przy tak dużej inwestycji i boki będą spore!

  • Jola
    2019-12-09 18:56:21

    arrow

    Czekamy na przedszkole wreszcie będą lepsze warunki niż w Kozicach. Trochę nowoczesności przyda się w tej gminie.

  • Jola
    2019-12-09 18:46:48

    arrow

    No właśnie bardzo czekamy na to przedszkole trochę nowoczesności niech zawita do tej naszej gminy. Może będą lepsze warunki niż w Kozicach.

  • Jola
    2019-12-09 18:46:32

    arrow

    No właśnie bardzo czekamy na to przedszkole trochę nowoczesności niech zawita do tej naszej gminy. Może będą lepsze warunki niż w Kozicach.

  • Mieszkanka
    2019-12-09 18:32:14

    arrow

    Tak należy zrobić przedszkola ze 3 w tej gminie bo w innych gminach też mają po wsiach porozrzucane i nikt nigdzie nie dowozi dzieci bo gmina Trojanów to ewenement na skale powiatu.Ludzie co wy bredzicie o jakich budynkach szkolonych w naszej gminie mówicie o tych starych ruinach spójrzcie trochę na innych sąsiadów jakie mają piękne przedszkola gdzie można zostawić dziecko od 7 do 17.Dlaczego nikt wcześniej nie pomyslal o tym.Tych głupot nie da się czytać.Taki oto jest poziom naszego społeczeństwa

  • Mądrość
    2019-12-09 18:03:02

    arrow

    Nie mamy przedszkola bo władze gminy blokowały to do tej pory wszystkie szkoły przystosowane place zabaw łazienki jaki problem przekształcić oddział przedszkolny w przedszkole publiczne ale nie bo pani Ani i Wójtowi zachciało sie pomnika nie patrząc na dobro dzieci i rodziców jest szkoła imieniem Grudniaka a przedszkole czyjego imienia bedzie państwo radni apeluje choć odrobine rozsondku chć patrząc na to wszystko to trudno uwierzyć że go macie

  • Mieszkaniec gminy
    2019-12-09 18:02:24

    arrow

    Brawo Panie Wójcie! W końcu nikt nie będzie nam zarzucał, że nie mamy publicznego przedszkola jako jedyna gmina w powiecie Garwolin (a zarzucano to Panu przed wyborami). Co niektórzy nie mogą się pogodzić z bardzo dobrym zarządzaniem przez Pana Gminą i robią wszystko, aby zaszkodzić. Do Świąt jeszcze daleko, a w naszej gminie pojawili się już kolędnicy, którzy śpiewać nie umieją, ale opowiadają bajki i zbierają podpisy. Myślę, że te listy będą zachowane i wykorzystane podczas rekrutacji. Pozdrawiam

  • ‐-------------------
    2019-12-09 17:53:24

    arrow

    Przedszkolem z prawdziwego zdarzenia jest to w Kozicach! Budowa nowego to szukanie zbędnej inwestycji... może w końcu solary w gminie???

  • Sąsiad
    2019-12-09 15:55:31

    arrow

    Zobacz ofertę, którą wybrano jest 5,3 mln. Pokaż dokument gdzie jest np. plac zabaw w ofercie.

  • Tak trzymać Wójcie
    2019-12-09 15:08:12

    arrow

    Odezwała się opozycja. Wam to nigdy nie dogodzi. Panie Wójcie niech Pan nie zwraca uwagi na ten jazgot i do przodu. Inwestycje idą do przodu to i przedszkole musi być.

  • Sąsiad
    2019-12-09 14:24:12

    arrow

    Coś inaczej czytaj tekst ze zrozumieniem albo dokładnie i będziesz wiedział wiele rzeczy o które pytasz

  • Do Bronka i Dariusza
    2019-12-09 14:19:18

    arrow

    Ale Wy macie zmienne poglądy !!!! Tak niedawno, bo na zebraniach przedwyborczych jeszcze tak bardzo Wam brakowało " przedszkola z prawdziwego zdarzenia" a teraz już jest to głupotą i niepotrzebną rzeczą ?

  • Dariusz
    2019-12-09 13:03:31

    arrow

    Totalna porażka. Razem z Mądra cofaja gminę Trojanów wstecz. Będą z lubelskiego dzieci do tego przedszkola zapisywać, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dzieci dowodził po tyle kilometrów dziennie. Pora się rozliczyć z tą dwójka włodarzy w naszej gminie.

  • Hary
    2019-12-09 12:49:50

    arrow

    Ostatnia gmina w Polsce bez kanalizacji i gazu ziemnego

  • Coś inaczej
    2019-12-09 11:45:37

    arrow

    Jakie 2,3 mln??? Wybrano ofertę za 5,3 mln!!! Ta oferta nie zawiera wyposażenia, a to kolejne duże kwoty, a plac zabaw? Niech wójt poda całość kosztów inwestycji oraz koszty zatrudnienia personelu!!!

  • Bronek
    2019-12-09 10:48:52

    arrow

    Robienie tego przedszkola to głupota z tego względu poniewaz niektóre rodziny będą miały nawet okolo20 km w jedną stronę. Lepiej zadbać o inne szkoły i tam zainwestować pieniądze. Robienie tego przedszkola to robota Pani M aby rodzinka miała blisko do pracy

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI