R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Żelechów: Gminny Dzień Edukacji Narodowej
2019-10-17 08:28:49 Artykuł czytany 387 razy


Ośmiu dyrektorów i nauczycieli otrzymało nagrody burmistrza, a nauczycielka biologii Małgorzata Maraszek nagrodę specjalną. 15 października w żelechowskim Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie obchodzono nauczycielskie święto.


Gminny Dzień Edukacji Narodowej jest coroczną okazją do wyróżnienia tych, którzy w sposób
szczególny zasłużyli się dla żelechowskiej oświaty, nagrodzenia ich za wyróżniające zaangażowanie w wykonywane obowiązki. W tym roku nagrody Burmistrza Żelechowa otrzymali:

Elżbieta Odalska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żelechowie
 Bożena Skwarek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Kębłowie
Jolanta Mazurek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Żelechowskiej
 Marianna Kowalczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku
 Ireneusz Biernacki – dyrektor Szkoły Podstawowej w Stefanowie
 Marianna Błażejczyk – dyrektor Publicznego Przedszkola w Żelechowie
Siostra Dawida oraz Tomasz Gugała ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie, Sylwia Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Stefanowie.

Nagrodę burmistrza ze szczególnym wyróżnieniem otrzymała Małgorzaty Maraszek, nauczycielka biologii w Szkole Podstawowej w Żelechowie, w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w pracy. Pani Małgorzata wykazuje się nie tylko bardzo dobrym przygotowaniem do wykonywanego zawodu i silnym zaangażowaniem w pracę, ale także pasją, którą potrafi dzielić się ze swoimi uczniami. W ubiegłym roku została laureatem konkursu samorządu Mazowsza – Opiekun Stypendysty Roku 2017/2018 w rejonie siedleckim w ramach projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.
W bieżącym roku została autorem Atlasu biologii dla szkół podstawowych. Znalazła się również w
gronie trzech nauczycieli żelechowskiej szkoły podstawowej – razem z Jerzym Ośką oraz Piotrem Gulą, którzy otrzymali przyznane przez Ministra Środowiska odznaczenia ,,Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” za propagowanie przyrody i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Nagrody dla pracowników poszczególnych szkół i przedszkola za wyróżniającą pracę i osiągnięcia wręczyli również dyrektorzy.

Troska o oświatę

W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Łukasz Bogusz złożył nauczycielom i pracownikom  oświaty życzenia i podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Przybliżył też kwestie finansowe, które wiążą się z funkcjonowaniem szkół na terenie gminy. - W bieżącym roku wydatki zaplanowane na oświatę wynoszą 12 714 719 zł, co stanowi 32,5 % całego budżetu gminy. Tymczasem otrzymana subwencja wynosi 8 096 930 zł, co stanowi 64% wydatków na oświatę. Samorządy z roku na rok, choć nie mają istotnego wpływu na kształtowanie poziomu wynagrodzeń nauczycieli, stanowiących przecież największą część nakładów na oświatę, zmuszone są dokładać coraz więcej środków z własnych dochodów do szkół i przedszkoli. Wydatki na oświatę, to obok kosztów związanych z bieżącym funkcjonowaniem szkół środki przeznaczane na inwestycje i remonty, które w istotny sposób poprawiają warunki pracy i nauki. Warto wymienić, że w bieżącym roku wykonano niezbędne remonty w poszczególnych placówkach – wykonanie posadzki w szkole w Woli Żelechowskiej, malowanie dachu i obróbka kominów w szkole w Starym Goniwilku, malowanie i gruntowanie ścian na Hali Sportowej w Żelechowie, kompleksowy remont łazienki w Stefanowie, stworzenie nowej Sali z łazienką w żelechowskim przedszkolu- mówił gospodarz gminy. - Dzisiejsza uroczystość to również okazja do pewnego rodzaju statystyk, dlatego też pozwolę sobie na przytoczenie kilku istotnych moim zdaniem szczegółów. W bieżącym roku szkolnym do żelechowskich szkół uczęszcza 981 uczniów. Kadra pedagogiczna liczy 153 nauczycieli, w tym 88 dyplomowanych, 26 mianowanych, 29 kontraktowych i 10 stażystów. To właśnie wy drodzy nauczyciele i wychowawcy z powodzeniem kreujecie rzeczywistość naszych szkół i przedszkola. Jestem przekonany, że doskonale sobie z tym zadaniem radzicie, a my, jako samorząd i organ prowadzący nieustannie was wspieramy, traktując lokalną oświatę jako jedno z naszych priorytetowych zadań- dodał Ł. Bogusz.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół gminnych i przedszkola, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele. Wśród gości byli poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, radni powiatowi Urszula Kobielus i Krzysztof Ośka, przewodniczący RM Żelechowa Daniel Kocielnik, dyrektorzy LO Sylwia Tomaszek i ZSP Jacek Mucha, sekretarz gminy Beata Talarek.

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście przekazali nauczycielom wyrazy uznania za ich ważną i
trudną pracę kształcenia dzieci i młodzieży oraz najlepsze życzenia. Wszyscy obchodzący swoje święto otrzymali symboliczne kwiaty. Spotkanie zakończył okolicznościowy poczęstunek.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


inf.pras
WJ/Garwolin [ja]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • naucz.
    2019-10-17 09:57:18

    arrow

    A ja myślałam,że po wyborach powiatowa Trójca już ograniczy lansowanie się po imprezach. Wystarczyło, żeby pojechałby poseł ze starostą. Lans u niektórych jest chyba we krwi.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Życie w cieniu osoby z zaburzeniami psychicznymi
2019-11-19 13:40:53 Kategoria:

Życie rodzin osób, których dotyka kryzys psychiczny lub długotrwałe trwałe zaburzenia spowodowane chorobą psychiczną często pozostają osamotnione we współczesnym...

więcej »
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »

Garwolin

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7

GARWOLIN, 07.11

Piosenka Dekady po raz piąty! Tym razem w rytmie lat 60.

więcej »
8

GARWOLIN, 08.11

Piosenka Dekady po raz piąty! Tym razem w rytmie lat 60.

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.11 12:00

Łaskarzew: drugie zaduszki strażackie i Armii Krajowej

więcej »
11

GARWOLIN, 11.11

Maciejowice: gminne obchody Święta Niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11 10:00

Wiwat Niepodległa! Narodowe Święto Niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11 10:00

Święto Niepodległości. Obchody w Żelechowie

więcej »

GARWOLIN, 11.11 10:00

Borowie: obchody Święta Niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11 10:30

Patriotyczne obchody w Pilawie

więcej »

RYKI, 11.11 12:00

Święto Niepodległości w Kłoczewie

więcej »

GARWOLIN, 11.11 18:00

„Tę piosenkę, tę jedyną” wspólnie zaśpiewajmy

więcej »
12 13 14 15

GARWOLIN, 15.11 18:00

Miętne: Ordonka patriotycznie

więcej »
16

GARWOLIN, 16.11 17:00

Górzno: koncert patriotyczno-historyczny

więcej »
17

GARWOLIN, 17.11

Garwolin: muzyczne wydarzenie w dwóch odsłonach

więcej »

GARWOLIN, 17.11

Zaduszki Ludowe w goźlińskim sanktuarium

więcej »
18 19 20 21

GARWOLIN, 21.11 19:00

Miętne: „Przemijanie” w dworku

więcej »
22

GARWOLIN, 22.11

Garwolin: muzyczne wydarzenie w dwóch odsłonach

więcej »
23

GARWOLIN, 23.11

KSM Żelechów zaprasza na III Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy

więcej »
24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje