R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Żelechów: „święto” kształcenia zawodowego /ZDJĘCIA/
2018-04-23 13:06:06 Artykuł czytany 975 razy


2,2 mln zł kosztował remont Pracowni Zajęć Praktycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Obiekt diametralnie zmienił swoje oblicze, ale pozostało jeszcze wyposażenie niektórych pracowni w specjalistyczny sprzęt. Uroczyste otwarcie warsztatów miało miejsce w piątek 20 kwietnia.


77 lat temu właśnie w Żelechowie powstała pierwsza w powiecie garwolińskim zasadnicza szkoła zawodowa ślusarsko- mechaniczna. I od tego czasu pisana jest historia szkolnictwa zawodowego w powiecie. Różne były koleje losu i specyfika kształcenia w szkołach tego typu. Wiele zmieniło się, kiedy w 1999 roku organem prowadzącym szkołę został powiat garwoliński. - Od tego momentu nastąpiła znaczna poprawa w zakresie prowadzonych inwestycji i remontów obiektów szkolnych-mówił Grzegorz Szymczak, dyrektor ZSP. - Pierwsza dekada XXI wieku, to starania o remonty i zakupy doposażeniowe. Udało się wtedy uruchomić m.in. dział diagnostyki samochodowej, utworzyć cały blok pracowni gastronomicznych. Ostatnie kilka lat, dzięki decyzjom Zarządu Powiatu Garwolińskiego na czele ze starostą Markiem Chciałowskim, to bardzo wiele inwestycji remontowych, które pozwoliły na prawdziwy skok jakościowy w XXI wiek - dodał.

Oddany do użytkowania etap modernizacji pracowni zajęć praktycznych kosztował 2,2 mln. - Na modernizację tej szkoły, w Żelechowie wydaliśmy praktycznie 9 mln zł, ponad 3 mln zł pochłonęły modernizacje tych warsztatów szkolnych- zaznaczył starosta Marek Chciałowski. - Dziś mamy zmieniony całkowicie obiekt, który przeszedł termomodernizację, ma ocieplony dach, wymienioną instalację sanitarną, wentylacyjną, elektryczną, c.o., obróbkę murarską. Jest to inny obiekt, chociaż spełnia tą samą funkcję...- podkreślił.

Same mury i instalacje, to nie wszytko- mówił o tym dyrektor Szymczak i starosta Chciałowski, ale do wyposażenia np. w obrabiarki numeryczne czy inny, specjalistyczny sprzęt potrzebne są pieniądze. - Staramy się zdobywać środki na urządzenia potrzebne do powielania tych czynności, do etapu praktycznego. Pisaliśmy do ministerstwa edukacji, ale z przykrością muszę poinformować, że otrzymaliśmy informację, że jest to zadanie własne samorządu powiatowego, że ministerstwo chce położyć główny nacisk na kształcenie zawodowe, ale radźcie sobie sami - poinformował M. Chciałowski. Jest nadzieja, że Zarząd Województwa Mazowieckiego pomoże w tej materii.

Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka podkreślała, że otwarcie wyremontownej pracowni, to ważny dzień nie tylko dla szkoły. - Jest również ważny dla samorządu żelechowskiego, bo chociaż inwestorem tej inwestycji jest starostwo powiatowe, to została ona wykonana na terenie naszej gminy, naszego miasta i będzie służyła również mieszkańcom gminy Żelechów - artykułowała.
Poświęcenia pomieszczeń dokonał proboszcz żelechowskiej parafii, ks. prałat Eugeniusz Filipiuk.


Relacja Waldemara Jaronia

Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • nauczyielka
  2018-04-23 16:40:39

  arrow

  A Pani Prezes ZNP ciągle o wycieczkach. Czy rozliczyła się już z pobranych zaliczek na wycieczkę na Majorkę????????
  http://www.podlasie24.pl/garwolin/region/nauczyciele-przejechali-sie-na-wycieczce-1cb6a.html

 • Uczeń z Żelechowa
  2018-04-23 16:13:09

  arrow

  Naprawdę duże wydarzenie dla szkoły i Żelechowa. Wielki szacun dla starosty i dyrektora szkoły.

 • Rodzic
  2018-04-23 13:27:03

  arrow

  Jestem rodzicem jednego z uczniów szkoły średniej w powiecie garwolińskim. Normalnie nóż w kieszeni się otwiera kiedy dziecko mi mówi, że znowu profesorowie biorą go do jakiegoś przedstawienia czy akademii i jeszcze w dni wolne. Ludzie!!!! Jak za komuny. Pan starosta się lansuje i tyle. Czy Pan ma w głowie poukładane i zastanowi się czasami. Publikę we wszystkich tych wydarzeniach niech robią inni... Szkoła jest od uczenia, nauczyciele od uczenia, uczniowie od uczęszczania na lekcje, a nie na próby i przygotowania, żeby zadowolić Pańskie ego....

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Czym są suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna?
2019-07-22 14:42:09 Kategoria:

W ogólnych warunkach ubezpieczenia spotkać się możesz z terminami „suma ubezpieczenia” i „suma gwarancyjna”, ale również z pojęciem limitu odpowiedzialności....

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje