R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zwola: wielkie działania w małej szkole
2014-05-20 07:41:53 Artykuł czytany 1366 razy


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Zwoli to jedna z najmniejszych szkół gminy Miastków Kościelny. Pomimo, że jest tam tak niewielu uczniów w klasach, jako jedyna z okolicznych szkół postanowili wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem” zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w roku szkolnym 2013/2014 oraz międzynarodowej współpracy szkół za pomocą mediów elektronicznych - eTwinning.


Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Guby wykonują szereg zadań konkursowych mających na celu zmianę nawyków żywieniowych, promocję zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Projekt jest podzielony na trzy części ściśle powiązane z porami roku- jesienną, zimową i wiosenną. Klasa zakończyła zadania  etapu wiosennego i zimowego, które dotyczyły zdrowych przekąsek, picia wody i aktywności fizycznej uczniów, zbierania informacji na temat tego co jemy i co kupujemy.

- Obecnie wykonujemy zadania  z etapu wiosennego, gdzie zdobyliśmy już dyplom Sportowego Asa przez udział w zorganizowanych zajęciach sportowych. Założyliśmy również uprawę ogródka ziołowego. Uczniowie są bardzo szczęśliwi, że mogą w ten sposób zgłębiać i poszerzać swoją wiedzę na temat żywienia - poinformowała Halina Kordaś, dyrektorka szkoły.

Europejska przyjaźń


Uczniowie szkoły od 3 lat pracują pod opieką Ilony Cmiel nad różnymi projektami edukacyjnymi na platformie eTwinning. W 2013 roku projekty realizowane przez naszą szkołę otrzymały odznaki „Quality Label” oznaczającą, że spełniają one wszystkie wymagania stawiane przez założycieli platformy.

Wszyscy uczniowie z kl. I-IV realizują projekt "European Friendship"  („Europejska przyjaźń”)wspólnie ze szkołą St Bartholomew's Church of England Primary School, Quorn (United Kingdom). Angielscy uczniowie pracują pod opieką pani Aimee Woodal.

Klasy V i VI realizują projekt pt. "Photos to Learn Each Other " ze szkołą  Ticaret Borsasi Ilkokulu, İzmir w Turcji. Opiekunką grupy tureckiej jest pani Pinar Sahinoglu.

- Uczniowie biorący udział w projekcie aktywnie uczą się języka obcego, stają się bardziej otwarci i tolerancyjni. Korespondencja czy wykonywanie prac w języku obcym oraz świadomość, że nie robią tego dla nauczyciela, ale dla prawdziwego kolegi z innego kraju daje dzieciom dużą motywację do pracy i nauki - puentuje dyrektor.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »
foto

Użyj aplikacji do rejestrowania czasu pracy pracowników...
2020-02-11 19:49:19 Kategoria:

W wielu dziedzinach pracy postęp technologiczny przynosi rozwiązania sprzyjające wygodzie i efektywności wykonywanych obowiązków służbowych. Jednym z tego typu...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje