KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ważne decyzje sejmiku
2019-03-21 08:27:30 Artykuł czytany 97 razy


Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o znacznym zwiększeniu wydatków budżetowych. Przyjął też między innymi dwa stanowiska, regulamin stypendialny dla uczniów szkół zawodowych oraz nadał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Mazowsza”.


Zmiany w budżecie

O 289,5 mln zł sejmik zwiększył wydatki na 2019 r. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu do budżetu wolnych środków z lat ubiegłych (168,4 mln zł), rozwiązaniu rezerw budżetowych (41,8 mln zł) i oszczędnościom na zadaniach inwestycyjnych (79,2 mln zł).

Polityka Spójności

Na najwyższych szczeblach Unii Europejskiej toczą się obecnie prace nad przyszłym budżetem wspólnotowym na lata 2021-2027. Sejmik wystosował do rządu RP stanowisko, w którym apeluje o rozpoczęcie negocjacji z władzami unijnymi, których efektem będzie uwzględnienie w przyszłej perspektywie finansowej podziału Mazowsza na dwie jednostki statystyczne NUTS 2 – Mazowiecki regionalny i Warszawski stołeczny. „Wartość PKB na 1 mieszkańca w nowym regionie Warszawskim stołecznym w roku 2017 stanowiła już 152 proc. średniej UE, podczas gdy w Mazowieckim regionalnym jedynie 59 proc. Dysproporcja rozwojowa pomiędzy obiema częściami województwa jest największą w kraju i jedną z największych w Europie. Tym samym część województwa mazowieckiego w rzeczywistości kwalifikuje się do najbiedniejszych, a nie najbogatszych części kraju i Europy. Pominięcie ww. zróżnicowań uniemożliwia realizację celu polityki spójności jakim jest wzmocnienie spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej” – podkreślają radni.

Sejmik apeluje również do rządu RP o objęcie regionu NUTS 2 Mazowiecki regionalny Programem Operacyjnym Polska Wschodnia (PO PW). Wskaźniki PKB na mieszkańca w wybranych podregionach, objętych PO PW, są wyższe niż notowany np. w podregionie radomskim, gdzie w 2016 r. osiągnął – jak zaznaczyli radni w stanowisku - jedynie 67,8 proc. w stosunku do średniej krajowej, natomiast podregion olsztyński – 80,2 proc., białostocki – 82,1 proc., lubelski – 92,1 proc, kielecki – 67 proc.

ATTIS

Sejmik ponownie zaapelował do dyrektora Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o zakwalifikowanie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS do tzw. sieci szpitali oraz sfinansowanie kompleksowej działalności Zakładu Onkologii Kobiecej. „Centrum ATTIS nie spełniło warunków ustawowych, pozwalających na automatyczną kwalifikację do tzw. sieci szpitali oraz nie zostało zakwalifikowane do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej w drodze indywidualnej decyzji dyrektora oddziału wojewódzkiego funduszu” – czytamy w uzasadnieniu stanowiska. Sejmik zwraca uwagę, że „zaprzestanie finansowania i zmniejszanie dotychczasowych umów spowodowało radykalne ograniczenie i pogorszenie dostępu do świadczeń dla pacjentów, korzystających dotychczas z pomocy w Centrum ATTIS.  Spadek przychodów pociągnął za sobą konieczność istotnej redukcji liczby łóżek szpitalnych. Zaistniała sytuacja spowodowała, że dobrze funkcjonujący podmiot leczniczy wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt, kadrę medyczną, posiadający wieloletnie doświadczenie i renomę wśród pacjentów w znacznym stopniu ograniczył swoją działalność”. Centrum złożyło w tej sprawie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił decyzję prezesa NFZ. W rezultacie wydanego orzeczenia należy się spodziewać, że sprawa przekazana zostanie do ponownego rozpoznania przez dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Radni zwrócili również uwagę na brak finansowania Zakładu Onkologii Kobiecej w Centrum ATTIS. Jest to nowoczesna placówka, łącząca działalność trzech najważniejszych oddziałów: onkologii klinicznej, ginekologii onkologicznej i chirurgii onkologicznej. Stwarza to możliwość świadczenia zindywidualizowanej opieki onkologicznej dla kobiet. Koszt powstania zakładu wyniósł ponad 7 mln zł. Oddział ma do dyspozycji 28 łóżek w klimatyzowanych salach jedno- i dwuosobowych. Pacjentki mogą liczyć na kompleksową opiekę – od diagnostyki po rehabilitację. „Mimo, iż oddział został otwarty we wrześniu 2017 r., dotychczas nie funkcjonuje, ponieważ nie ma realnej możliwości zawarcia umowy z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia” – informują radni.

Rok Wolności i Solidarności

Radni, zgodnie z prośbą marszałka województwa pomorskiego, zgodzili się na dofinansowanie kwotą 100 tys. zł obchodów Roku Wolności i Solidarności, których kulminacja odbędzie się w dniach 1-11 czerwca 2019 r. w Gdańsku. Przeciwni dofinansowaniu byli radni Prawa i Sprawiedliwości.

Zasłużony dla Mazowsza


Sejmik nadał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Mazowsza” Kampinoskiemu Parkowi Narodowemu. Założony 60 lat temu park jest drugim, pod względem wielkości, tego typu terenem w Polsce. Nazywany jest zielonymi płucami Warszawy. Na jego obszarze miały miejsce ważne dla historii Polski wydarzenia, związane z walkami o niepodległość. W 2000 r. wpisany został na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO.

Stypendia dla uczniów szkół zawodowych

Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotowuje się do V edycji projektu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych z wysokimi wynikami i osiągnięciami w przedmiotach zawodowych i ogólnych. Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2019/2020 i obejmie 518 uczniów. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z funduszy europejskich. Sejmik przyjął w związku z tym regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów.
 
Wsparcie dla bibliotek

Sejmik zgodził się na przyznanie dotacji powiatom na prowadzenie działów pedagogicznych w prowadzonych przez nich bibliotekach powiatowych. Wynika to z podpisanych porozumień, na mocy których zlikwidowane w 2013 r. pięć filii bibliotek pedagogicznych, stało się działami bibliotek powiatowych. Mazowiecki samorząd zobowiązał się do udzielania dotacji powiatom na prowadzenie tych działów. W 2019 r. powiat białobrzeski dostanie 80 tys. zł, otwocki – 110 tys. zł, przysuski 100 tys. zł, sierpecki – 115 tys. zł i wołomiński 150 tys. zł. Wysokość dotacji zależy od wielkości działu i zatrudnionych pracowników.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

Sejmik zwiększył pulę pieniędzy na dotacje dla organizacji pozarządowych do ponad 27 mln zł. To za sprawą rozwiązania rezerwy celowej w wysokości 2,5 mln zł na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz na działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W znowelizowanym programie współpracy z organizacjami pozarządowymi zrezygnowano z zadania „Europejskie Dni Dziedzictwa”. W związku z postulatami środowisk młodzieżowych, zdecydowano o powołaniu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
 
PFRON


W 2019 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał blisko 13 mln zł na zadania dotyczące osób niepełnosprawnych. Zgodnie z decyzją sejmiku, na dofinansowanie robót budowlanych przeznaczono ponad 5,5 mln zł, zakłady aktywności zawodowej dostaną w sumie 6,1 mln zł, a na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych zarezerwowano 1,3 mln zł.
 
Inne decyzje sejmiku

Radni znowelizowali regulamin obrad sejmiku oraz uchwałę wykonawczą Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024. Wprowadzili także zmiany do statutu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie. Przyjęli również uchwały w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Lasy przysusko-szydłowieckie” oraz dotyczące skarg i petycji, które wpłynęły do sejmiku.Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.04

9. Dyktando Siedleckie już 1 kwietnia

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.04

Z podwórka na stadion – finał w Międzyrzecu

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.04 15:00

Audycja Muzyczna dla uczniów Szkoły Muzycznej i nie tylko

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.04

Filmowe rekolekcje w NoveKino Siedlce

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.04 10:00

Siedlce: Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie. Tryptyk polski i Dźwięki, szepty, zgrzyty

więcej »

RADZYŃ, 04.04 10:00

W Czemiernikach będą świętować rocznicę nadania praw miasta

więcej »

SOKOŁÓW, 04.04 18:00

„Opowiemy Ci o Japonii”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04 19:00

„Ach!” - Koncert Katarzyny Groniec w Siedlcach

więcej »
5

POWIAT BIALSKI, 05.04

Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Wernisaż wystawy Władysława Szczepańskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Ślad - Grzegorza Mroczkowskiego

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

ŁOK: najpiękniejsza kartka wielkanocna wybrana

więcej »

MIĘDZYRZEC, 05.04

III Zwykła Niezwykła Droga Krzyżowa w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Parczew - Ostrów Lubelski

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

II Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

LUBARTÓW, 05.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

SOKOŁÓW, 05.04 18:00

Krzysztof Zanussi w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.04 20:00

Mińsk Mazowiecki: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Siedlce: Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Gimnastyce Sportowej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.04

Biała Podlaska: 6 kwietnia - Sprzątanie miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »

RADZYŃ, 06.04

Jubileusz 20 - lecia Teatru Straszydełka

więcej »

ŁUKÓW, 06.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

WĘGRÓW, 06.04

Aktywni Węgrów pobiegną dla Stasia

więcej »

RADZYŃ, 06.04

52 wystawców na Radzyńskim Kiermaszu Wielkanocnym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Dzień Skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego

więcej »

LUBARTÓW, 06.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04 19:00

„Gdzie jesteś… Ewo?” - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Quest „Siedlecka droga do niepodległości” - nowa gra miejska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Wiosna na polu i w ogrodzie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Minuty i sekundy. Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

XV Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów Między Wierszami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedlce: Rekolekcje Akademickie

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na targi

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

SOKOŁÓW, 07.04 15:00

Smykofonia: „Minuty i sekundy”

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.04

Z Bogiem wszystko jest możliwe

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.04 12:00

188. rocznica Bitwy pod Iganiami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.04 19:00

„Ta cisza to ja...” już 8 kwietnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Koncert wiosenny w MOK - u

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Mammobus w Siedlcach

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.04

VI Gminny Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Janowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.04 11:00

„Wojciech Młynarski, czyli róbmy swoje” - wykład Igora Pogorzelskiego dla słuchaczy SUTW

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.04

II Miejski Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisania”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.04

Warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 10:00

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 11:00

Powitanie wiosny przez słuchaczy SUTW

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa (rejon Międzyrzec Podlaski)

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

Nocna Droga Krzyżowa w Tucznej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedlce: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

VIII Kiermasz Wielkanocny w Janowie Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.04

6. Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla Mężczyzn

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedleckie Targi Pracy po raz XVI

więcej »

RYKI, 12.04 18:00

Dęblin: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

LUBARTÓW, 12.04 18:30

Wernisaż i koncert w Kocku

więcej »

ŁUKÓW, 12.04 20:45

Kino Łuków na weekend

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.04

W Siemiatyczach będzie Kiermasz Wielkanocny

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.04

Wielkopostne czuwanie w Sławatyczach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.04

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej

więcej »

ŁOSICE, 13.04

Jarmarkowa sobota w Łosicach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04

Piknik Ekologiczny nad Zalewem „Muchawka”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 10:00

Dzień skupienia członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 13:00

Stanisław Michalkiewicz w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Koncert Barfly Akustik i B6

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Barfly Akustik & B6 - Siedlecka Fala Dźwięku

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.04

WITEK MUZYK ULICY wystąpi w Siedlcach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Tuczna

więcej »

MIĘDZYRZEC, 14.04

Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04

Siedlce: Miejska Droga Krzyżowa

więcej »

ŁUKÓW, 14.04

Gmina Łuków: Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Spektakl - Jasne Światło w Kodniu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.04 11:00

Biała Podlaska: „Święta, święta”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04 17:00

Niedziela Haendel(owa) z Kwartetem Smyczkowym Aleksandria

więcej »

WĘGRÓW, 14.04 17:00

„MYŚLEĆ SERCEM - Papieskie inspiracje”

więcej »

ŁUKÓW, 14.04 17:00

Pokutna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.04

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 15.04

Łuków: konsultacje w sprawie miejskiej komunikacji

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.04

Druga edycja warsztatów biblijnych

więcej »

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04 19:00

„Homesick | Sick Home” - spektakl taneczny Bartka Woszczyńskiego

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.04

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.04 10:00

Sadzenie lasu

więcej »

MIŃSK MAZ., 17.04 18:30

Spotkanie w bibliotece z Krzysztofem Zanussim

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.04

ŁOK: Eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.04 10:00

Msza Święta Krzyżma w siedleckiej katedrze

więcej »
19 20 21
22 23

MIASTO SIEDLCE, 23.04

Finał Ligi Ministranckiej

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.04

Lifting - Monodram Jolanty Żółkowskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »

WŁODAWA, 24.04

Spotkanie z ornitologiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.04 17:00

Koncert „Poznajemy instrumenty”

więcej »
25

Nasze klimaty, 25.04

I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04

XXIV Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2019. Kategoria – TEATR

więcej »

ŁUKÓW, 25.04

Zapisy na Biegi 3-Majowe już trwają

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.04 10:00

Debata rolnicza w Białej Podlaskiej

więcej »

ŁOSICE, 25.04 17:00

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Łosice

więcej »

SIEMIATYCZE, 25.04 17:00

Kwiatki ze szmatki – kolejne nietypowe zaproszenie siemiatyckiej biblioteki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04 18:00

„Lalki” - wernisaż wystawy fotografii Włodka Pawłowa

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.04

Nadleśnictwo Łuków zaprasza po sadzonki drzew

więcej »

ŁUKÓW, 26.04

ŁOK: wystawa Marcina Ziółkowskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.04

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 26.04

Spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.04 12:00

Konsultacje w sprawie Koncepcji Programowej budowy drogi ekspresowej S19 Białystok – Lubartów

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.04

Pejzaże Muzyki Polskiej - Koncert z okazji 35-lecia Grupy Muzycznej LIMBOS

więcej »

MIĘDZYRZEC, 27.04

Bieg z jajem i zawody strongman

więcej »

SOKOŁÓW, 27.04 10:00

Sokołów Podlaski: 25 lat Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

RADZYŃ, 27.04 10:00

Ruszyły zapisy na Castorian Extreme Race w Czemiernikach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.04 19:00

Marcin Styczeń wystąpi w Siedlcach

więcej »
28

WŁODAWA, 28.04

XX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Hańsku

więcej »

WĘGRÓW, 28.04

Międzynarodowy Dzień Tańca w Węgrowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04

Koncert charytatywny dla Filipka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04

Trwają zapisy na V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking

więcej »

SIEMIATYCZE, 28.04 10:00

Jarmark św. Wojciecha w Muzeum w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 28.04 11:00

Lech Wałęsa w Białej Podlaskiej /zapowiedź/

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04 12:00

Wystawa rzeźby Jakuba Łęckiego i grafiki Piotra Szulkowskiego w nowych przestrzeniach ekspozycyjnych Pałacu w Korczewie

więcej »

GARWOLIN, 28.04 17:00

Maciejowice: rozpoczęcie sezonu turystycznego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04 17:00

Koncert Jubileuszowy Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »
29

SOKOŁÓW, 29.04 17:00

Koncert z okazji Dnia Tańca

więcej »
30

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 30.04

Godzina dla Ziemi WWF. W Białej Podlaskiej gasimy światła!

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »